Ripple vs Bitcoin: Jaka jest lepsza alternatywa?

17.02.2021
Category: Abyś Mógł

Przewodnik Ripple vs Bitcoin: dowiedz się, która alternatywa jest lepsza i czy Ripple może być następnym Bitcoinem w tym kompletnym przewodniku Ripple vs Bitcoin.

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2020 r

BitDegree.org Standardy sprawdzania faktów

Aby zapewnić najwyższy poziom dokładności i najbardziej aktualne informacje, BitDegree.org jest regularnie audytowany i weryfikowany pod kątem przestrzegania ścisłych wytycznych redakcyjnych. Przestrzegane są jasne zasady łączenia, aby spełnić referencyjne standardy reputacji.

Cała zawartość BitDegree.org spełnia następujące kryteria:

1. Podczas tworzenia treści wykorzystywane są jedynie wiarygodne źródła, takie jak stowarzyszenia naukowe lub czasopisma.

2. Prawdziwy kontekst każdego poruszanego tematu musi być zawsze ujawniony czytelnikowi.

3. Jeżeli za badaniem, do którego się odwołujemy, nie ma zgody co do zainteresowań, czytelnik musi zawsze zostać poinformowany.

Jeśli uważasz, że treść jest nieaktualna, niekompletna lub wątpliwa, skontaktuj się z nami.

Więc słyszałeś o dwóch najpopularniejszych kryptowalutach, Bitcoinie i Ripple, ale nie jesteś pewien, jaka jest różnica między Ripple a Bitcoinem? A może wiesz, czym się zajmują, ale nie jesteś pewien, jak wypada porównanie technologii tych dwóch kryptowalut? Tak czy inaczej, trzymaj się mocno, bo mam zamiar nauczyć Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć!

W tym przewodniku Ripple vs Bitcoin zacznę od podstaw. Opowiem o ich celu, szybkości transakcji i całkowitej podaży monet w obu projektach.

Następnie opowiem o decentralizacji każdego projektu, a także o skalowalności każdego łańcucha bloków. Na koniec omówię dotychczasowe wyniki każdego projektu.

Pod koniec czytania tego przewodnika będziesz mieć wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji, która kryptowaluta jest lepsza.

Więc na co czekasz? Pierwsza część tego przewodnika Bitcoin vs Ripple rozpocznie się od wprowadzenia obu tych łańcuchów bloków!

Spis treści

 • 1. Podsumowanie Ripple i Bitcoin
 • 1.1. Wyjaśnienie Bitcoina
 • 1.2. Ripple Explained
 • 2. Wydajność techniczna
 • 2.1. Bitcoin
 • 2.2. Marszczyć
 • 3. Ripple vs Bitcoin: Decentralizacja?
 • 3.1. Bitcoin
 • 3.2. Ripple XRP
 • 4. Mechanizm konsensusu
 • 4.1. Bitcoin: dowód pracy
 • 4.2. Ripple: Federalna umowa bizantyjska
 • 5. Porównanie tabeli
 • 6. Ripple vs Bitcoin: dotychczasowa historia
 • 7. Ripple vs Bitcoin: Wniosek

Podsumowanie Ripple i Bitcoin

W swojej najprostszej formie, zarówno Bitcoin, jak i Ripple to kryptowaluty, które są obsługiwane przez technologię blockchain, która pozwala ludziom z całego świata na używanie tych łańcuchów bloków do wysyłania i otrzymywania środków. Oba projekty mają swoją rodzimą monetę, którą można kupić online na zewnętrznej giełdzie.

10 $ bonusu

Dla nowych użytkowników Coinbase

Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

10 $ bonusu

Dla nowych użytkowników Coinbase

Otrzymaj 10 $ bonusu, gdy zarejestrujesz się na nowe konto Coinbase i dokonasz transakcji za co najmniej 100 $. Kliknij ten link polecający Coinbase, aby aktywować ofertę.

Twój rabat został aktywowany!

Chociaż na początku te kryptowaluty mogą brzmieć bardzo podobnie, istnieją pewne wyraźne różnice, które teraz omówię.

Wyjaśnienie Bitcoina

Utworzony w 2009 roku Bitcoin był pierwszą i oryginalną kryptowalutą. Został zbudowany przez anonimowego programistę Satoshi Nakamoto, który chciał stworzyć nowy globalny system płatności, który pozwoliłby ludziom wysyłać i odbierać pieniądze cyfrowe na zasadzie peer-to-peer.

Peer-to-peer jest podobny do „Person-to-Person, co oznacza, że ​​żadna osoba trzecia ani pośrednik nie jest wymagana do przetwarzania i weryfikacji transakcji. W rezultacie system Bitcoin jest „zdecentralizowany, ponieważ nie jest kontrolowany przez żadną osobę ani organ, ani też nie jest kontrolowany przez żaden bank centralny, rząd ani państwo narodowe.

Zamiast tego transakcje są potwierdzane przez społeczność Bitcoin, zwaną „Górnikami. Każdy na świecie może zostać górnikiem, podłączając urządzenie do swojego komputera. W zamian za swój czas i koszty energii, ci, którzy odniosą sukces, otrzymują dodatkowy Bitcoin.

Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, nie martw się, omówię ten proces bardziej szczegółowo w następnej sekcji!

Bitcoin (BTC) ma również maksymalną podaż 21 milionów monet. Obecna podaż w obiegu wynosi 17,1 miliona, a liczba ta rośnie każdego dnia. Jednak nigdy nie wydobędzie się więcej niż 21 milionów Bitcoinów, a liczba ta oczekuje się, że zostanie osiągnięta w 2140 roku.

Teraz, gdy wyjaśniono Bitcoin, w następnej części mojego przewodnika Ripple vs Bitcoin dowiesz się o Ripple.

Ripple Explained

Ripple został po raz pierwszy uruchomiony w 2012 roku, trzy lata po Bitcoinie. Został zbudowany przez firmę o nazwie Ripple Labs z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Celem Ripple było stworzenie systemu płatności, który mógłby być używany przez banki do przesyłania środków zarówno w kraju, jak i za granicą.

Chociaż ich celem jest branża usług finansowych, każdy może kupić i sprzedać walutę Ripple – monetę XRP.

Ludzie często są zdezorientowani różnicą między Ripple i XRP, więc szybko wyjaśnię sprawę. Ripple to nazwa technologii blockchain, która umożliwia ludziom wysyłanie i otrzymywanie środków (te fundusze mogą przełożyć się na większość dostępnych walut). Z drugiej strony, XRP to nazwa kryptowaluty, podobnie jak Ether to kryptowaluta, a Ethereum to blockchain.

Podobnie jak Bitcoin, blockchain Ripple nie wymaga od stron trzecich potwierdzania i weryfikowania transakcji, umożliwiając ludziom wysyłanie i otrzymywanie środków na zasadzie peer-to-peer. Ogółem maksymalna podaż wynosi 100 miliardów monet XRP, przy obecnych w obiegu około 60 miliardów.

Więc teraz, gdy znasz już absolutne podstawy Ripple XRP, kolejna część mojego przewodnika Ripple vs Bitcoin zajmie się tym, jak działa każdy łańcuch bloków!

Najbardziej lubiane wyniki

Szukasz bardziej szczegółowych informacji na pokrewne tematy? Zebraliśmy dla Ciebie podobne artykuły, abyś mógł zaoszczędzić czas. Spójrz!

Najwyżej płatne krany Bitcoin

Szukasz najlepiej płatnego kranu Bitcoin? Sprawdź ten przewodnik po kranach Bitcoin i dowiedz się, który kran Bitcoin jest obecnie najlepiej płatny.

Wskazówki dotyczące tworzenia kryptowaluty

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć kryptowalutę? Poznaj najważniejsze wskazówki, jak zrobić kryptowalutę. Zacznij teraz i dowiedz się, jak z łatwością stworzyć kryptowalutę!

Najlepsze oprogramowanie do wydobywania Litecoin, o którym musisz wiedzieć

Recenzja oprogramowania do wydobywania Litecoin: Easy Miner, GUIMiner Scrypt, CGminer Litecoin i inne analizy w tym kompletnym przewodniku po oprogramowaniu do wydobywania litecoin.

Wydajność techniczna

Bitcoin

Podczas wysyłania środków do innej osoby, łańcuch bloków Bitcoin trwa około 10 minut, zanim transakcja zostanie potwierdzona. Pozostaje to bez względu na to, gdzie znajdują się nadawca i odbiorca.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz środki do kogoś w tym samym mieście co Ty, czy do kogoś na drugim końcu świata, zawsze zajmie to około 10 minut! Porównując to z czasem potrzebnym na wysłanie pieniędzy za granicę z bankiem, użycie Bitcoin jest znacznie szybsze, ponieważ banki mogą potrzebować do trzech dni na przetworzenie przelewu.

Kiedy Bitcoin został wydany po raz pierwszy, opłaty transakcyjne były bardzo niskie. Przetworzenie transakcji kosztowałoby zaledwie ułamek centa. To sprawiło, że Bitcoin był idealny jako globalny system płatności.

Jednak w miarę jak system stawał się coraz bardziej popularny, kwota, jaką muszą płacić użytkownicy, znacznie wzrosła. W najbardziej ruchliwym okresie pod koniec 2017 r. Opłaty transakcyjne kosztowały nawet 40 USD, co nie jest do przyjęcia w przypadku mikropłatności, delikatnie mówiąc.

Ciekawostka: H igh opłat Bitcoin były głównym powodem, że Bitcoin Gotówka został stworzony!

Każdy system na świecie może obsłużyć tylko określoną liczbę transakcji, zanim zostanie przeciążony. Na przykład, chociaż w 2016 r. Visa przetwarza tylko średnio 1667 transakcji na sekundę, w razie potrzeby może przetworzyć ponad 50 000 na sekundę, ale nie może przekroczyć znacznie więcej.

Z drugiej strony masz Bitcoin. Mimo że Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, jest w stanie przetworzyć maksymalnie 7 transakcji na sekundę. Jest to ogromny problem ze skalowalnością, który Bitcoin musi rozwiązać, jeśli chce spełnić marzenie o zostaniu globalnym systemem płatności.

Teraz, gdy już wiesz o wydajności Bitcoin, kolejna część mojego przewodnika Bitcoin vs Ripple pokaże, jak działa Ripple.

Marszczyć

Jak wkrótce się przekonasz, blockchain Ripple działa znacznie lepiej niż Bitcoin. Dlatego.

Po pierwsze, podczas wysyłania XRP z jednego portfela do drugiego potwierdzenie transakcji zajmuje tylko kilka sekund. To sprawia, że ​​Ripple jest znacznie lepszą alternatywą dla Bitcoin, jeśli chodzi o szybkość transakcji.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne, Ripple jest praktycznie bezpłatny, ponieważ standardowy koszt wykonania przelewu to zaledwie 0,00001 XRP. Aby to uwzględnić w rzeczywistych liczbach, nawet jeśli XRP osiągnął w styczniu swój rekordowy poziom na poziomie 3,29 USD, oznaczałoby to opłatę transakcyjną w wysokości zaledwie 0,0000329 USD. Oznacza to, że możesz wysłać ponad 30 000 transakcji, zanim zapłacisz 1 dolara opłat transakcyjnych!

A co ze skalowalnością? Cóż, po raz kolejny moneta Ripple działa znacznie lepiej niż Bitcoin. Pamiętasz, jak wspomniałem wcześniej, że Bitcoin może obsłużyć tylko 7 transakcji na sekundę? Cóż, Ripple może przetwarzać więcej niż 1500 na sekundę!

Wszystkie powyższe statystyki sprawiają, że Ripple jest idealnym rozwiązaniem dla branży międzybankowej wartej wiele bilionów dolarów. W tym miejscu banki wysyłają pieniądze do innych banków znajdujących się w innych krajach. W tej chwili banki muszą korzystać z organizacji zewnętrznej z siedzibą w Belgii o nazwie SWIFT. W rezultacie transakcje są drogie i mogą zająć około 3 dni, zanim zostaną rozliczone.

Co więcej, gdy banki znajdują się w krajach rozwijających się i muszą handlować walutą, która nie jest popularna, często muszą dokonywać wielu wymian, ponieważ na rynku nie ma wystarczającej płynności. Korzystając z Ripple, banki mogą używać XRP jako pomostu płynności, oszczędzając instytucjom mnóstwo czasu i pieniędzy.

Teraz, gdy już wiesz, jak działają te dwa projekty blockchain, w kolejnej części mojego przewodnika Ripple vs Bitcoin omówimy, który łańcuch bloków jest bardziej zdecentralizowany.

Ripple vs Bitcoin: D ecentraliz acji ?

Decentralizacja oznacza brak kontroli przez jakąkolwiek osobę lub władzę. Jednak w społeczności kryptowalut trwają spory dotyczące faktu, że oba projekty nie są tak zdecentralizowane, jak powinny.

Bitcoin

Jeśli chodzi o Bitcoin, chociaż z pewnością prawdą jest, że żaden pojedynczy podmiot nie kontroluje sieci, sytuacja uległa zmianie od samego początku. Kiedy Bitcoin został po raz pierwszy uruchomiony, każdy mógł zostać górnikiem, używając GPU lub procesora, które są tanie w zakupie.

Jednak teraz można użyć drogiego sprzętu zwanego ASIC. Układy ASIC są znacznie mocniejsze niż układy GPU i procesory, co oznacza, że ​​zawsze będą miały większe szanse na wygranie nagrody za wydobycie. W rezultacie ci, których nie stać na zakup układów ASIC, nie mają szans na wniesienie wkładu do systemu.

T jego nie jest jedynym problemem.

Istnieją teraz potężne organizacje, które zarządzają „ pulami wydobywczymi ”, w których różni górnicy Bitcoin łączą swoje zasoby, aby zapewnić sobie największą szansę na wygranie nagrody za wydobycie bitcoinów. Budują farmy wydobywcze bitcoinów składające się z tysięcy urządzeń ASIC. Pomysł jest prosty – im więcej masz urządzeń ASIC, tym większe masz szanse na wygranie nagrody.

Większość tych basenów górniczych znajduje się w Chinach, gdzie koszty energii elektrycznej są niskie. Kiedy ostatnio sprawdzałem statystyki (które możesz zobaczyć poniżej), tylko cztery pule wydobywcze kontrolują ponad 50% całkowitej mocy haszowania Bitcoin.

To daje dużą władzę w rękach bardzo małej liczby ludzi, co jest sprzeczne ze zdecentralizowaną ideologią Bitcoina.

Ripple XRP

Fani kryptowalut mają również obawy, że Ripple XRP nie jest tak decentralizacją, jak być powinno. Po pierwsze, w przeciwieństwie do Bitcoina, moneta Ripple jest kontrolowana przez firmę o nazwie Ripple Labs. Należy pamiętać, że chociaż nie mają one uprawnień do zmiany transakcji lub kontrolowania funduszy ludzi, kontrolują podaż XRP.

W chwili pisania tego tekstu, czerwiec 2018 r., W obiegu jest około 60 miliardów monet, o łącznej podaży 100 miliardów. Duży problem polega na tym, że pozostałe 40 miliardów (40%) jest kontrolowane przez założycieli Ripple – Ripple Labs.

Mają moc robienia z monetami, co chcą, co oznacza, że ​​technicznie mogą manipulować ich ceną. Jeśli Ripple Labs zdecyduje się wyemitować dużą ilość kontrolowanych przez siebie monet, może to negatywnie wpłynąć na cenę.

Innym problemem, który znalazłem podczas badania tego przewodnika Ripple vs Bitcoin, jest to, że niektórym ludziom nie podoba się fakt, że blockchain nie jest utrzymywany przez społeczność XRP. W przypadku Bitcoina, chociaż system został zdominowany przez duże pule wydobywcze, każdy może spróbować wnieść swój wkład do sieci, kupując wymagany sprzęt.

Tak nie jest w przypadku Ripple, ponieważ nie można wydobywać XRP. Zamiast tego sieć używa czegoś, co nazywa się „weryfikatorami transakcji. Jedynymi osobami, które mogą zostać walidatorem transakcji, są banki, które instalują technologię.

Technicznie rzecz biorąc, nadal jest zdecentralizowany, ponieważ żaden pojedynczy walidator nie może przejąć kontroli nad siecią, ani też nie może zmieniać ani manipulować transakcją. Jednak niektórzy uważają, że każdy powinien mieć szansę wniesienia wkładu do sieci, nie tylko instytucje finansowe.

Tak więc, teraz, gdy znasz już niektóre obawy ludzi dotyczące decentralizacji obu projektów, w następnej części tego przewodnika Ripple vs Bitcoin omówimy, w jaki sposób transakcje osiągają konsensus.

Bitcoin vs Ripple: Jak zrobić T hej R każdy C onsensus?

Żaden z tych protokołów nie wymaga od strony trzeciej potwierdzenia, weryfikacji i audytu transakcji. Więc jak oni to robią?

Po pierwsze, pozwolę sobie szybko wyjaśnić, czym jest mechanizm konsensusu. Każdy blockchain wykorzystuje algorytm kryptograficzny, aby potwierdzić, że transakcja jest ważna bez przechodzenia przez pośrednika. Gwarantuje to, że osoba wysyłająca pieniądze faktycznie ma środki, a także zapewnia, że ​​środki nie zostaną wydane dwukrotnie (podwójne wydawanie).

Każde urządzenie podłączone do sieci Bitcoin lub Ripple nazywane jest węzłem i aby transakcja została potwierdzona, określony procent węzłów musi „osiągnąć konsensus – co oznacza, że ​​zgadzają się, że transakcja jest prawidłowa.

Bitcoin i Ripple używają innego mechanizmu konsensusu, który omówię poniżej.

Mechanizm konsensusu

Bitcoin: dowód pracy

Pierwszy w historii mechanizm konsensusu blockchain został stworzony przez programistę Bitcoin i nazywa się Proof-of-Work. Najlepszym sposobem zrozumienia Proof of Work jest myślenie o naprawdę trudnych obliczeniach.

Sieć Bitcoin generuje losowe obliczenia, które są tak trudne, że żaden człowiek nie może ich rozwiązać. Zamiast tego wymaga dużej mocy obliczeniowej do rozwiązania. Obliczenie zajmuje 10 minut. Po rozwiązaniu transakcja Bitcoin jest potwierdzana jako ważna.

Każdy węzeł podłączony do sieci konkuruje ze sobą, aby stać się pierwszym urządzeniem, które rozwiąże obliczenia. Kto dotrze tam pierwszy, wygrywa nagrodę za wydobywanie bitcoinów. Główny problem z modelem Proof-of-Work polega na tym, że wymaga on naprawdę dużych ilości energii elektrycznej. Na przykład ostatnie badanie ujawniło, że wydobywanie bitcoinów zużywa więcej energii niż 159 poszczególnych krajów!

Druga kwestia związana z Proof of Work (o czym wspomniałem wcześniej) polega na tym, że pozwala on ludziom używać naprawdę drogiego sprzętu, co oznacza, że ​​ci, którzy mogą zainwestować więcej pieniędzy, mają znacznie większą szansę na wygranie nagrody Bitcoin.

Po trzecie, i być może najważniejsze, model Proof of Work przyczynił się do problemów z wysokimi opłatami, powolnymi transakcjami i niemożnością skalowania.

Teraz, gdy już wiesz, jakiego mechanizmu konsensusu używa Bitcoin, następna część mojego przewodnika Ripple vs Bitcoin zajmie się tym, czego używa Ripple!

 • Super bezpieczne
 • Ochrona przed uszkodzeniami fizycznymi
 • Obsługuje ponad 1500 monet i tokenów
 • Może być zarządzany z urządzenia mobilnego
 • Bardzo bezpieczne
 • Obsługuje ponad 1100 kryptowalut
 • Łatwy w użyciu
 • Bezpłatna rejestracja i przechowywanie kryptowalut
 • Przyzwoite opłaty

Ripple : Federalna umowa bizantyjska

Blockchain Ripple wykorzystuje mechanizm konsensusu zwany Federalną Umową Bizantyjską (FBA). Podobnie jak Bitcoin i jego model Proof of Work, FBA dąży do osiągnięcia konsensusu między różnymi węzłami.

W FBA każdy węzeł będzie ufał ograniczonej liczbie innych węzłów, co jest znane jako „koło. Sieć Ripple ma wiele różnych kręgów, z których każdy nakłada się na siebie, więc zasadniczo każdy węzeł jest w jakiś sposób połączony.

Walidatory transakcji, które służą do weryfikacji transakcji (banki korzystające z technologii), są przed nimi indywidualnie dobierane i akredytowane, mając możliwość zaangażowania się w weryfikację transakcji.

Oznacza to, że w rzeczywistości żaden z banków korzystających z tej technologii nie będzie chciał manipulować konsensusem, ponieważ wykorzystuje ją do obsługi swoich transakcji. Nawet gdyby tak było, dla wszystkich innych walidatorów transakcji byłoby jasne, kto po prostu odrzuci transakcję.

W przeciwieństwie do Bitcoina, Ripple i jego mechanizm konsensusu FBA nie są wymagane do rozwiązywania złożonych obliczeń, co oznacza, że ​​zużywa znacznie mniej energii niż Bitcoin. Dzięki temu jest to bardziej wydajny system i zapewnia utrzymanie niskich opłat transakcyjnych.

Ostatecznie w ciągu kilku sekund, które system musi potwierdzić ruch środków, co najmniej 80% walidatorów transakcji musi osiągnąć porozumienie, aby oznaczyć transakcję jako ważną.

Więc teraz, kiedy już wiesz o dwóch używanych mechanizmach konsensusu, ostatnia część mojego przewodnika Ripple vs Bitcoin zajmie się tym, jak projekty radziły sobie do tej pory!

Najpierw jednak przedstawiam tabelę porównawczą, więc możesz podsumować niektóre główne różnice między tymi dwoma projektami!

Porównanie tabeli

Mechanizm konsensusu Transakcje p / s Wartość rynkowa Podaż w obiegu Data rozpoczęcia Zespół / Organizacja Opłaty transakcyjne
Marszczyć FBA 1500 18 Bil 40 Bil 2012 Ripple Labs Ripple vs Bitcoin: dotychczasowa historia

Kiedy ludzie mają argument Ripple vs Bitcoin, jedna rzecz, z którą każdy może się zgodzić, to fakt, że oba projekty blockchain osiągnęły wybitne wyniki. Jednak będąc oryginalną kryptowalutą, Bitcoin zawsze był numerem jeden pod względem wartości, kapitalizacji rynkowej, adopcji i wykorzystania w świecie rzeczywistym.

Rok 2017 był jak dotąd najbardziej udanym rokiem, w którym BTC zwiększyło swoją wartość o ponad 2000%. Pod koniec roku Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20000 USD, a całkowita kapitalizacja rynkowa wyniosła nieco ponad 320 miliardów USD. Patrząc z perspektywy, oznaczało to wyższą kapitalizację rynkową zarówno Goldman Sachs, jak i Morgan Stanley!

Jeśli chodzi o użytkowanie w świecie rzeczywistym, coraz więcej dostawców zaczyna akceptować Bitcoin jako metodę płatności. Jest to szczególnie ważne w Japonii, gdzie można teraz wydawać Bitcoiny w ponad 200 000 różnych sklepów! Inne znane organizacje, które akceptują Bitcoin, to Microsoft, Expedia, PayPal, Overstock, a nawet Virgin Galactic.

Jednak minie bardzo dużo czasu, zanim Bitcoin zostanie użyty jako główny globalny system płatności. Głównym tego powodem jest to, że programiści muszą naprawić swoje problemy z wydajnością. Czasy transakcji wynoszące 10 minut, wysokie opłaty i poziomy skalowania zaledwie 7 transakcji na sekundę to miliony mil od zrównoważonego globalnego systemu płatności.

Dobrą wiadomością jest to, że zespół pracuje nad drugą warstwą technologii płatności w dodatku do Bitcoina o nazwie „Sieć oświetlenia, która, miejmy nadzieję, przeniesie Bitcoin na wyższy poziom dzięki szybkim, tanim i wysoce skalowalnym transakcjom!

A co z Ripple XRP? Ripple jest obecnie trzecią najsilniejszą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Podobnie jak Bitcoin, moneta Ripple miała niesamowity rok w 2017 roku. Na początku roku była warta zaledwie 0,0065 $, jednak pod koniec tego roku wzrosła do ogromnej wartości 2,40 $.

Jeśli chodzi o rzeczywisty cel firmy macierzystej, Ripple Labs, nawiązują naprawdę dobre partnerstwa z niektórymi z największych banków na świecie. Ponad 100 różnych instytucji finansowych testuje obecnie protokół Ripple, w tym Santander, Bank of America i Credit Agricole!

Oczekuje się, że w przyszłości branża finansowa będzie korzystać z XRP do rozliczania płatności międzybankowych. Cała branża jest warta biliony dolarów każdego roku, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wartość XRP może wkrótce osiągnąć nowy rekord wszechczasów.

Nie jest to jednak porada inwestycyjna.

Najbardziej popularne wyniki

Przejrzyj naszą kolekcję najbardziej szczegółowych artykułów, przewodników i samouczków związanych z Crypto Exchange. Bądź zawsze na bieżąco i podejmuj świadome decyzje!

Jak akceptować tokeny BitDegree w swojej witrynie?

Przeczytaj przewodnik i dowiedz się, czym jest token BitDegree, jak możesz je zdobyć i jak możesz ich użyć w swojej witrynie, aby przyciągnąć kluczowych odbiorców.

Changelly vs ShapeShift – dogłębne porównanie

Changelly vs ShapeShift: dowiedz się, która z tych błyskawicznych giełd kryptowalut jest lepszym wyborem w tym kompletnym przewodniku Changelly vs ShapeShift.

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: który z nich jest lepszy?

CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor: który wybrać? Przeczytaj porównanie portfela kryptowalut CoolWallet S vs Ledger Nano S vs Trezor i dowiedz się!

Ripple vs Bitcoin: Wniosek

I to już koniec tego przewodnika Ripple vs Bitcoin! Zanim otworzyłeś ten artykuł, nie byłeś pewien głównych różnic między nimi. Jeśli jednak przeczytałeś ten przewodnik od początku do końca, powinieneś mieć teraz naprawdę dobre pojęcie o tym, co wyróżnia te dwie potęgi kryptowalut.

Jak już zapewne wiesz, blockchain Ripple działa znacznie lepiej niż Bitcoin. Wykonuje szybsze transakcje, tańsze transakcje i bardziej skalowalne transakcje. Nie tylko to, ale mechanizm konsensusu Ripple jest znacznie lepszy dla środowiska – nie powoduje marnowania dużych ilości energii. Cele Ripple są jednak inne niż Bitcoin, więc nie myśl o tym, że Ripple stanie się „kolejnym Bitcoinem.

Bitcoin jest nadal (jak zawsze) najważniejszą kryptowalutą. Uważam jednak, że Bitcoin bardziej nadaje się jako środek przechowywania wartości niż system płatności, podobnie jak złoto czy srebro. Najważniejsze jest jednak to, że następna aktualizacja Bitcoin, Sieć oświetleniowa, zakończyła się sukcesem. Dzięki temu Bitcoin będzie bardziej użyteczny jako system płatności.

Którą kryptowalutę wolisz po przeczytaniu tego przewodnika Ripple vs Bitcoin? Czy zdecydowałeś się wybrać jedną z nich, czy też jesteś podobny do mnie i wolisz zainwestować w obie? Daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy poniżej!

Zostaw swoją uczciwą recenzję

Zostaw swoją prawdziwą opinię i pomóż tysiącom ludzi wybrać najlepszą giełdę kryptowalut. Wszystkie recenzje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, są akceptowane, o ile są uczciwe. Nie publikujemy stronniczych recenzji ani spamu. Jeśli więc chcesz podzielić się swoim doświadczeniem, opinią lub udzielić porady – scena jest Twoja!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy