Nawet 17 dni wolnego z rzędu. Sprawdź, jak zaplanować wakacje w 2019 roku

🕓 17.07.2019
📂 Z kraju
👁 183
🗨
Dni wolne w 2019 r.. Kiedy zaplanować urlop

Ponad dwa tysiące godzinek w ciągu 251 dzionki - tyle wyniesie skojarzony wymiar czasu pracy w 2019 roku. Najwięcej dób roboczych przypada w lipcu i październiku - po 23. Co ważne, przy przyszłym roku żadne święto nie wystąpi w sobotę.

Tak jak co roku w 2019 r. czeka nas trzynaście dzionki ustawowo wolnych od robocie.

Święta w 2019 roku

Po Nowym R. (1 stycznia) kolejnym dniem ustawowo wolnym od roboty jest Święto Trzech Króli (6 stycznia). W naszym roku wypada ono w niedzielę. Zgodnie z nakazami za święto przypadające po niedzielę pracownikom dodatkowy dzień wolny nie przysługuje.

Kolejny dzień ustawowo wolny od pracy przypada w Wielkanoc - 21 kwietnia, następny to Poniedziałek Wielkanocny (22 kwietnia).

Następna okazja do odpoczynku i zaplanowania krótkiego urlopu będzie już w kolejnym miesiącu. Wszystko za sprawą przypadającego w środę (1 maja) Święta Pracy oraz po piątek - Święta Narodowego Trzeciego Maja. W niedzielę 9 czerwca wypada Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki), a w czwartek 20 czerwca - Boże Ciałko.

Osoby zatrudnione dzięki podstawie umowy o fuchę odpoczną również 15 sierpnia (czwartek), bo w dzisiejszym dniu trzeba Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to 1 listopada (piątek), kiedy wypada Wszystkich Świętych, oraz 11 listopada (poniedziałek) a mianowicie Święto Niepodległości. Do pracy nie pójdziemy również 25 i 26 grudnia (środa i czwartek), kiedy będziemy świętować Boże Narodzenie.

Długie weekendy

W 2019 roku mamy ogółem sześć okazji do zaplanowania tak zwanego długiego weekendu. Czasem wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby dysponować pięć dni wolnego. Wolno też wziąć pięć dzionki urlopu i cieszyć się z 17 kolejnych dzionki osoba bezrobotna.

1. 1-wszą stycznia - 6 stycznia (6 lub 16 dni wolnego)

1 stycznia to wtorek. Jeśli weźmiemy trzy dni wolnego (środę, czwartek i piątek), to będziemy mogli odpoczywać przez 6 dni. Jeżeli dodamy do odwiedzenia tego urlop jeszcze 24, 27, 28 i 31 grudnia, to łącznie zyskamy aż 16 dni wolnego.

2. 20 04 - 5 maja (9 lub 16 dni wolnego)

21 i 22 04 to dni świąteczne (Wielkanoc). Jeśli weźmiemy cztery dzionki wolnego od 23-26 kwietnia, to będziemy mogli odprężać się przez 9 dni. O ile zaś weźmiemy jeszcze 3 dni wolnego (29 i 30 kwietnia, a także w czwartek 2 maja), to nasz długi koniec tygodnia wydłuży się aż do 16 dni.

3. 20 czerwca - 23 czerwca (4 dni wolnego)

Niedziele handlowe przy 2019. Sprawdź, kiedy sklepy będą rospostarte

Jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego (w piątek 21 czerwca), to będziemy mogli cieszyć się z czterech dni wolnego, bo 20 czerwca to święto, a 22 i 23 to weekend.

4. 15 sierpnia - 18 sierpnia (4 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek szesnascie sierpnia, to łącznie zyskamy cztery dni wolnego.

5. 1 - jedenaście listopada (11 dni wolnego)

Jeśli weźmiemy 5 dni urlopu w dniach 4-8 listopada, to łącznie otrzymamy 11 dni wolnego, bo 1 listopada i 11 listopada to dni świąteczne, a 9 i 10 to weekend.

6. 21 grudnia 2019 r. - 6 stycznia 2020 r. (12 lub 17 dni wolnego)

Jeżeli weźmiemy 5 dni urlopu (23, 24, 27, 30 i 31 grudnia), to zyskamy łącznie 12 dni niezaplanowanego, bo 1 stycznia wówczas środa. Kiedy dodamy do tego wolne 2 i 3 stycznia 2020 r., to łącznie wyjdzie naszej firmie aż 17 dni wolnego, bo Święto Trzech Króli wypada w poniedziałek.

Autor: gwerzal
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Forum Ekonomiczne w Davos 2019. Trump nie pojedzie do Davos  Ze świata
Sekretarz energii USA chwali Polskę. "Podjęła dobrą decyzję" CIA uruchomiła konto na popularnym portalu społecznościowym. Dwa powody Chcą wprowadzić opłaty zbytnio wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata" Lot obstaje około 11…...
Europosłowie chcą zakończenia współpracy z koncernami tytoniowymi  Wraz ze świata
Kończy się umowa o współpracy pomiędzy Philip Morris International an Unią Europejską w obszarze walki z przemytem jak i również handlem nielegalnymi papierosami. Posłowie apelują, żeby Komisja Europejska nie podpisywała nowego porozumienia…...
ESPN’s subscriber losses appear wówczas be slowing down
In 2011, ESPN peaked when they topped 100 million subscribers. However, in the six years since then, their numbers have steadily fallen, down 13% to about 87 million in the latest Nielsen…...
Elżbieta II zarabia na turystach. W minionym roku rekordowo  Informacje
Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie Funt spadł poniżej pięciu zł. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...
Dieselgate. Szefowie Volkswagena z zarzutami
Zarzuty oszustwa i nieuczciwej konkurencji usłyszało pięciu wysoko postawionych pracowników Volkswagena. Pośród nich jest były kierownik koncernu Martin Winterkorn. Wówczas pierwszy akt oskarżenia przy Niemczech przeciwko osobom połączonym ze skandalem emisyjnym…...
Design to coś więcej aniżeli piękno. Wybrano laureatów BraunPrize 2018
Motto tegorocznej, 50. już edycji konkursu na rzecz młodych projektantów brzmiało "Design for What Matters". Miało ono podkreślać wpływ wzornictwa przemysłowego na poprawę klasy życia oraz rozwiązywania problemów na świecie. I rzeczywiście…...
Davos 2014: nierówności społeczne odbiją się na gospodarce  Informacje
Noblista trzeźwo mierzy bitcoina. "Interesujący eksperyment" Prezydent w Davos: głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki Prezydent w Davos. Pierwsze rozmowy z królami Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do…...
Dalszy spadek bezrobocia wątpliwy. Meldunek BIEC
Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o spodziewanych zmianach w wielkości bezrobocia wzrósł o ok. jednej pkt m/m w lipcu 2018 roku - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Eksperci podkreślają…...
Nie znaleziono