Visa Infinite: co to jest? Czym różni się od innych kart kredytowych?

17.02.2021
Category: Mieć Wpływ

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. To wynagrodzenie od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty od naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zamieszczać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcą karty kredytowej.

Visa Infinite to najwyższy poziom kart kredytowych marki Visa – pozostałe dwie to standardowe karty Visa i Visa Signature. Zazwyczaj tylko najbardziej zaawansowane karty kredytowe opatrzone są logo Infinite. Karty oznaczone marką w tej sieci zapewniają najlepsze korzyści ze wszystkich kart w sieci Visa. W praktyce jednak te cechy i korzyści są często kontrolowane przez wydawcę karty, czyli przez bank. Dlatego, chociaż możesz tutaj dowiedzieć się więcej o wszystkim, co ma do zaoferowania Visa Infinite, zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić w banku, który wydał daną kartę kredytową, aby zobaczyć, jakie korzyści są faktycznie uwzględnione. Obecnie w Stanach Zjednoczonych dostępnych jest tylko kilka kart kredytowych Visa Infinite

Co to jest Visa Infinite?

Visa Infinite to rodzaj karty kredytowej Visa, która jest zarezerwowana dla większości kart kredytowych premium. Możesz je rozpoznać po logo „Visa Infinite znajdującym się w prawym dolnym rogu karty.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest dostępnych tylko kilka kart Visa Infinite. Do niedawna Visa Signature była najwyższym poziomem dostępnym dla posiadaczy kart, a Visa Infinite była dostępna tylko na rynkach międzynarodowych. Należy zauważyć, że chociaż Visa Signature wiąże się z zestawem korzyści, wydawcy kart mogą kontrolować, które funkcje są dostępne dla posiadaczy kart. Dlatego zawsze najlepiej jest potwierdzić w banku, czy dany profit, który Cię interesuje, jest dostępny na karcie Visa Infinite, którą rozważasz.

Kluczowe korzyści Visa Infinite obejmują:

Zniżka na autobus krajowy w obie strony w wysokości 100 USD. Wybrani posiadacze kart Visa Infinite otrzymują 100 USD odliczenia od ostatecznej ceny dowolnego lotu krajowego w obie strony zarezerwowanego dla dwóch lub więcej osób. Zniżka dotyczy tylko rezerwacji dokonywanych bezpośrednio przez stronę Visa Discount Air. Nie ma ograniczenia co do tego, ile razy możesz użyć tego atutu w ciągu roku. Dlatego jeśli często podróżujesz w kraju z co najmniej jednym towarzyszem, możesz corocznie oszczędzać pieniądze. Ta korzyść nie jest dostępna dla wszystkich kart kredytowych Visa Infinite. Przede wszystkim nie ma go w Chase Sapphire Reserve®. Powinieneś skontaktować się ze swoim wydawcą lub zapoznać się z broszurą dotyczącą świadczeń dla posiadaczy karty, aby sprawdzić, czy ta funkcja jest dostępna na karcie Visa Infinite, która Cię interesuje.

Zwrot opłaty za zgłoszenie globalne. Global Entry to specjalny program, który umożliwia przyspieszoną odprawę, gdy wstępnie zatwierdzeni podróżni niskiego ryzyka przybywają do Stanów Zjednoczonych. W zależności od lotniska i momentu przylotu, przejście przez odprawę celną może zająć dużo czasu, a Global Entry pomaga to ograniczyć. Zwykle musisz płacić 100 $ co 5 lat, aby utrzymać status Global Entry. Jednak z kartą Visa Infinite otrzymujesz kredyt podczas składania wniosku. Tylko pamiętaj, aby uiścić opłatę za zgłoszenie samą kartą.

Kiedy zostaniesz przyjęty do Global Entry, zostaniesz automatycznie zapisany do TSA Pre. Zapewnia to przyspieszoną kontrolę bezpieczeństwa podczas wylotów z lotnisk w Stanach Zjednoczonych. W zależności od tego, kiedy i gdzie podróżujesz, może to znacznie skrócić całkowity czas spędzony na lotnisku.

Zniżki na wynajem samochodów. Posiadacze kart Visa Infinite mogą również otrzymać zniżki od 15% do 25% w uczestniczących wypożyczalniach samochodów na całym świecie. Należą do nich Hertz, National Car Rental i Silvercar. Spotkaliśmy się z innymi promocjami, choć wydają się one sezonowe. Na przykład posiadanie karty kredytowej Visa Infinite automatycznie kwalifikuje Cię do uzyskania statusu Executive w National Car Rental. Pozwala to zarabiać kredyty na bezpłatne wypożyczenia i niższe stawki.

Podstawowe ubezpieczenie wynajmowanego samochodu. Większość kart kredytowych obejmuje ubezpieczenie od szkód spowodowanych kolizją przy wypożyczaniu samochodów, chociaż jest to drugorzędne w stosunku do podstawowej polisy ubezpieczeniowej. Oznacza to, że jeśli masz osobistą polisę samochodową, musisz złożyć wniosek o odszkodowanie, zanim zacznie obowiązywać zrzeczenie się prawa do odszkodowania za szkody spowodowane kolizją na karcie kredytowej. Wadą tego jest to, że złożenie wniosku o odszkodowanie u ubezpieczyciela może spowodować wzrost stawek. Ubezpieczenie wynajmu samochodu, które otrzymujesz za pośrednictwem Visa Infinite, ma charakter podstawowy. Zwróć uwagę, że nie jest to całkowicie wyjątkowe. Inne rodzaje kart kredytowych mogą czasami zapewnić podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodu, jeśli jest to coś, co bank wydający zdecyduje się zaoferować jako dodatek.

Możesz również zobaczyć, jak kolekcja Visa Infinite Hotel jest reklamowana jako korzyść. Jednak kiedy przyjrzeliśmy się korzyściom zapewnianym przez kartę i uczestniczącym hotelom, stwierdziliśmy, że nie ma różnicy między tym a Visa Signature Hotel Collection.

Visa Infinite a Visa Signature

Poza korzyściami, które przedstawiliśmy powyżej, nie ma dostrzegalnych różnic między Visa Infinite a Visa Signature. Ponieważ był to najwyższy poziom Visa dostępny w Stanach Zjednoczonych, karty Signature zawierały wiele najwyższych korzyści związanych z Infinite. Teraz, gdy oba są wdrażane w kraju, do Infinite dodano kilka dodatkowych korzyści – takich jak te opisane powyżej – aby je odróżnić.

Porównanie kart Visa Infinite z wariantami Signature ma niewielką wartość, ponieważ wszystkie korzyści są ostatecznie kontrolowane na poziomie wydawcy. Na przykład, kiedy Chase zdecyduje się wydać kartę kredytową z logo Visa Infinite lub Visa Signature, może zdecydować, które ze standardowych przywilejów Visa zostaną przekazane posiadaczom kart. Dlatego, chociaż możesz pomyśleć, że 100 USD zniżki na bilety lotnicze na karty Infinite jest świetne, nie możesz zakładać, że wszystkie karty kredytowe Visa Infinite będą miały taką zniżkę. Jeśli chodzi o konsumentów, wiele kart kredytowych Signature i Infinite może być praktycznie identycznych z punktu widzenia sieci kart.

Najlepsze karty kredytowe Visa Infinite

Obecnie w Stanach Zjednoczonych wydano trzy godne uwagi karty kredytowe Visa Infinite – Chase Sapphire Reserve®, karta kredytowa UBS Visa Infinite i karta kredytowa Ritz-Carlton Rewards. Wszystkie karty są objęte rocznymi opłatami w wysokości 450 USD lub więcej i są przeznaczone dla zamożnych osób, które dużo podróżują.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy