Temat: USA

🕓 30.07.2019
📂 Ze swiata
👁 95
🗨
Forum Ekonomiczne w Davos 2019. Trump nie pojedzie do Davos  Ze świata

  • Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję"
  • CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody
  • Chcą wprowadzić opłaty zbytnio wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"
  • Lot obstaje około 11, 5 godziny. Uruchomiono rekordową trasę krajową na świecie
  • Krytyk Banku Światowego nowym szefem tejże instytucji

Prezydent Donald Trump poinformował w czwartek, że z powodu częściowego zawieszenia rządu federalnego nie zaakceptować będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym, które pod koniec miesiąca odbędzie się w Davos.

"Z powodu bezkompromisowości demokratów w sprawie Bezpieczeństwa Granicy i wielkiego znaczenia bezpieczeństwa naszego Narodu, z całym względem odwołuję moją niezwykle istotną wycieczka do Davos w Szwajcarii na Światowe Forum Ekonomiczne" - napisał prezydent.

Trump nie pojedzie do odwiedzenia Davos

Pod koniec grudnia Trump zapowiedział, że uda się do Davos. Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała wtedy, że amerykańskiej delegacji będzie przewodniczył minister zasobów Steven Mnuchin, towarzyszyć mu będą między innymi sekretarz stanu Mike Pompeo i minister handlu Wilbur Ross.

Do Davos wybierała się też córka Trumpa, Ivanka Trump, wraz wraz z swoim mężem Jaredem Kushnerem. Na razie nie wiadomo, czy oni również zrezygnują z podróży.

Forum Ekonomiczne w Davos, które odbędzie się w dobach 22-25 stycznia, jest spotykaniem prezesów najbogatszych światowych przedsiębiorstw, przywódców politycznych oraz niektórych intelektualistów i dziennikarzy. Bierze w nim udział blisko 2 tys. osób.

Because of the Democrats intransigence on Border Security and the great importance of Safety for our Nation, I am respectfully cancelling my very important trip to Davos, Switzerland for the World Economic Forum. My warmest regards and apologies to the @WEF!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 10, 2019

Zawieszenie działalności rządu USA

Amerykanie zadowoleni z wizyty przy Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "

Rozmowy co do uchwalenia prowizorium budżetowego i zakończenia tzw. shutdown stale znajdują się w martwym punkcie. Prezydent USA Donald Trump opuścił w środę spotkanie z liderami demokratów w Izbie Reprezentantów i Senacie, trzasnąwszy drzwiami. Co więcej wiceprezydent USA Mike Pence poinformował dziennikarzy, że prezydent Trump na poważnie rozważa opcję ogłoszenia stanu nadzwyczajnego.

Shutdown, czyli częściowe zawieszenie działalności amerykańskiego rządu federalnego, trwa od 22:00 grudnia. Z powodu zerwania płynności finansowej około 800 tys. pracowników rządu federalnego nie otrzymuje wynagrodzeń.

Zawieszenie stało się faktem, bo Senat nie zdołał zagłosować wtedy nad prowizorium budżetowym, gdyż republikanie nie dysponowali szans na przeforsowanie ustawy przewidującej środki na skład muru. Do przyjęcia ustawy budżetowej wymagana jest kwalifikowana większość, przynajmniej 60 głosów w Senacie, kiedy Wsad Republikańska w izbie wyższej miała przewagę zaledwie 2 głosów.

Obecne częściowe zawieszenie prac rządu odrzucić jest najdłuższym w historii Stanów Zjednoczonych. Najdłużej, bowiem 21 dni, trwał tak zwane. shutdown za rządów prezydenta Billa Clintona na przełomie 1995 i 1996 roku.

Autor: mobilewo
Związane z
Ze swiata
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
ESPN’s subscriber losses appear wówczas be slowing down
In 2011, ESPN peaked when they topped 100 million subscribers. However, in the six years since then, their numbers have steadily fallen, down 13% to about 87 million in the latest Nielsen…...
Elżbieta II zarabia na turystach. W minionym roku rekordowo  Informacje
Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu zł. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...
Design to coś więcej aniżeli piękno. Wybrano laureatów BraunPrize 2018
Motto tegorocznej, 50. już edycji konkursu na rzecz młodych projektantów brzmiało "Design for What Matters". Miało ono podkreślać wpływ wzornictwa przemysłowego na poprawę klasy życia oraz rozwiązywania problemów na świecie. I rzeczywiście…...
Davos 2014: nierówności społeczne odbiją się na gospodarce  Informacje
Noblista trzeźwo mierzy bitcoina. "Interesujący eksperyment" Prezydent w Davos: głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki Prezydent w Davos. Pierwsze rozmowy z królami Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do…...
Czy warto zatrudniać lepszych od siebie pracowników?
Zatrudnienie Sheryl Sandberg było określonym z najlepszych biznesowych posunięć w karierze Marka Zuckerberga, prezesa Facebooka. Sandberg dołączyła do firmy w styczniu 2008 roku, gdy Facebook przygotowywał się do skalowania swojego…...
Budżet UE po 2020 r. - komentarz premiera Morawieckiego
Kolejny unijny budżet to temat, z którym będą musieli się zbytnio jakiś czas zmierzyć reprezentanci państw członkowskich UE. Według premiera ten budżet winien być oparty o zdrów, dobry kompromis. "Polska…...
Nie znaleziono