Kto ustala oprocentowanie kredytów hipotecznych?

17.02.2021
Category: Ocena Kredytowa

Kupowanie nowego domu jest ekscytujące i satysfakcjonujące, ale może też być trochę stresujące. W końcu podejmujesz ważną decyzję finansową, która dotyczy tego, ile pożyczasz i od jakiego pożyczkodawcy.

Twój pożyczkodawca hipoteczny również ponosi określone ryzyko w przypadku każdej pożyczki. To jest powód, dla którego pobierają odsetki – w zasadzie koszt pożyczenia pieniędzy przez klienta. Stopa procentowa, jaką płacisz – w przypadku kredytu mieszkaniowego nazywa się stopami procentowymi hipoteki – zależy od wielu czynników. Potencjalni pożyczkobiorcy, którzy przeprowadzają badania na temat aktualnych oprocentowania kredytów hipotecznych i różnych dostępnych dla nich opcji pożyczek, prawdopodobnie będą mieli przewagę, ponieważ „nawet zaoszczędzenie ułamka procenta na stopie procentowej może zaoszczędzić tysiące dolarów przez cały okres trwania kredytu , Według CFPB. Część tych badań obejmuje zrozumienie, kto ustala oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Żaden bank ani żaden podmiot rządowy nie „oficjalnie ustala aktualnych oprocentowania kredytów hipotecznych

Tak, to prawda – ustalanie stóp procentowych to wspólny wysiłek różnych podmiotów. Ale Rezerwa Federalna ma duże wpływy. System Rezerwy Federalnej – składający się z 12 banków regionalnych (w tym jednego w Atlancie), Rady Gubernatorów, a także Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) – ma za zadanie moderowanie amerykańskiej gospodarki. Kiedy został utworzony przez Kongres w 1913 r. W odpowiedzi na pewne paniki bankowe, otrzymał trzy kluczowe zadania: maksymalizację zatrudnienia, stabilizację cen i łagodzenie długoterminowych stóp procentowych.

Jak wyjaśnia Bank Rezerwy Federalnej w Atlancie: Zmiany stóp procentowych, w tym oprocentowania kredytów hipotecznych, rozpoczynają się od stopy funduszy federalnych, która jest „oprocentowaniem instytucji finansowych wzajemnie obciążających się za pożyczki jednodniowe z sald utrzymywanych w bankach Rezerwy Federalnej. Aby przesunąć tę stopę, FOMC dostosowuje głównie „stopę procentową pieniądza – rezerw – które banki i inne instytucje depozytowe przechowują na rachunkach w Fed.

Ale kiedy FOMC wprowadza zmiany w stopie funduszy federalnych, nie oznacza to natychmiastowej zmiany obecnego oprocentowania kredytów hipotecznych. Polityka pieniężna jest raczej „przekazywana różnymi kanałami, do szeregu bardzo krótkoterminowych stóp procentowych i cen rynkowych. Zmiany zwykle odbijają się echem w systemie finansowym i wpływają na oprocentowanie wszystkich rodzajów kredytów konsumenckich, w tym kredytów hipotecznych.

Dlaczego Rezerwa Federalna w ogóle podnosi lub obniża stopy procentowe?

Fed dostosuje stopę procentową w zależności od potrzeb gospodarki. W czasach kryzysu finansowego Fed może obniżyć stopy, co pozostawi więcej pieniędzy w rękach konsumentów, aby pobudzić gospodarkę i zachęcić ludzi i przedsiębiorstwa do pożyczania i wydawania pieniędzy. Jeśli gospodarka jest stabilna, a ekonomiści obawiają się inflacji, Fed może podnieść stopy, co oznacza, że ​​ludzie będą pożyczać i wydawać mniej.

Jakie inne czynniki wpływają na aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Chociaż szerszy obraz gospodarczy jest poza Twoją kontroląwedług CFPBwiele czynników wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych, które płacą kredytobiorcy . Należą do nich ocena kredytowa pożyczkobiorcy, rynek nieruchomości, na którym dokonywany jest zakup, wielkość potencjalnej pożyczki oraz rodzaj i warunki pożyczki.

W Mr. Cooper uważamy, że Twoja pożyczka powinna mieć taki sam rozmiar, jaki Ci odpowiada (nie jeden rozmiar dla wszystkich).Kliknij tutajaby dowiedzieć się więcej o różnych typach kredytów mieszkaniowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy