Przewodnik po federalnym programie rehabilitacji kredytów studenckich 2020

Przewodnik po federalnym programie rehabilitacji kredytów studenckich 2020
16.10.2020
Category: Twoją Zdolność

Jak skorzystać z programu rehabilitacji w zakresie federalnych kredytów studenckich, aby odzyskać swoje pożyczki!

Federalny program rehabilitacji pożyczek studenckich oferuje pożyczkobiorcom, którzy zalegali ze spłatą pożyczek studenckich, sposób na wyjście ze spłaty i powrót do spłaty, ale robi coś jeszcze lepszego, ponieważ usuwa również stan niewypłacalności z raportu kredytowego .

W rzeczywistości, jeśli próbujesz wybrać między konsolidacją federalnych pożyczek studenckich a rehabilitacją, jest to jeden z największych problemów do rozważenia: chociaż konsolidacja może wyprowadzić pożyczki ze stanu niewypłacalności, nie naprawi kredytu.

Wręcz przeciwnie, rehabilitacja osiągnie oba cele, sprawiając, że Twoje pożyczki nie będą spłacane i powrócą do stanu spłaty, a także naprawi Twoją zdolność kredytową poprzez usunięcie niewykonania zobowiązania z raportu kredytowego.

Tylko z tego powodu zalecam przeprowadzenie rehabilitacji zamiast konsolidacji, zwłaszcza jeśli zależy Ci na zdolności kredytowej lub potrzebujesz dostępu do innych rodzajów kredytów (hipoteki, pożyczki samochodowe itp.).

Szybkie łącza do konkretnych tematów rehabilitacji

Aby pomóc Ci szybko dotrzeć do informacji, których naprawdę potrzebujesz, oto zarys wszystkich tematów omówionych w tym kompleksowym przewodniku po rehabilitacji:

Jeśli masz inne pytania dotyczące procesu rehabilitacji lub ogólnie pożyczek studenckich, możesz je opublikować w sekcji Komentarze poniżej, a dołożę wszelkich starań, aby uzyskać odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Uzyskaj pomoc dotyczącą pożyczek!

Jeśli naprawdę zmagasz się z zadłużeniem z tytułu pożyczki studenckiej, powinieneś rozważyć zwrócenie się o pomoc do agencji zajmującej się obsługą kredytów studenckich. Czemu? Ponieważ ludzie pracujący w tych firmach zajmują się pożyczkami studenckimi przez cały dzień, każdego dnia i są najlepszą szansą, aby dowiedzieć się, jak odzyskać kontrolę nad pożyczkami.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą federalnych pożyczek studenckich, zadzwoń na Infolinię ds . Ulg w pożyczkach studenckich pod numerem 1-888-906-3065 . Przeanalizują Twoją sprawę, ocenią opcje zmiany planów spłaty, konsolidacji kredytów lub ubiegania się o świadczenia z tytułu przebaczenia, a następnie ustalą, że pozbędziesz się długu tak szybko, jak to możliwe.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą prywatnych pożyczek studenckich, zadzwoń do McCarthy Law PLC pod numer 1-877-317-0455 . McCarthy Law będzie negocjować z pożyczkodawcą w celu uregulowania Twoich prywatnych pożyczek za znacznie mniejszą kwotę niż obecnie jesteś winien (zazwyczaj 40%), a następnie udzieli ci nowej pożyczki na niższą, ustaloną kwotę, abyś mógł spłacić stary kredyt, naprawić kredyt i zmniejszyć miesięczne płatności.

Spędziłem 10 lat przeprowadzając wywiady z agencjami redukcji długów, rozmawiając z różnego rodzaju „ekspertami” i to są jedyne dwie firmy, którym ufam, że pomogą moim czytelnikom. Jeśli masz złe doświadczenia z którymkolwiek z nich, wróć i daj mi znać w komentarzach!

Jakie są korzyści z rehabilitacji?

Rehabilitacja federalnej pożyczki studenckiej przynosi ogromne korzyści, z których największą jest to, że usuwa ona pożyczkę ze stanu niewypłacalności i powoduje jej spłatę.

Niektórzy ludzie mogą nie sądzić, że to wielka sprawa, ale jeden mało znany fakt jest taki, że rehabilitacja pożyczki natychmiast przywraca Ci uprawnienia do wszystkich niesamowitych świadczeń z tytułu federalnej pożyczki studenckiej z tytułu przebaczenia, zwolnienia, odroczenia i wyrozumiałości, które nie są dostępne dla osób posiadających pożyczki w domyślna.

A to nie wszystko, ponieważ rehabilitacja federalnej pożyczki studenckiej oferuje również następujące dodatkowe korzyści:

 • Przywrócenie pożyczki pozwala uniknąć jej niespłacenia, co przywraca Ci uprawnienia do zaciągania nowych pożyczek wspieranych przez rząd, dotacji i innych form federalnej pomocy finansowej.
 • Zwłoka w spłacie pożyczki jest usuwana z raportu kredytowego, poprawiając twoją zdolność kredytową i kwalifikując się do rzeczy, które wymagają dobrego kredytu, takich jak pożyczki samochodowe, wynajem mieszkania, praca itp.
 • Gdy tylko zakończysz rehabilitację pożyczki, dokonując wymaganych 9 miesięcznych, rozsądnych i niedrogich płatności, ponownie będziesz kwalifikować się do federalnej pomocy finansowej.

Ale to nie tylko słońce i lizaki w krainie rehabilitacji, ponieważ istnieją pewne ograniczenia w procesie, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujesz, że jest to właściwy ruch dla Ciebie.

Jakie są ograniczenia rehabilitacji?

Każda chmura ma srebrną podszewkę, ale każda tęcza ma również swoją ciemną stronę, a proces rehabilitacji pożyczki federalnej ma kilka ograniczeń, o których warto pomyśleć przed podążaniem tą ścieżką.

Przed rozpoczęciem procesu rehabilitacji pamiętaj o następujących kwestiach:

 • Rehabilitację można przeprowadzić tylko raz na każdą wypożyczoną. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której spłacałeś pożyczkę przed 14 sierpnia 2008 r. Jeśli tak, możesz spłacić pożyczkę jeszcze raz.
 • Pożyczkodawcy zazwyczaj dodają koszty windykacji do nowego salda pożyczki, ale zgodnie z nową zasadą ustanowioną w lipcu 2014 r. Mogą dodać do 16% niespłaconego kapitału i narosłych odsetek w momencie sprzedaży pożyczki.
 • Departament Edukacji twierdzi, że nie pobiera opłat za pożyczki bezpośrednie, ale pozwala osobom obsługującym pożyczki studenckie pobierać opłaty, jeśli chcą, więc pamiętaj, aby zapytać, czy po zakończeniu odwyku zostaną naliczone jakiekolwiek opłaty.

Te trzy ograniczenia są niezbędne do zrozumienia przed wyrażeniem zgody na przywrócenie kredytów, ponieważ reperkusje mogą być dramatyczne, więc nie rozpoczynaj tego procesu, dopóki nie rozważysz i nie zbadasz każdego z nich, aby upewnić się, że nie zrujnują Ci one sprawy .

Jak zacząć odzyskiwać pożyczkę

Będziesz musiał poprosić posiadacza pożyczki o przywrócenie kredytu studenckiego. Zazwyczaj będzie to agencja windykacyjna, ponieważ Twoja pożyczka musi być zaległa ze spłatą w pierwszej kolejności, ale czasami będzie to Twoja firma obsługująca pożyczkę, zwłaszcza jeśli zareagujesz natychmiast po tym, jak Twoja pożyczka zostanie sprzedana agencja windykacyjna.

Należy pamiętać, że inkasenci mogą próbować zmusić Cię do zapłacenia zbyt dużej kwoty w celu odzyskania pożyczki, ale prawo federalne regulujące proces rehabilitacji stanowi, że musisz zapłacić tylko „to, co jest rozsądne i niedrogie”.

I chociaż nie ma definicji tego, co oznacza „rozsądne i niedrogie”, nie ma również minimalnej kwoty, jaką posiadacz pożyczki musiałby obciążyć Cię, aby umożliwić Ci rehabilitację, więc nie pozwól im oszukiwać Cię do myślenia, że ​​musisz zapłacić co najmniej XXX $, bo to nieprawda.

Jest to w zasadzie kwota do negocjacji, którą możesz wypracować z posiadaczem pożyczki i którą będziesz musiał mocno dyskutować, aby uzyskać najlepszą ofertę.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że posiadacz pożyczki musi omówić z tobą zalety i wady rehabilitacji pożyczki i konsolidacji pożyczki, o ile poprosisz o informacje, a także jest zobowiązany do powiedzenia ci prawdy o wszystkim.

Jak działa proces rehabilitacji pożyczki

Wyjaśnię ten proces na dwa sposoby; po pierwsze wersja szybka i brudna, która jest tylko ogólnym podsumowaniem tego, jak działają rekultywacje kredytowe, a po drugie wersja pożyczkowa i wersja szczegółowa, która wszystko kompleksowo omawia.

Szybkie wyjaśnienie, jak działa rehabilitacja pożyczki

Aby zrekompensować niespłaconą pożyczkę Federal Direct lub FFEL, należy dokonać 9 miesięcznych spłat w ciągu 20 dni od daty ich wymagalności w ciągu kolejnych 10 miesięcy.

Jest to 10 zamiast 9 miesięcy, ponieważ obowiązuje zasada „9 z 10”, która mówi, że możesz przegapić jeden miesiąc, próbując odzyskać niespłacone pożyczki. Zasadniczo masz trochę miejsca na poruszanie się.

Personel wojskowy w służbie czynnej może przerwać 10-miesięczny okres z rzędu, a następnie odebrać go ponownie po powrocie z czynnej służby, ale wszyscy inni muszą przestrzegać wymogu 10 kolejnych miesięcy.

Rehabilitacja dla Pożyczek Perkins jest nieco inna i wymaga 9 miesięcznych płatności przez 9 kolejnych miesięcy (co oznacza, że ​​nie możesz przegapić pojedynczej płatności przez 9 miesięcy z rzędu).

Po pomyślnym dokonaniu tych 9 płatności w całości i na czas w ciągu kolejnych 10 miesięcy, Twoje pożyczki zostaną wycofane z płatności i ponownie zwrócone do spłaty.

Kompleksowe wyjaśnienie, jak działa rehabilitacja pożyczki

Po pierwsze, wszystko, co napisałem powyżej w Szybkim wyjaśnieniu, nadal ma zastosowanie, ale teraz pozwól mi dodać kilka szczegółów do procesu, abyś mógł zrozumieć wszystkie małe niuanse dotyczące tego, jak działa ta rehabilitacja:

 • Jeśli zdecydujesz się zrehabilitować swoje niespłacone pożyczki, posiadacz pożyczki określi, ile tych 9 miesięcznych płatności powinno być za pomocą wzoru, który oblicza twoją płatność na 15% twojego dochodu do dyspozycji, który jest podobny do wzoru używanego do określania kwot płatności w ramach federalnych planów spłaty kredytów studenckich opartych na dochodach. Zwróć uwagę, że w rzeczywistości nie rejestrujesz się w planie IBR w tym momencie, ale pożyczkodawca używa po prostu wzoru IBR, aby dowiedzieć się, jakie miesięczne płatności powinny być ustawione. Po pomyślnej rehabilitacji Twojej pożyczki bezpośredniej będziesz mógł wybrać zapisanie się do dowolnego federalnego planu spłaty pożyczki studenckiej, z którego chcesz skorzystać.
 • Jeśli nie jesteś zadowolony z zapłacenia 15% swojego dochodu do dyspozycji i chcesz, aby został on obniżony, możesz użyć tego formularza, aby podać więcej szczegółów na temat swojej wyjątkowej sytuacji finansowej, ale pamiętaj, że pożyczkodawca będzie musiał zatwierdzić wniosek i że Ty Trzeba będzie bardzo jasno wyjaśnić, dlaczego te 15% dochodu do dyspozycji jest dla ciebie nieosiągalne.
 • Oczywiście, aby zrobić to wszystko, posiadacz pożyczki będzie potrzebował Twojego AGI (skorygowanego dochodu brutto), aby określić, jakie faktycznie jest 15% twojego dochodu do dyspozycji, więc upewnij się, że możesz przedstawić pożyczkodawcy dowód dochodu, zanim nawet poprosisz aby pomóc Ci przejść przez proces rehabilitacji.
 • Jeśli posiadacz pożyczki zasugeruje dokonanie płatności w „dobrej wierze” przed złożeniem dokumentacji, to od Ciebie zależy, czy tego dokonasz, czy nie. Niektórzy kredytodawcy sprawiają, że brzmią jak jest to wymagane, ale są nie wymaga aby „dobra wiara” płatność w celu ubiegania się o rehabilitację pożyczki. Jeśli jednak dokonasz płatności „w dobrej wierze”, upewnij się, że jest ona ustalona na kwotę co najmniej równą wymaganej 9 miesięcznej spłaty pożyczki i zażądaj, aby była liczona jako pierwsza miesięczna rata, w przeciwnym razie ” Skończy się na tym, że zapłacisz więcej, niż naprawdę musiałeś – płatność „w dobrej wierze” plus 9 miesięcznych rat wymaganych do rehabilitacji.
 • W ciągu 15 dni od zawarcia umowy z posiadaczem pożyczki w sprawie przystępnej miesięcznej kwoty spłaty otrzymasz pisemną wersję umowy, którą musisz podpisać i odesłać. To jest jak umowa stwierdzająca, że ​​rozpoczynasz proces rehabilitacji i zgadzasz się na dokonywanie tych 9 miesięcznych płatności w całości i na czas, a w zamian za to, twój pożyczkodawca zamierza ponownie spłacić twoją pożyczkę .
 • Pożyczkobiorcy, którzy mają zajęte wynagrodzenie, mogą mieć zniesienie zajęcia po dokonaniu pięciu miesięcznych rat na rehabilitację. Nie zapomnij ujawnić faktu, że Twoje zarobki są zajęte podczas pierwszej rozmowy z pożyczkodawcą, aby zostało to uwzględnione, gdy posiadacz pożyczki określi, jaka jest przystępna dla Ciebie płatność.
 • Śledź, kiedy kończy się 9 miesięcznych spłat i przypuszcza się, że Twoja pożyczka nie będzie spłacana. W tym momencie możesz wybrać jeden z planów spłaty, które były dostępne przed ustawieniem domyślnym, i będziesz chciał mieć plan, z którego planu spłaty zamierzasz skorzystać, gdy tylko to zrobisz. kwalifikują się.
 • Gdy Twoja pożyczka zostanie zrehabilitowana, prawdopodobnie zostanie Ci przydzielony nowy podmiot obsługujący pożyczkę. Zapytaj posiadacza pożyczki, kto to będzie, a następnie skontaktuj się z nim z wyprzedzeniem, pracując nad dokonaniem 9 wymaganych spłat pożyczki, abyś mógł jak najszybciej ustalić najlepszy plan spłaty dla swojej sytuacji finansowej kwalifikują się do tego.


Rehabilitacja określonych rodzajów pożyczek federalnych

Jedną z interesujących rzeczy w procesie rehabilitacji pożyczki jest to, że istnieją pewne niewielkie różnice w sposobie jej działania w przypadku różnych typów federalnych pożyczek studenckich, więc przed rozpoczęciem rehabilitacji zapoznaj się z poniższą listą rodzajów pożyczek, aby dokładnie określić, w jaki sposób rehabilitacja pójdzie.

Rehabilitacja pożyczki FFEL

Proces rehabilitacji pożyczki FFEL jest taki sam, jak opisałem powyżej, a wszystko, co zrobisz, będzie identyczne z innymi rodzajami pożyczek, ale agencja windykacyjna ma dodatkowe wymagania nałożone na swoją część procesu po rehabilitacji. kompletny.

Po rehabilitacji pożyczki FFEL poręczyciel pożyczki musi znaleźć nabywcę pożyczki, co oznacza, że ​​musi przenieść własność pożyczki z siebie na kogoś innego, zazwyczaj do jednej z dużych federalnych firm obsługujących pożyczki studenckie.

Jednak ten proces może zająć trochę czasu i musisz się na to przygotować, ponieważ dopóki Twoja agencja windykacyjna nie znajdzie nowego pożyczkodawcy, będziesz zmuszony kontynuować dokonywanie płatności na ich rzecz.

W końcu muszą przenieść twoją pożyczkę do tradycyjnego podmiotu obsługującego, a wtedy wszystko związane z długiem załatwisz za pośrednictwem tego podmiotu obsługującego, a nie agencji windykacyjnej.

Niektóre osoby zgłosiły, że czekają tygodnie lub nawet miesiące na zorganizowanie nowego pracownika obsługującego, ale pamiętaj, że proces ten powinien być przeprowadzony szybko i upewnij się, że Twoja agencja windykacyjna jest świadoma, że ​​znasz te zasady, w przeciwnym razie mogą spróbować przeciągać nogi.

Rehabilitacja pożyczki Williama D. Forda (bezpośredniej)

Wszystko jest takie samo, jak opisałem powyżej w przypadku rehabilitacji pożyczek Williama D Forda (bezpośrednich), z tym wyjątkiem, że w przypadku pożyczek bezpośrednich nie ma „wymogu odsprzedaży”, więc agencja windykacyjna może zatrzymać pożyczkę i nadal pobierać od Ciebie płatności tak długo jak chcą.

Jednak nie są już odpowiedzialni za ustalanie kwot płatności, ponieważ gdy tylko Twoja pożyczka zostanie zrehabilitowana, natychmiast ponownie kwalifikujesz się do federalnych programów świadczeń pożyczki studenckiej, w tym wszystkich różnych planów spłaty.

Jeśli zamierzasz zrehabilitować pożyczkę bezpośrednią, to, co będziesz chciał zrobić z wyprzedzeniem, to przejrzenie wszystkich opcji planu spłaty, aby wiedzieć, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza po zakończeniu rehabilitacji i jak tylko tak się stanie, zechcesz zarejestrować się w tym planie, aby mieć pewność, że zostanie naliczona jak najniższa miesięczna opłata.

Kiedy przechodzisz proces rehabilitacji, powinieneś poinformować swoją agencję windykacyjną o swoim zamiarze zapisania się na dowolny plan spłaty, który wybrałeś jako najlepszy w Twojej wyjątkowej sytuacji.

Rehabilitacja federalnej pożyczki Perkins

Pożyczki Perkins są dokładnie takie same, jak wszystko, co opisałem powyżej, z wyjątkiem wspomnianej powyżej zasady, że naprawienie pożyczki Perkins wymaga dokonania 9 z 9 płatności, a nie 9 z 10.

Z jakiegoś powodu kredyty Perkins są nieco trudniejsze do zrehabilitowania, co wymaga zasady „9 z 9”, co oznacza, że ​​nie możesz przegapić żadnej z tych płatności, jeśli chcesz odzyskać stan spłaty pożyczki.

Często zadawane pytania dotyczące rehabilitacji kredytu studenckiego

Masz pytania dotyczące konkretnych części procesu rehabilitacji kredytu studenckiego? Jeśli nie widzisz swojego na liście poniżej, opublikuj go w sekcji komentarzy, abyśmy mogli uzyskać odpowiedź.

Czy mogę odzyskać niespłaconą prywatną pożyczkę studencką?

Może, ale to zależy. Prywatni pożyczkodawcy mogą robić, co chcą, z niespłaconymi pożyczkami i chociaż niektórzy z nich oferują programy naprawcze, jest to stosunkowo rzadkie.

Jeśli nie spłacasz długu prywatnego, znacznie trudniej jest odzyskać kredyt z powrotem. Jeśli masz taką sytuację, odwiedź moją stronę w sekcji Uzyskiwanie pomocy w zakresie niewypłacalności prywatnych kredytów studenckich.

Czy mój posiadacz pożyczki będzie kontynuował pobieranie ode mnie po wyrażeniu zgody na odzyskanie niespłaconej pożyczki?

Po podpisaniu umowy rehabilitacyjnej posiadacz pożyczki może odebrać od Ciebie tylko wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Upewnij się, że rozumiesz, ile faktycznie musisz im zapłacić, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z prawnikiem, Departamentem Edukacji lub inną grupą lub osobą znającą zasady.

Nie pozwól im zmusić Cię do dokonywania płatności, których tak naprawdę nie jesteś winien!

Mój pożyczkodawca odmawia uzgodnienia kwoty, która jest dla mnie przystępna. Co powinienem zrobić?

Zgodnie z przepisami regulującymi proces rehabilitacji pożyczek federalnych, masz prawo do przystępnych miesięcznych rat obliczonych zgodnie ze wspomnianą powyżej formułą IBR 15%.

Upewnij się, że pożyczkodawca wie, że o tym wiesz, ponieważ niektórzy z nich będą przepychać ludzi i próbować uciec od pobierania dodatkowych kwot.

Jeśli pożyczkodawca nadal sprawia Ci kłopoty w tej kwestii, spróbuj skontaktować się z Grupą Rzeczników ds. Kredytów Studenckich w Departamencie Edukacji i poprosić o pomoc. Jest to bezpłatna usługa świadczona przez rząd federalny, który może występować w Twoim imieniu.

Czy będą naliczane opłaty za rehabilitację mojej pożyczki?

Tak. Po zakończeniu procesu rehabilitacji, gdy agencja windykacyjna odsprzeda Twoją pożyczkę tradycyjnemu pożyczkodawcy, będzie mógł pobrać do 16% kwoty głównej pożyczki plus 16% wszelkich narosłych odsetek, co może skończy się na znacznej ilości pieniędzy.

Powinieneś jednak mieć świadomość, że jest to absolutny limit tego, co mogą pobierać, więc jeśli próbują cię ścigać o 17%, 25% lub cokolwiek więcej, to naruszają prawo federalne.

Jeszcze raz radzę upewnić się, że znasz wszystkie te prawa, ale także wyjaśnić to posiadaczowi pożyczki w trakcie procesu rehabilitacji, ponieważ nie chcesz, aby próbowali uciec z czymkolwiek i dodawali więcej stresu do i tak już trudnego sytuacja.

Czy muszę używać formuły IBR 15%, aby obliczyć kwoty spłaty kredytu podczas rehabilitacji?

Nie, jest inna opcja, ale jest ona znacznie bardziej skomplikowana i polecam to zrobić tylko wtedy, gdy naprawdę masz dobre wyczucie, jak to wszystko działa.

Możesz zdecydować się na ustalenie płatności, korzystając ze standardów wydatków Internal Revenue Services (IRS) w celu określenia akceptowalnych wydatków, ale będziesz także zmuszony ustawić limity niektórych wydatków w oparciu o zasady IRS.

Dlaczego chcesz to zrobić? Ponieważ każdy wydatek, który nie jest wymieniony w formularzu wydatków IRS, nie ma ustalonego limitu.

Na przykład wydatki medyczne nie są wymienione w formularzu i dlatego nie mają limitu, więc jeśli już płacisz ogromne rachunki medyczne, może to zwiększyć Twoje wydatki znacznie wykraczające poza to, co zastosowałaby formuła IBR 15%, a Ty może skończyć się znacznie tańszymi miesięcznymi płatnościami z tego powodu.

Jeśli skorzystam z formularza wydatków IRS, jak zostanie obliczona moja płatność?

Departament Edukacji ustali płatności przy użyciu podobnego procesu, jak w przypadku tradycyjnej formuły 15% IBR, ale różnica polega na sposobie, w jaki obliczają one, jaki jest faktycznie Twój dochód uznaniowy.

Zgodnie ze standardową formułą 15% IBR, Twój dochód uznaniowy to to, co zostało z zarobków po odjęciu od dochodu podatku od wynagrodzeń i podstawowych kosztów utrzymania.

Zgodnie z formularzem wydatków iRS Twoje wydatki mogą się znacznie różnić (jak wspomniałem powyżej w przykładzie rachunków medycznych), więc podczas gdy nadal będziesz płacić 15% dochodu uznaniowego, jeśli możesz udowodnić, że Twoje wydatki są znacznie wyższe niż standardowe uznaniowe obliczenia dochodu przyniosłyby, wtedy możesz otrzymać znacznie niższą miesięczną płatność.

Po raz kolejny jest to skomplikowany proces, w który nie powinieneś wchodzić lekko. Zalecałbym, aby prawnik, planista finansowy, a nawet CPA przejrzał swój plan, zanim zdecydujesz się odejść od standardowej formuły 15% IBR, ponieważ w wielu przypadkach nie będzie to w twoim najlepszym interesie.

Gdzie mogę znaleźć inne pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące innych tematów związanych z pożyczkami studenckimi, zadłużeniem z tytułu kredytu studenckiego lub umorzeniem pożyczki studenckiej, rozejrzyj się po mojej stronie, ponieważ stworzyłem przewodniki, takie jak ten, zawierające różnego rodzaju dodatkowe tematy.

Na koniec upewnij się, że odwiedziłeś również oficjalną stronę internetową Departamentu Edukacji, poświęconą pomocy pożyczkobiorcom pożyczkobiorców, którzy nie wywiązują się z płatności, ponieważ jest to jedno z najlepszych zasobów w sieci, które pomagają w rozwiązaniu tego problemu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące rehabilitacji związanej z federalnymi pożyczkami studenckimi, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej, a ja odpowiem tak szybko, jak to możliwe.


Zastrzeżenie: Informacje uzyskane z Forget Student Loan Debt służą wyłącznie do celów edukacyjnych. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych należy skonsultować się z licencjonowanym doradcą finansowym. Ta strona otrzymuje pewne wynagrodzenie dzięki związkom partnerskim. Ta witryna nie jest promowana ani powiązana z Departamentem Edukacji Stanów Zjednoczonych.

Autor: Tim Marshall

Doświadczenie Tima w zmaganiu się z miażdżeniem zadłużenia z tytułu kredytów studenckich sprawiło, że w 2011 roku stworzył stronę internetową Forget Student Loan Debt, w której oferuje porady, wskazówki i triki, jak spłacać kredyty studenckie tak szybko i tanio, jak to tylko możliwe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy