Prognozy cen bitcoinów na 2020 rok

Prognozy cen bitcoinów na 2020 rok
16.10.2020
Category: Więcej Informacji

Przez: Ofir Beigel | Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020

Dokładne przewidywanie ceny Bitcoina okazało się trudnym zadaniem. Jednak trudność przewidywania przyszłości nie powstrzymuje ludzi przed dalszym przewidywaniem ceny Bitcoina.

W tym artykule podzielę się z wami 6 prognozami cen Bitcoin w 2020 roku, a wszystkie zostały sporządzone przez znaczące liczby w przestrzeni kryptowalut.

Podsumowanie prognozy cen Bitcoin

Według ekspertów branżowych, takich jak Tom Lee, Vinny Lingham i John McAfee, wartość Bitcoina wynosi od 14 000 do 1 000 000 USD. Należy pamiętać, że prognozy cen są w najlepszym razie domysłami i na pewno nie powinny być traktowane jako porada finansowa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych prognoz, które nadal czytasz, omówię to:

1. Prognoza cen bitcoinów Toma Lee (14 000 USD)

Współzałożyciel firmy zajmującej się strategią inwestycyjną „Fundstrat Global Advisors”, Tom stał się dobrze rozpoznawalną postacią w społeczności bitcoinów. Przedstawił stosunkowo konserwatywne prognozy dotyczące ceny Bitcoina w 2020 roku.

Po dokonaniu w przeszłości kilku błędnych zapytań cenowych, Tom zdecydowanie nie formułuje pewnej prognozy i nie stawia na to swojej reputacji. Raczej przyjmuje wyważone podejście. W wywiadzie dla CNBC przeprowadzonym w kwietniu 2018 roku, Tom powiedział:

„Wydaje mi się, że widzisz oznaki, że poprawiają się podstawy, ulepszają się techniki, a teraz jest prawdziwa aktywność, głównie ze strony hodowców kryptowalut. […] Więc myślę, że […] przesunięcie o 2,5 odchylenia standardowego dla bitcoina spowodowałoby wzrost do 14 000 $. Nie mówię, że to tam zmierza, ale taka wielkość ruchu byłaby nadrabianiem zaległości ”.

Tom nie strzela do księżyca. Spodziewa się jedynie, że rok 2020 będzie rokiem, w którym Bitcoin odzyska część swojej poprzedniej wartości, przygotowując się na większy wzrost w nadchodzących latach. Ogólnie Tom spodziewa się stosunkowo stabilnej (jak na Bitcoin) akcji cenowej, ponieważ według jego szacunków zima kryptowalut się skończyła.

2. Ronnie Moas (28 000 $) kontra Vinny Lingham (poniżej 28 000 $)

Według komunikatu prasowego z niedawnej konferencji „World Crypto Con” Ronnie i Vinny to dwie osoby o bardzo różnych opiniach na temat tego, dokąd zmierza cena Bitcoin w 2020 roku.

Obaj wkładają pieniądze tam, gdzie ich usta, stawiając zakład o wartości 20000 $ na żywo na scenie podczas konferencji, gdzie cena Bitcoina będzie wynosić 2020.

Przegrany musi przekazać podaną kwotę na rzecz organizacji charytatywnej FreeRoss.org, której celem jest uwolnienie z więzienia byłego operatora Jedwabnego Szlaku, Rossa Ulbrichta.

Zakład został postawiony 2 listopada 2018 r. I zostanie rozstrzygnięty na początku 2020 r. Aby Ronnie Moas wygrał zakład, cena Bitcoina musi osiągnąć lub przekroczyć 28 000 USD do końca tego roku. Wszystko poniżej 28 000 $ i Vinny wygra.

Istnieją również konkretne dowody na to, że zakład naprawdę się wydarzył, więc przegrany nie będzie w stanie wycofać się bez utraty twarzy. Rozejrzałem się po Internecie i znalazłem wideo wyprodukowane podczas konferencji.

3. Prognoza cen bitcoinów Johna McAfee (1 000 000 USD)

Charyzmatyczny, obsceniczny i wyraźnie przeciwny establishmentowi technolog, John McAfee, sformułował własną słynną prognozę, gdzie cena Bitcoina spadnie w 2020 roku.

Według artykułu prasowego i jego postów na Twitterze, McAfee spodziewa się, że cena Bitcoina nieuchronnie osiągnie milion dolarów, co dałoby kapitalizację rynkową Bitcoina około 18 000 000 000 000 lub 18 bilionów dolarów.

John spodziewa się, że ta liczba zostanie osiągnięta do końca 2020 roku i wydaje się, że jest co do tego dość pewny. W listopadzie 2017 roku podwoił swoje wezwanie o wartości 500 000 dolarów w tym samym okresie, podnosząc go do fajnego miliona.

McAfee wydał również ekstremalny i szokujący zakład publiczny związany ze swoją prognozą. Jeśli jego prognoza się nie sprawdzi, powiedział, że zje jedną ze swoich części ciała.

Nie zamierzam wchodzić w żadne szczegóły, ale jeśli znasz wybryki McAfee, prawdopodobnie możesz się domyślić. Jest przydatna strona internetowa z odliczaniem i dodatkowymi szczegółami na temat szalonego zakładu McAfee.

4. Prognoza ceny bitcoinów Fran Strajnara (200 000 USD)

Fran Strajnar jest dyrektorem generalnym organizacji badawczej zajmującej się kryptowalutami o nazwie Brave New Coin, z którą mogłeś się spotkać. Podał prognozę ceny Bitcoin 2020 w maju 2018 roku w artykule opublikowanym przez Inverse.

W rozmowie z wydawcą Fran wyjaśnia, że ​​jego oczekiwania dotyczące ceny Bitcoina do 2020 r. Są takie, że osiągnie ona 200 000 USD za Bitcoin. Powiedział:

„Wskaźniki adopcji są nadal dość stabilne, a wskaźniki adopcji są silnie skorelowane z ceną, więc jeśli z jakiegoś powodu ludzie po prostu nie przestaną przyjmować Bitcoin, najpóźniej do 1 stycznia 2020 roku powinniśmy zobaczyć 200 000 USD na Bitcoin.

Hashrates, liczba portfeli, aplikacji, dapps… cała ta infrastruktura stale rośnie, więc adopcja z całą pewnością ma miejsce i dużo łatwiejsza do oszacowania, więc jesteśmy dość pewni podstaw Bitcoina i wiele kwestionujemy podstaw [pierwszych ofert monet]. ”

Jest całkiem jasne, że miał rację również co do pęknięcia bańki ICO, więc jego przewidywania są nieco bardziej wiarygodne.

5. Ivan o prognozie cen Bitcoin Tech („stabilna”)

Podobnie jak w przypadku rozmowy Toma Lee, Ivan on Tech stawia na dyskretny ton. Jeśli o nim nie słyszałeś, Ivan jest wpływowym graczem w mediach społecznościowych, edukatorem blockchain i ogólną osobowością kryptowalut. Swoje oczekiwania co do ceny Bitcoina w 2020 roku wyraził w filmie nagranym w lutym 2019 roku.

Iwan przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat niewiele się zmieni, jeśli chodzi o ceny kryptowalut.

„Przed nami kilka nudnych lat”,

mówi w filmie.

Tak więc Ivan przewiduje przyszłość względnej stabilności. Jego rozumowanie jest takie, że większość ludzi nadal pracujących w kryptowalutach po wyczerpującej zimie kryptowalut jest bardziej zainteresowana technologią niż spekulacjami cenowymi.

Ivan argumentuje, że pozostali tylko prawdziwi wierzący, a fałszywi poszukiwacze pieniędzy odeszli gdzie indziej w poszukiwaniu łatwiejszych zysków.

Według Ivana profesjonalni inwestorzy, a także opinia publiczna, nauczyli się lekcji o pogoni za bańkami kryptograficznymi, więc w ciągu najbliższego roku nie powinno być żadnych ekstremalnych ruchów cen bitcoina.

6. Często zadawane pytania

Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Według naszego własnego HodlCalc, kupowanie i utrzymywanie Bitcoinów przyniosło zyski ponad 92% inwestorów.

Jednak inwestowanie w Bitcoin to bardzo abstrakcyjny termin, ponieważ istnieje wiele form inwestowania. Najlepiej inwestować w Bitcoin dopiero po uzyskaniu dobrego zrozumienia, o co chodzi w tej walucie i technologii, która za nią stoi.

Czy Bitcoin znów wzrośnie w 2020 roku?

Naprawdę nie wiem. Nikt nie może przewidzieć, co się stanie z ceną Bitcoina. Jeśli chcesz poznać moją osobistą opinię, to to, że cena pozostanie stabilna tak długo, jak długo nie nastąpi poważny kryzys finansowy na całym świecie. Nikt nie wie, kiedy to się stanie.

7. Wniosek – co się stanie z Bitcoinem w 2020 roku?

Tych sześciu ekspertów przedstawiło nam szeroki zakres prognoz. Ich przewidywania opierają się na zrozumieniu dynamiki rynku i bez wątpienia są ubarwione ich własną opinią na temat potencjału kryptowaluty.

Ich prognozy cenowe są w najlepszym razie odgadnięte i na pewno nie powinny być traktowane jako porada finansowa. W rzeczywistości ich poglądy są tak sprzeczne, że trudno byłoby zająć jakąkolwiek rozsądną pozycję rynkową w oparciu o ich poglądy jako całość.

To, że ich poglądy na ten sam temat są tak bardzo różne, tylko potwierdza, że ​​wszyscy ludzie działają w swoich własnych bańkach rzeczywistości.

Biorąc to pod uwagę, gorąco zachęcam do zainwestowania czasu i energii niezbędnych do zrozumienia rynku przed zajęciem pozycji za prawdziwe pieniądze.

Potraktuj opinie tych ekspertów jako czynnik w swojej ocenie i procesie podejmowania decyzji, ale zdecydowanie traktuj je z „przymrużeniem oka”.

Ciekaw jestem, co myślisz. Przejdź teraz do sekcji komentarzy i daj mi znać, który z tych ekspertów ma rację?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy