Temat: Gospodarka wg PiS

🕓 14.06.2019
📂 Pieniadze
👁 89
🗨
500 złotych na dziecko. BIG: Program pomoże spłacić długi  Pieniądze

  • 500 plus także na pierwsze dziecko. Wydaje się decyzja komisji senackiej
  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na równoczesne miliardy

Ponad 514 tys. osobom wystarczyłby 1-wszą tys. zł, aby znikać z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor lub nie psuć swojej historii kredytowej przy BIK. Kolejne 441 tys. ma między 1 tys. a 2 tys. zł zaległości z tytułu kredytów mieszkaniowych i różnego rodzaju weksli. Bez wątpliwości części tych ludzi w uwolnieniu się od czasu długów pomoże program pięćset plus, który rusza jednej kwietnia - informuje Kancelaria Informacji Gospodarczej.

Z najnowszych danych pochodzących spośród baz Biura Informacji Gospodarki kraju InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że Indeks Zaległych Płatności Polaków wzrósł z 62, 8 do odwiedzenia 65, 4 pkt.

Pomoże 500 plus?

Premier: finansowanie programu Rodzina 500 plus jest pewne

Wskaźnik pokazuje ile jednostek na 1000 dorosłych obywateli ma niespłacone w okresie kredyty, rachunki, pożyczki i alimenty. Wzrósł, bo liczba nierzetelnych dłużników od sierpnia do grudnia 2015 r. zwiększyła się o 79 tys., do 2 056 528 jednostek. O blisko 2, trzy mld zł (do 42, 76 mld zł) podniosła się też suma długu. Choć liczby robią duże wrażenie, to wbrew pozorom nie każdy dłużnik jest od razu winny wierzycielom setki tysięcy złotych.

Ponad 514 tys. osób ma zaległości nie wyższe aniżeli 1 tys. zł. Następujące 441 tys. zwleka wraz z zwrotem kwot między 1-wszą tys. zł a dwa tys. zł. Oznacza to, że prawie połowa niegodnych zaufania dłużników obecnych w BIG InfoMonitor i BIK posiada kłopot ze zwrotem do odwiedzenia 2 tys. zł.

- Patrząc na wyżej wymienione dane spodziewamy się, iż program 500 plus, który to poprawi sytuację finansową najuboższych rodzin, pomoże im odpłacić przynajmniej część, a może nawet i całość zaległości – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitor. a mianowicie Oczywiście nie każdy, kto ma niespłacone długi, jednocześnie posiada co najmniej dwójkę niepełnoletnich dzieci, czy też dochody na osobę w bliskim nieprzekraczające 800 zł, pozwalające do pomocy już w pierwsze dziecko. Można aczkolwiek zakładać, że program pięćset plus wpłynie na liczbę osób nieradzących sobie ze zobowiązaniami. Chociaż trzeba także brać pod uwagę, hdy część dłużników nad spłatę zaległości przedłoży wydatki na konsumpcję. O ocenę głównych efektów możesz się pokusić już pod koniec kwietnia albo maja - dodaje Mariusz Hildebrand.

Podłoże: InfoDług, BIG InfoMonitor, BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ Zaległości Polaków

Przyczyny zadłużenia

Faktem też wydaje się być, że nie wszystkie niewysokie zaległości wynikają z deficytu pieniędzy na ich uregulowanie. Zdarza się też, iż część osób do małych kwot opóźnianych wpłat na prostu nie przywiązuje ogromniejszej wagi. Bagatelizuje je bądź nawet nie ma myśli ich istnienia, zapominając na temat wezwaniach do zapłaty na nie robiące większego wrażenia sumy. Nie jest to dobra praktyka, ponieważ wszelkie zaległości od kwoty 200 zł na minimum sześcdziesięciu dni od terminu płatności mogą trafić do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i przeszkodzić w zakupach dzięki raty, zaciągnięciu kredytu lub pożyczki czy w zakupie usług na abonament. Wraz z kolei w BIK opóźnienia spłaty przekładają się dzięki złą historię kredytową jak i również utrudniają wzięcie kolejnego pożyczki.

Osoby, które uregulują zobowiązania odnotowane w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor, są z niego skreślane w trakcie 14 dni. Nie pozostaje też w rejestrze ślad po tym, że jakiś człowiek miał zaległość. W BIUREM INFORMACJI KREDYTOWEJ jest trudniej, bo negatywna informacja o kliencie podawana jest w momencie, gdy ten nieterminowo spłaca pożyczka, a także jeszcze przez 5 lat po całkowitej spłacie kredytu, którego dotyczyły opóźnienia. Wydłużanie czasu, w którym opóźnia się całkowite rozliczenie z bankiem, sprawia, że wydłuża się też sezon ujawniania negatywnej historii kredytowej.

Autor: MultiVol
Związane z
Pieniadze
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
5 spółek, na których masz możliwość zarobić w tym roku
Inwestor nie zaakceptować ma dziś łatwego egzystencji. Rekordowo niskie stopy procentowe ograniczają potencjał do zysku z obligacji. Tymczasem rynki akcji stają się coraz bardziej kapryśne, bo hossa w giełdach - napędzana stosunkowo…...
2, 7 mld dolarów długu za gaz. «Ukraina rozwiąże tę kwestię do finiszu stycznia»  Informacje
Poroszenko: pozycja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski może jeszcze wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców jak i również fotografie cyfrowe.…...
Nie znaleziono