Twój przewodnik po Sue Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń

17.02.2021

Twoja umowa z Experian prawdopodobnie mówi, że dzięki klauzuli arbitrażowej nie możesz pozwać firmy Experian w żadnym sądzie z wyjątkiem sądu ds. Drobnych roszczeń. Może to być skomplikowane i czasochłonne, ale pozywanie firmy Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń zwykle daje Ci to, czego chcesz.

Czy kwalifikujesz się do pozwu Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń?To, że jesteś gotów pozwać Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń, nie oznacza, że ​​Twoja sprawa kwalifikuje się do tego. Sądy ds. Drobnych roszczeń są przeznaczone tylko dla niektórych rodzajów roszczeń. Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 • Ilość pieniędzy : Każdy mały sąd roszczenia określa maksymalną wielkość dolara za roszczenia można przynieść. W większości stanów jest to 5000 lub 10000 USD, ale może wynosić nawet 2500 USD (w stanach takich jak Kentucky i Rhode Island). Listę limitów pieniężnych wszystkich 50 stanów można znaleźć tutaj.
 • Rodzaj ulgi : Istnieją dwa rodzaje nagród, o które można ubiegać się w tradycyjnym postępowaniu sądowym – pieniężne (wypłata wartości w dolarach) i sprawiedliwe (wszelkie wnioski niepieniężne), ale w większości drobnych roszczeń sądy mogą przyznać tylko nagrody pieniężne, co oznacza, że może prosić tylko o pieniądze.Jeśli Twoje roszczenie nie mieści się w granicach sądu ds. Drobnych roszczeń w Twoim stanie, będziesz musiał zamiast tego rozstrzygnąć swoje roszczenie.

  Wyślij list z żądaniemZawsze dobrze jest ładnie prosić i tak właśnie myśli większość sądów ds. Drobnych roszczeń. Wymagają one poproszenia osoby, którą pozywasz („pozwanego) o dobrowolne rozwiązanie problemu przed wniesieniem pozwu. Jeśli więc chcesz pozwać Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń, musisz najpierw wysłać do niego list z żądaniem.

  Nie musi to być duży, skomplikowany list, wystarczy prosty (i krótki) list, w którym mówi Experian, kim jesteś (Twoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i numer konta), w czym tkwi problem i czego od nich oczekujesz . Ważne jest, abyś w ogóle to zrobił, w przeciwnym razie nie możesz przejść do następnego kroku (legalnie).

  Kiedy skończysz pisać, musisz wysłać papierową kopię listu, najlepiej jako przesyłkę poleconą lub inną usługę umożliwiającą potwierdzenie doręczenia, na ich oficjalny adres:

  EXPERIAN INFORMATION SOLUTIONS, INC.

  CORPORATION SERVICE COMPANY

  251 LITTLE FALLS DRIVE

  WILMINGTON, DE 19808

  Jeśli chcesz zobaczyć przykłady listów z żądaniem lub więcej informacji o tym, jak je napisać, możesz znaleźć doskonały przewodnik tutaj.

  Wypełnij formularze sądowe.Aby pozwać Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń, będziesz musiał wypełnić pewne formalności. Te wymagania dotyczące dokumentów różnią się w zależności od lokalizacji (stanu i czasami hrabstwa), ale dokumenty, których potrzebujesz, możesz znaleźć na stronie internetowej sądu stanowego.

  Upewnij się, że wypełniłeś również wystarczającą liczbę formularzy, ponieważ większość stanów wymaga przesłania formularzy pocztą lub osobiście w 3 lub 4 kopiach. Jeśli nie wystarczy, nie będziesz dzisiaj składać wniosku.

  Złóż formularze w swoim sądzie.Kiedy skończysz wypełniać formularze sądowe, nadszedł czas, aby przekazać je sądowi, który nazywa się „składaniem, ponieważ ten sąd przekazuje je do akt. Jest to bardzo specyficzny proces i różni się w zależności od sądu.

  Wiele sądów wymaga fizycznego przyjścia do sądu w określonych godzinach i dniach w celu ręcznego dostarczenia formularzy sekretarzowi sądu. Inne sądy mogą zezwolić na składanie dokumentów pocztą, faksem lub (w przypadku niektórych sądów) przez Internet, ale bądź przygotowany na osobisty przyjazd do sądu.

  Na miejscu będziesz musiał uiścić niewielką opłatę sądową, zanim będziesz mógł pozwać Experian. Kwota powinna znajdować się na stronie internetowej sądu stanowego w tym samym miejscu, co formularze, które musiałeś złożyć.

  Podczas składania formularzy urzędnik sądowy dostarczy podstemplowaną kopię formularzy i datę rozprawy. Zachowaj go w bezpiecznym miejscu i zabierz ze sobą na spotkanie sądowe.

  „Podaj swoje formularze Experianowi.Tak jak ładnie poprosiłeś ich listem z żądaniem o naprawienie tego, teraz ładnie im mówisz, że pozywasz ich, ponieważ tego nie naprawili.

  To jest nazywany „służącym Experianem. Aby to zrobić, musisz dostarczyć kopię złożonych dokumentów do Experian.

  Zajrzyj na stronę internetową swojego sądu, aby uzyskać instrukcje, jak prawidłowo dostarczyć formularze do Experian, lub wyszukaj hasło „[twój stan] postępowanie w sprawie drobnych roszczeń. Każda zasada musi być przestrzegana, aby pozwać Experiana i nie mieć własnej sprawy. Nawet zaniedbanie jednej zasady może skutkować odrzuceniem sprawy przez sądy i pójściem do domu z niczym.

  Pokaż się na korcie.Pamiętasz datę rozprawy, którą otrzymałeś? Teraz czas na nas.

  Przynieś kopię swoich wypełnionych formularzy i wszelkie inne dowody potwierdzające Twoją sprawę przeciwko Experian.

  Czasami Experian nie pojawi się, aby ci się przeciwstawić. Jeśli tak się stanie, wykorzystaj sytuację, aby skupić się na swojej stronie historii.

  Gotowy pozwać Experian w sądzie ds. Drobnych roszczeń?

  Jeśli wydaje się to zbyt trudne i kosztowne, spróbuj zamiast tego skorzystać z arbitrażu konsumenckiego

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy