Mr. Cooper Mortgage Review 2020

17.02.2021

Pan Cooper jest jednym z największych pozabankowych firm zajmujących się obsługą kredytów hipotecznych w USA. Firma została założona w 1994 roku i ma siedzibę w Dallas. Według Bloomberga, firma zmieniła nazwę w 2006 roku z Centex Credit Corporation na Nationstar Mortgage, LLC. Pod koniec 2017 roku firma zmieniła nazwę na obecną.

Pan Cooper udziela tylko kredytów hipotecznych i pożyczek – nie oferuje żadnych produktów bankowych, inwestycyjnych ani innych produktów finansowych. Oferuje jednak szeroką gamę produktów hipotecznych, w tym kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu, kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu, pożyczki usprawniające i regularne FHA, pożyczki mieszkaniowe VA i pożyczki refinansowe z obniżeniem stopy procentowej (IRRRL) oraz pożyczki typu jumbo. Na stronie internetowej firmy podano, że pan Cooper obsługuje 3,8 miliona klientów i jest jednym z 15 największych firm pożyczkowych w USA od września 2019 r.

Dzisiejsze stawki

Średnie stawki krajowe

Krajowe stawki kredytów hipotecznychRegiony obsługiwane przez pana Coopera

Czy Mr. Cooper działa w mojej okolicy?

Pan Cooper posiada licencję na udzielanie pożyczek w każdym stanie. Przez lata od powstania firma rozrosła się. W rzeczywistości pan Cooper zatrudnia ponad 7,00 pracowników w różnych częściach kraju.

Jaki rodzaj kredytu hipotecznego mogę uzyskać u pana Coopera?

Mówiąc słowami pana Coopera, „Twoja pożyczka nie powinna być uniwersalna. Powinien mieć taki sam rozmiar, jaki Ci odpowiada . Zgodnie z tym stwierdzeniem firma oferuje szeroki wachlarz opcji pożyczki, aby dopasować się do potrzeb niemal każdego kupującego.

Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu: Pan Cooper oferuje kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu na 10, 15, 20 lub 30 lat. Oprocentowanie kredytu nie zmienia się w czasie trwania kredytu – Twoja stopa jest zablokowana. Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu jest niezawodną opcją kredytu mieszkaniowego, ponieważ wiesz dokładnie, co otrzymujesz. Stałe miesięczne raty kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu mogą ułatwić budżetowanie i są idealne dla osób planujących pozostać na miejscu przez długi czas.

Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu: ta opcja kredytu hipotecznego, znana również jako ARM, ma wstępny okres oprocentowania wynoszący trzy, pięć lub 10 lat, w przypadku gdy stopa procentowa jest stała. Po upływie okresu wstępnego stopa procentowa będzie się zmieniać co roku w zależności od krajowych wskaźników stóp. Warunki pożyczki określą maksymalną stopę procentową, której pożyczka nie może przekroczyć.

Pożyczka Federal Housing Administration (FHA): ta pożyczka ubezpieczona przez rząd może być dobrą opcją, jeśli masz ograniczone dochody i fundusze na zaliczkę i / lub niższą zdolność kredytową. SmartAsset przygotował obszerny przewodnik po kwalifikacjach pożyczki FHA, jeśli chcesz głębiej zanurkować. Otrzymując pożyczkę FHA od pana Coopera, możesz obniżyć wartość nawet o 3,5%. Do tego typu kredytu wymagane jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego oraz rachunek powierniczy.

Pożyczka FHA Streamline: jeśli masz już pożyczkę FHA i chcesz refinansować do niższej raty, masz taką możliwość w firmie Mr. Cooper. Uproszczone refinansowanie to szybszy proces z prostymi wymaganiami dotyczącymi dokumentów, ale wiąże się z opłatami.

Pożyczka Veterans Affairs (VA): Te kredyty hipoteczne są zabezpieczone przez Departament Spraw Weteranów. Jeśli jesteś obecnym lub byłym członkiem armii USA, możesz kwalifikować się do tego kredytu hipotecznego. Możesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach VA na stronie rządowej. U pana Coopera możesz otrzymać pożyczkę VA ze stałym oprocentowaniem.

Pożyczka refinansowa z obniżeniem stopy procentowej VA (IRRRL): Jeśli masz już pożyczkę VA, IRRRL jest sposobem na obniżenie miesięcznej raty. Jednak wykonanie wymaga opłaty za finansowanie.

Pożyczka Jumbo: Jeśli potrzebujesz pożyczki na dom, która przekracza określony limit pożyczki obowiązujący w obszarze, w którym kupujesz, znajdziesz się na rynku tak zwanej pożyczki typu jumbo. W większości Stanów Zjednoczonych duże pożyczki to pożyczki przekraczające 510 400 USD. Jednak w niektórych hrabstwach z drogimi nieruchomościami, zgodny z prawem limit pożyczki wynosi aż 765 600 USD, co oznacza, że ​​kupujący mogą zaciągać kredyty hipoteczne do tej kwoty, zanim ich hipoteka zostanie uznana za dużą pożyczkę.

 • 30-letnia stała30-letnia stała
 • 15-letnia stała15-letnia stała5/1 ARM5/1ARMCo możesz zrobić online z panem Cooperem?

  Ponieważ pan Cooper nie oferuje żadnych fizycznych lokalizacji, firma polega wyłącznie na pomocy telefonicznej i online w zakresie wszystkich swoich ofert. Firma uruchomiła całkowicie przeprojektowaną aplikację internetową i internetową, aby lepiej wspierać swoich klientów w 2016 r. Chociaż witryna jest łatwa w nawigacji i wygląda nowocześnie, pod pewnymi względami brakuje jej funkcjonalności. Po pierwsze, nie możesz wstępnie zakwalifikować się do kredytu hipotecznego, korzystając z samej witryny internetowej. Każda opcja – od ubiegania się o 30-letnią stałą stawkę, po refinansowanie lub po prostu prekwalifikację – odsyła do formularza kontaktowego z numerem telefonu obsługi klienta lub opcją wypełnienia swoich danych, aby przedstawiciel mógł zadzwonić. Nie jest to najbardziej przydatne dla klientów znających się na internecie, którzy próbują uzyskać przewagę. Kolejną kwestią jest brak paska wyszukiwania. Chociaż nawigacyjny pasek boczny jest łatwy w użyciu, nie obejmuje wszystkich Twoich potrzeb.Brak możliwości wyszukiwania może być frustrujący, jeśli próbujesz znaleźć coś konkretnego.

  To powiedziawszy, pan Cooper oferuje na swojej stronie wiele zasobów edukacyjnych. Narzędzia i zasoby obejmują przewodniki dotyczące kupowania domu i obszerne wyjaśnienia każdego terminu kredytu hipotecznego, z którym prawdopodobnie się spotkasz.

  Po rozpoczęciu procesu kredytu hipotecznego możesz śledzić swoje postępy online za pomocą aplikacji mobilnej i strony internetowej. Pan Cooper oferuje Street Smarts , która dostarcza spersonalizowanych informacji na temat Twojej pożyczki, domu i okolicy. Przykłady obejmują kalkulatory ilości posiadanego kapitału własnego, analizy rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz informacje o tym, jak wzrost Twoich płatności wpłynąłby na okres spłaty kredytu. Spłaty kredytu hipotecznego można dokonać online, telefonicznie lub pocztą.

  Czy kwalifikowałbyś się do kredytu hipotecznego od pana Coopera?

  Witryna pana Coopera nie określa, jakie oceny kredytowe są wymagane, aby kwalifikować się do pożyczki w firmie. Ogólnie rzecz biorąc, ocena kredytowa w wysokości 600 to mniej więcej minimum dla pożyczki FHA. 600 zalicza się do „uczciwych przedziałów oceny kredytowej.

  Kategoria Bardzo ubogiTargiDobryBardzo dobreWyjątkowyJeśli chcesz pożyczki konwencjonalnej, im wyższa ocena kredytowa, tym większe szanse na jej zatwierdzenie. Zwykle pożyczki konwencjonalne są oferowane osobom z dobrą lub lepszą oceną zdolności kredytowej. Jednak twoja zdolność kredytowa nie jest jedyną liczbą, którą weźmie pod uwagę pan Cooper. Twoje dochody, poziom zadłużenia i oszczędności w przedpłacie również wpływają na Twoją zdolność do otrzymania pożyczki Mr. Cooper.

  Zwykła zaliczka to na ogół 20% ceny domu. Możesz odłożyć mniej pieniędzy, jeśli chcesz zapłacić prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego, ale zwiększy to miesięczne koszty. Będziesz także musiał zapłacić ubezpieczenie hipoteczne dla pożyczek FHA, ponieważ wymagają one tylko 3,5% zaliczki. Dzieje się to za pośrednictwem składek rządowych zwanych składkami na ubezpieczenie kredytu hipotecznego lub MIP.

  Jeśli chodzi o dochody, szanse na uzyskanie kwalifikacji nie rosną wraz z wyższymi dochodami. To, co naprawdę ma znaczenie dla pożyczkodawców, to stosunek zadłużenia do dochodów. Wskaźnik zadłużenia do dochodu jest uważany za lepszy wskaźnik twojej godności jako pożyczkobiorcy. Twój wskaźnik zadłużenia do dochodów oblicza się, dzieląc miesięczny zadłużenie (takie jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych, kredytów studenckich lub samochodowych) przez miesięczny dochód brutto. Nie jest to ostateczne, ale wielu pożyczkodawców preferuje DTI na poziomie 30% lub poniżej w przypadku zwykłej pożyczki i nie więcej niż 43% w przypadku innych ofert pożyczek.

  Jak wygląda proces uzyskania kredytu hipotecznego u pana Coopera?

  Możesz ubiegać się o kredyt hipoteczny u pana Coopera przez telefon. Chociaż istnieje strona internetowa, na której możesz dowiedzieć się, jakie masz opcje, nie możesz złożyć wniosku wyłącznie za jej pośrednictwem. Musisz zadzwonić do firmy lub poprosić za pośrednictwem formularza kontaktowego, aby ktoś do Ciebie zadzwonił. Po rozpoczęciu przejdziesz przez niezbędne kroki i wymagane dokumenty (takie jak odcinki wypłaty, wyciągi bankowe i W-2), aby zweryfikować Cię jako pożyczkobiorcę. Pan Cooper przeanalizuje twoją zdolność kredytową, stosunek zadłużenia do dochodów, całkowity dochód, oszczędności i szereg innych czynników. Firma oferuje refinansowanie w ramach jednej ze swoich usług, o czym również należy pamiętać.

  W zależności od konkretnej sytuacji przedstawiciel obsługi klienta omówi opcje pożyczki i ewentualnie wstępnie zatwierdzi pożyczkę. Jeśli jesteś wstępnie zatwierdzony, możesz złożyć ofertę na dom. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana, skontaktujesz się z panem Cooperem i będziesz kontynuować procedurę papierkową w celu zatwierdzenia pożyczki. Jeśli spełniasz wymagania, a pożyczka przebiega prawidłowo, możesz ustawić dzień zamknięcia. Pan Cooper twierdzi, że „nie robimy przykrych niespodzianek, więc zawsze będziesz wiedzieć, ile pieniędzy potrzeba w dniu zamknięcia.

  W dowolnym momencie pomiędzy złożeniem wniosku o pożyczkę a zamknięciem mieszkania możesz skontaktować się z przedstawicielem Mr. Cooper za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu lub telefonu.

  Jak Mr. Cooper się układa

  Jako jeden z największych pozabankowych serwisantów, pan Cooper ma duże doświadczenie w zakresie kredytów hipotecznych. W ostatnich latach firma podjęła starania, aby dostosować doświadczenia klientów. Niektóre z tych wysiłków obejmują nową stronę internetową i aplikację, materiały edukacyjne oraz nową rebranding, która ma zostać uruchomiona w sierpniu 2017 r.

  Chociaż pan Cooper ma wieloletnie doświadczenie jako firma telefoniczna, możesz preferować osobiste doświadczenie, jeśli potrzebujesz osobistego kontaktu.

  Jak w przypadku każdej instytucji finansowej, są plusy i minusy oraz liczne skargi. Jak zawsze, musisz przeprowadzić własne badania, aby znaleźć to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom jako pożyczkobiorcy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Źródło: Experian
  Zakresy oceny kredytowej FICO Zakres punktacji 300-579 580-669 670-739 740-799 800-850