Temat: Ogromna Brytania

🕓 25.07.2019
👁 196
🗨
Elżbieta II zarabia na turystach. W minionym roku rekordowo  Informacje

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu zł. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz wiedzieć
  • Żyją wiele kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega zanim skutkami braku porozumienia

Brytyjska królowa Elżbieta II w ostatnim roku finansowym, do początku kwietnia 2014 r., osiągnęła rekordowo duży przychód - 54, 99 mln funtów - wraz z opłat od turystów bywających jej pałace w okresie, gdy sama ich odrzucić użytkuje.

Według dorocznego raportu Royal Collection Trust, zajmującego się finansową stronicą utrzymania królewskich zbiorów, po roku finansowym 2013-14 Pałac Buckingham, zamek w Windsorze, pałac Holyrood w Edynburgu, Clarence House w Londynie i inne odwiedziło dwóch, 58 mln gości, jacy wykupili bilety wstępu.

"Zrzutka" na królową na 56 pensów od Brytyjczyka. Koszty monarchii rosną

Oznacza to przyrost liczby zwiedzających o 6, 6 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, a przyrost zysków o 8, 2 proc.

Trzy przyczyny sukcesu

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie brytyjską monarchią w relacji z jubileuszem 60-lecia panowania Elżbiety II obchodzonym po 2012 r., igrzyskami olimpijskimi w tym samym roku i ślubem drugiego po sukcesji do tronu księcia Williama z Kate Middleton w 2011 r.

Według raportu Royal Collection Trust ostatnie trzy okres były finansowo najbardziej dochodowe od czasu otwarcia królewskich pałaców dla zwiedzających przy 1993 r.

Królowa Elżbieta na planie kultowego serialu. W prezencie dostała miniaturowy "Żelazny Tron"

Największą popularnością wśród turystów cieszy się Pałac Buckingham, gdzie w miesiącach letnich, które Elżbieta II tradycyjnie spędza w Balmoral w Szkocji, co roku organizowane są wystawy tematyczne.

Na jakie możliwości pójdą pieniądze?

Przychód z biletów przeznaczany jest na utrzymanie królewskich zbiorów, których monarcha z formalnoprawnego punktu widzenia jest użytkownikiem w imieniu narodu. W zawartość królewskich zbiorów wchodzą m. in. klejnoty koronne, galerie obrazów, wyspecjalizowane kolekcje, np. znaczków, antyczne meble jak i również pałace.

Przewodniczącym Royal Collection Trust jest następca tronu, książę Walii Karol.

Autor: Атамурад
Związane z
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
ESPN’s subscriber losses appear wówczas be slowing down
In 2011, ESPN peaked when they topped 100 million subscribers. However, in the six years since then, their numbers have steadily fallen, down 13% to about 87 million in the latest Nielsen…...
Design to coś więcej aniżeli piękno. Wybrano laureatów BraunPrize 2018
Motto tegorocznej, 50. już edycji konkursu na rzecz młodych projektantów brzmiało "Design for What Matters". Miało ono podkreślać wpływ wzornictwa przemysłowego na poprawę klasy życia oraz rozwiązywania problemów na świecie. I rzeczywiście…...
Davos 2014: nierówności społeczne odbiją się na gospodarce  Informacje
Noblista trzeźwo mierzy bitcoina. "Interesujący eksperyment" Prezydent w Davos: głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki Prezydent w Davos. Pierwsze rozmowy z królami Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do…...
Budżet UE po 2020 r. - komentarz premiera Morawieckiego
Kolejny unijny budżet to temat, z którym będą musieli się zbytnio jakiś czas zmierzyć reprezentanci państw członkowskich UE. Według premiera ten budżet winien być oparty o zdrów, dobry kompromis. "Polska…...
Nie znaleziono