Temat: Forum Ekonomiczne w Davos

🕓 15.07.2019
👁 95
🗨
Davos 2014: nierówności społeczne odbiją się na gospodarce  Informacje

  • Noblista trzeźwo mierzy bitcoina. "Interesujący eksperyment"
  • Prezydent w Davos: głosy o świetnej kondycji polskiej gospodarki
  • Prezydent w Davos. Pierwsze rozmowy z królami
  • Lunch u Google i Clooney Foundation. Morawiecki jedzie do odwiedzenia Davos
  • Kryzys paliwowy zmusił premiera Pakistanu do szybszego powrotu z Davos

Raport przygotowany przed zgromadzeniem przywódców politycznych i kontrahentów w Davos ostrzega zanim ryzykiem, jakie niosą pogłębiające się nierówności społeczne, wbrew oznak ożywienia globalnej produkcji. Światowe Forum Ekonomiczne zaprezentowało doroczny raport - "Globalne zagrożenia 2014" - ustawiony przez 700 światowych specjalistów.

Dokument głosi, hdy nierówności społeczne odzwierciedlające się w dochodach oraz niedostatek pracy dla młodych jednostek to czynniki, które pewnie w największym stopniu "odbiją się na globalnej gospodarce w nadchodzącej dekadzie".

"Stracone pokolenie" ludzi, którzy wchodzą w dorosłe los na początku XXI wieku, być może doprowadzić do wybuchu społecznych niepokojów, ponieważ czeka gryzie bardzo zła sytuacja w rynku pracy - napisali autorzy raportu.

Trudny rynek pracy

PO wabi bezrobotnych Pakietem Startowym. Nawet pół roku "wakacji" od momentu składek i kredyt

Eksperci formułują te ostrzeżenia w okresie, w którym świat wydaje się mieć najtrudniejsze okres kryzysu za sobą - pisze AP. Według opublikowanego po ubiegłym tygodniu raportu Instytucji finansowej Światowego kryzys wręcz dobiegł końca, a globalna gospodarka "wyszła już z zakrętu".

Jednak w wielu państwach stan finansów publicznych pozostanie na tyle zły, że przez kilka następnych czasów należy tam oczekiwać cięć budżetowych, co nie będzie sprzyjało tworzeniu stanowisk pracy.

Skutkiem kryzysu finansowego po krajach rozwiniętych będzie wówczas, że na rynku stanie się jeszcze mniej pracy gwoli młodych ludzi - powiedział szef zespołu zajmującego się oceną ryzyka w firmie reasekuracyjnej Swiss Re, David Cole.

Tymczasem już teraz w tych krajach Unii Europejskiej, które najbardziej ucierpiały w czasie kryzysu, bezrobocie wśród jednostek młodych sięga niemal sześcdziesięciu proc. - przypomina AP.

Inne poważne zaryzykowania ekonomiczne, o których wspomina raport, to "ekstremalne sytuacje związane z pogodą", cyberataki oraz znaczące uszczuplenie rezerw świeżej wody.

W tym roku Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się pomiędzy 22, natomiast 25 stycznia.

Autor: rjgrimes55
Związane z
Wiadomosci gospodarcze
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
ESPN’s subscriber losses appear wówczas be slowing down
In 2011, ESPN peaked when they topped 100 million subscribers. However, in the six years since then, their numbers have steadily fallen, down 13% to about 87 million in the latest Nielsen…...
Design to coś więcej aniżeli piękno. Wybrano laureatów BraunPrize 2018
Motto tegorocznej, 50. już edycji konkursu na rzecz młodych projektantów brzmiało "Design for What Matters". Miało ono podkreślać wpływ wzornictwa przemysłowego na poprawę klasy życia oraz rozwiązywania problemów na świecie. I rzeczywiście…...
Budżet UE po 2020 r. - komentarz premiera Morawieckiego
Kolejny unijny budżet to temat, z którym będą musieli się zbytnio jakiś czas zmierzyć reprezentanci państw członkowskich UE. Według premiera ten budżet winien być oparty o zdrów, dobry kompromis. "Polska…...
Nie znaleziono