Najlepsze konta bankowe dla studentów w Kanadzie na 2020 rok

17.02.2021
Category: Jeśli Jesteś

Na pierwszy rzut oka znalezienie odpowiedniego konta bankowego jako student wydaje się nudne i monotonne, ale wciąż jest to jeden z najważniejszych aspektów zapewnienia sukcesu jako ucznia poza salą lekcyjną.

Wierz lub nie wierz, ale studenckie konta bankowe mają wiele zalet, z których powinieneś skorzystać podczas pobytu w kampusie. Niektóre z tych korzyści obejmują brak miesięcznych opłat za konto, promocje dostosowane do studentów i nieograniczoną liczbę transakcji w punktach sprzedaży, aby wymienić tylko kilka.

Przeciętny rachunek bankowy może kosztować około 15 USD miesięcznie lub 180 USD rocznie. Dlatego studenckie konto bankowe może zaoszczędzić sporo pieniędzy i warto się temu przyjrzeć. Niezależnie od tego, czy pracujesz w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, jesteś studentem pierwszego roku czy absolwentem uniwersytetu, znalezienie konta bankowego nie musi być trudnym procesem.

Poniżej znajdują się wybory Ratehub.ca dotyczące najlepszych kont bankowych dla studentów w Kanadzie, które obejmują opcje z tradycyjnych i cyfrowych banków kanadyjskich. W zależności od tego, jak często wypłacasz gotówkę, czy wolisz zdobywać punkty za zakupy debetowe, czy wolisz nieograniczone transakcje i e-przelewy Interac, poniższa lista rachunków powinna mieć dla Ciebie opcję. Dodaliśmy również kilka opcji oszczędności i inwestycji, które mogą zapewnić Ci lepszą finansową przyszłość na wczesnym etapie.

Najlepsze studenckie konta bankowe w Kanadzie na 2020 rok

Większość rynku finansowego Kanady jest zdominowana przez sześć dużych banków, z których wszystkie oferują konta ze specjalnymi korzyściami dla studentów.

Poniżej możesz znaleźć najlepsze konto bankowe z opcjami zaspokajającymi potrzeby finansowe studenta. W większości przypadków możesz otworzyć konto bankowe online w zaciszu własnego domu.

1. Plan korzyści bankowych dla studentów Scotiabank O Scotiabank: Prawdopodobnie słyszałeś już o Scotiabank. Jeśli nie, Scotiabank jest jednym z najbardziej renomowanych banków w Kanadzie, działającym w Kanadzie od prawie 200 lat, z silną obecnością również w Ameryce Południowej.

 • Opłaty:brak
 • Promocja rejestracji:5000 dodatkowych punktów SCENE Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczonePlan korzyści dla studentów w Scotiabank

  Brak opłat miesięcznych

  Nieograniczone e-transfery Bonus za rejestrację

  5000 punktów SCENE!

  Oprócz tych korzyści, studenckie konto bankowe nie obejmuje miesięcznych opłat ani ograniczeń użytkowania, gdy jesteś zarejestrowanym studentem. Oznacza to nieograniczone transakcje debetowe, e-przelewy Interac, płatności za rachunki i wiele więcej.

  Możesz także skorzystać z ponad 3400 bankomatów Scotiabank bez dodatkowych opłat. Jeśli podróżujesz za granicę, możesz użyć karty debetowej Scotiabank, aby uniknąć niektórych opłat za bankomat, korzystając z Global ATM Alliance, która jest dostępna w kilku krajach na całym świecie.

  W ramach Global ATM Alliance, klienci Scotiabank mają dostęp do bezpłatnych wypłat gotówki w ponad 44 000 bankomatów w ponad 40 krajach na całym świecie, co czyni go najlepszym studenckim kontem bankowym na semestr za granicą .

  2. CIBC Smart for Students Chequing AccountO CIBC:Kanadyjski Imperial Bank of Commerce (CIBC) to kolejny duży kanadyjski bank. Założona w Toronto firma CIBC działa od 1961 roku, po połączeniu dwóch instytucji finansowych, których korzenie sięgają końca XIX wieku.

  • Opłaty:brak
  • Promocja rejestracji:60 USD Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczoneDlaczego to kochamy: CIBC Smart for Students Chequing Account to kolejne studenckie konto bankowe, które nie oferuje żadnych opłat ani minimalnego salda. Oznacza to brak opłat rejestracyjnych ani miesięcznych opłat za bycie posiadaczem karty. Konto oferuje również nieograniczone e-transfery Interac. Możesz również skorzystać z dowolnego z 3800 bankomatów CIBC dostępnych obecnie w Kanadzie.

   Kończysz wkrótce? Bez obaw. Możesz nadal korzystać z bezpłatnych korzyści płynących z tego konta przez dodatkowe sześć miesięcy po zakończeniu studiów.

   Czy wspominaliśmy, że otrzymujesz również 60 $ za samo otwarcie konta? Po prostu otwórz konto bankowe online, zarejestruj się i wykonaj pięć transakcji debetowych.

   3. Konto studenckie BMO PlusO BMO:Bank of Montreal (BMO) po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 1817 roku, co czyni go najstarszym bankiem w Kanadzie. Ta główna instytucja finansowa prowadzi działalność w Kanadzie od ponad 200 lat.

   • Opłaty:5 USD
   • Promocjarejestracji:szansa na wygranie stypendium w wysokości 10500 $ Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczoneDlaczego to kochamy:Plan studencki BMO Plus daje szansę wygrania 10,500 $, które trafiają na czesne jednego szczęśliwego studenta.

    Nawet osoby, które nie wygrały, nadal mogą wygrać duże. Konto studenckie BMO Plus nie zawiera miesięcznych opłat, 30 miesięcznych transakcji w punkcie sprzedaży co miesiąc i nieograniczone e-transfery Interac.

    4. Konto RBC Student CheckingO RBC: Royal Bank of Canada (RBC) jest drugim bankiem, który otworzył swoje drzwi w Kanadzie.

    • Opłaty:brak
    • Promocja rejestracji:60 USD Transakcje miesięczne : 25 transakcji miesięcznie Transfery elektroniczne Interac : nieograniczoneDlaczego to kochamy:Konto bankowe RBC dla studentów zawiera 60 USD, gdy student taki jak Ty otwiera konto. Zawiera również 25 bezpłatnych transakcji każdego miesiąca, nieograniczone e-przelewy Interac i dostęp do ponad 4600 bankomatów. Jednak wychodzące e-transfery Interac wliczają się do miesięcznego limitu transakcji, więc zaplanuj odpowiednio!

     5. Konto sprawdzania studentów TDO TD Bank:TD Bank jest jednym z największych banków w Kanadzie. Został założony w Toronto w Ontario i jest bardzo widoczny w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

     • Opłaty:brak
     • Promocja rejestracji:brak Miesięczne transakcje : 25 miesięcznie Transfery elektroniczne Interac : nieograniczoneDlaczego to kochamy:Student Chequing Account w TD Bank to kolejny rachunek czekowy oferowany przez jeden z najbardziej znanych banków w Kanadzie. Konto nie oferuje opłat miesięcznych ani minimalnego salda i obejmuje nieograniczoną liczbę e-przelewów Interac oraz 25 bezpłatnych transakcji w punktach sprzedaży miesięcznie.

      6. Konto studenckie Narodowego Banku Polskiego O National Bank: National Bank jest największym bankiem w Quebecu i drugą co do wielkości instytucją finansową w Quebecu.

      • Opłaty:brak
      • Promocja przy rejestracji:do 200 $ dla kwalifikujących się studentów Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczone Dlaczego to kochamy: Studenci mają dostęp do ponad 2000 bankomatów National Bank w całej Kanadzie, a także do wszystkich bankomatów powiązanych z siecią EXCHANGE. Narodowy Bank oferuje swoje konto czekowe tylko studentom studiującym określone kierunki, w tym studentom prawa, medycyny i nie tylko.

       National Bank to świetna opcja dla studentów, zwłaszcza mieszkających w Quebecu, którzy cenią sobie dostępność i wygodę.

       Najlepsze konta oszczędnościowo-lokacyjne dla studentów

       Doskonałe konto czekowe jest niezbędne, niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy nie; ale korzystanie z odpowiedniego konta oszczędnościowo-inwestycyjnego z kontem czekowym może pomóc Ci znacznie wydłużyć dolara. W wielu przypadkach może nawet zarobić.

       Poniżej znajdują się dwa świetne produkty finansowe, które mogą zapewnić Twojemu nowemu kontu czekowemu dodatkową moc, której potrzebuje, aby zapewnić ciągły wzrost niezależności finansowej, znacznie wykraczającej poza Twoje dni w kampusie.

       1. Hybrydowe konto oszczędnościowe EQ BankO EQ Bank:EQ Bank to cyfrowy bank należący do Equitable Bank, jednego z największych niezależnych banków w Kanadzie.

       • Opłaty:brak
       • Promocja rejestracji:brak Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczone
        Konto EQ Bank Savings Plus

        Brak minimalnego depozytu lub opłat miesięcznych

        Nieograniczone e-transfery Interac

        Depozyty są ubezpieczone przez CDIC

        Dlaczego kochamy konto oszczędnościoweEQ Bank: Hybrydowe konto oszczędnościowe EQ Bank działa dokładnie tak, jak każde konto czekowe z tej listy. Jest jeden wyjątek: konto nie zawiera karty debetowej ani czeków.

        Niemniej jednak oprocentowane konto oszczędnościowe EQ Bank może pomóc w uzyskaniu odsetek od oszczędności.

        EQ Bank to bank cyfrowy, który oferuje wysokoprocentowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,30% na depozytach. Umożliwia również nieograniczone e-przelewy i płatności za rachunki, a także bezpośrednie wpłaty i wpłaty czeków mobilnych. Najlepsza część? Jest całkowicie darmowy i nie wymaga minimalnego salda.

        To powiedziawszy, możesz używać tego wysoce oprocentowanego konta oszczędnościowego z dowolnym z bezpłatnych kont wymienionych powyżej.

        2. Wealthsimple Robo-Advisor

        O Wealthsimple:Wealthsimple jest doradcą robo. Robo-doradca może brzmieć jak coś z powieści science fiction, ale jest to zautomatyzowana platforma zarządzająca inwestycjami za pomocą algorytmu, który zdobył Pokojową Nagrodę Nobla. To jak ludzki doradca finansowy, ale bez wysokich opłat.

        • Opłaty:Brak w pierwszym roku
        • Promocja przy rejestracji:do 10 000 USD zarządzanych bezpłatnie przez pierwszy rok

         Bogactwo proste

         Pierwsze 10 000 $ zarządzane za darmo przez rok!

         Dostępne różne opcje inwestowania i rachunki oszczędnościowe

         Dlaczego kochamy Robo-doradcęWealthsimple: Wealthsimple zarządza portfelami inwestycyjnymi zgodnie z ich zdolnością do podejmowania ryzyka. Jako jeden z wiodących kanadyjskich doradców w dziedzinie robotyki, Wealthsimple inwestuje Twoje pieniądze za wyjątkowo niewielką opłatą. Wealthsimple zarządza funduszami typu ETF (Exchange Traded Funds) dla klientów po bardzo uczciwej i przystępnej cenie.

         Fundusze ETF łączą różne inwestycje w jeden zgrabny pakiet, co szczególnie ułatwia inwestorom dywersyfikację portfela inwestycyjnego bez konieczności przeprowadzania obszernych badań dotyczących ich inwestycji lub handlu akcjami.

         3. Rachunek eChequing bez opłat Alterna Bank

         O Alterna Bank:Alterna Bank to bank internetowy obsługiwany przez Alterna Savings. Alterna Savings jest pierwszą i najstarszą spółką kredytową w Ontario, działającą od 1908 roku.

         • Opłaty:brak
         • Promocja rejestracji:brak Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczone

          Alterna Bank bez opłat eChequing Account

          Brak opłat miesięcznych

          Brak minimalnego salda

          Dlaczego to kochamy: konto czekowe Alterna Bank jest całkowicie bezpłatne, niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy nie. To internetowe konto bankowe oferuje bezpłatne transakcje, nieograniczone e-przelewy Interac i darmowy dostęp do ponad 3300 bankomatów powiązanych z siecią EXCHANGE. Wiele oddziałów Alterna Savings znajduje się na kampusach uniwersyteckich. Dodatkowo Alterna Bank został laureatem nagrody Personal Finance Awards 2018 w kategorii rachunków czekowych.

          Najlepsze cyfrowe konta bankowe dla studentów (i osób niebędących studentami)

          Czy pamiętasz, kiedy ostatnio wszedłeś do oddziału banku? Banki internetowe to rosnący trend w branży finansowej, dlatego nie ma lepszego czasu, aby zmaksymalizować opcje konta studenckiego, sprawdzając banki internetowe.

          1. Simplii Financial Checking Account

          O Simplii Financial: Simplii Financialwcześniej znana jako President’s Choice Financial, powstała po zakończeniu relacji biznesowych między President’s Choice i CIBC. Obecnie Simplii Financial oferuje wiele takich samych korzyści, jakie jej poprzednik oferował swoim klientom.

          • Opłaty:brak
          • Promocjaprzy rejestracji:200 $ z rejestracją bezpośredniej wpłaty Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : nieograniczone

           Dlaczego to kochamy:Simplii Financial to jeden z najpopularniejszych banków internetowych w Kanadzie. Konto bankowe jest idealne dla studentów: bezpłatne e-transfery Interac, nieograniczone transakcje w punktach sprzedaży, brak wymagań dotyczących minimalnego salda i brak opłat miesięcznych. Posiadacze kart mogą również uzyskać dostęp do ponad 3400 bankomatów CIBC w –– zgadłeś –– bez dodatkowych opłat.

           Jeśli jesteś studentem zagranicznym, przelewy elektroniczne za granicę są również bezpłatne, co oznacza, że ​​możesz wysyłać i otrzymywać pieniądze bez dodatkowych opłat.

           2. Konto codziennego sprawdzania Tangerine bez opłat

           O Tangerine: Tangerinewcześniej znany jako ING Direct, to bank internetowy, obecnie w całości należący do Scotiabank.

           Dlaczego to kochamy:konto czekowe Tangerine nie jest kontem studenckim jako takim, ale mimo to korzystne dla uczniów. Konto bankowe nie wiąże się z żadnymi miesięcznymi opłatami i mnóstwem dodatków, które znacznie ułatwiają bankowość jako student.

           • Opłaty:brak
           • Promocja rejestracji:brak Miesięczne transakcje : nieograniczone Transfery elektroniczne Interac : 1,00 USD

            Konto czekowe oferuje bezpłatne przelewy pieniężne e-mailem Tangerine. Te przelewy mogą dotrzeć w ciągu dwóch lub trzech dni. Jeśli się spieszysz, zwykłe e-przelewy Interac kosztują 1,00 $ każdy i prawie natychmiast docierają do nadawcy.

            Posiadacze kart mogą również korzystać z dowolnego z 3600 bankomatów Scotiabank dostępnych w całej Kanadzie lub odwiedzić kawiarnie Tangerine w Vancouver, Calgary, Toronto i Montrealu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy