Kiedy wpłaty bezpośrednie są wysyłane do banków?

17.02.2021

Saldo konta vs. Dostępne saldo

Możesz zarejestrować się w celu bezpośredniego wpłaty, aby otrzymywać wypłatę lub inne płatności bezpośrednio na konto bankowe. W niektórych przypadkach może być konieczne odczekanie trochę czasu, aż osoba, która Ci płaci, wyśle ​​wpłatę do Twojego banku, plus dodatkowy dzień roboczy, zanim środki będą dostępne.

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)W zależności od banku, Twoja wpłata może zostać zaksięgowana tego samego dnia, następnego dnia roboczego lub nawet przed zwykłym dniem wypłaty .

Jak działa wpłata bezpośrednia

Jeśli zaczynasz nową pracę, jest całkiem możliwe, że ktoś zapyta Cię, czy chcesz otrzymywać wynagrodzenie w formie bezpośredniej wpłaty. Jeśli odpowiesz „tak, z reguły przekażesz pracodawcy numer rozliczeniowy swojego konta bankowego i numer konta, które można znaleźć na czeku lub otrzymać w banku.

Następnie, gdy zbliża się dzień wypłaty, pracodawca przekaże swojej instytucji finansowej listę osób, którym należy zapłacić, oraz dzień, w którym należy im wypłacić. Bank ten zwróci się do krajowej sieci zwanej systemem Automated Clearing House nie wcześniej niż na dwa dni przed terminem płatności .

Rezerwa Federalna przekazuje te informacje do Twojego banku, który doda środki na Twoje konto. W zależności od polityki banku środki mogą być dostępne natychmiast w dniu płatności, w następnym dniu roboczym lub nawet w dniu poprzedzającym wypłatę. Skontaktuj się ze swoim bankiem, aby uzyskać szczegółowe informacje, jeśli nie masz pewności co do jego zasad lub jeśli jesteś zainteresowany zakupami w bankach lub spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych na podstawie ich zasad dotyczących bezpośrednich wpłat. Zwykle nie ma żadnych opłat za otrzymanie bezpośredniej wpłaty.

Wiedzieć, kiedy nadejdą pieniądze

Wiele banków umożliwia otrzymywanie powiadomień SMS lub aplikacji na smartfony gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na Twoim koncie. Możesz również ogólnie sprawdzić saldo online aby sprawdzić, czy pieniądze dotarły, lub zadzwonić do banku aby zapytać przedstawiciela obsługi klienta lub automatycznego systemu telefonicznego. Bankomat może również być w stanie pokazać historię transakcji i aktualne saldo, jeśli na Twoim koncie jest karta bankomatowa.

Problemy z bezpośrednią wpłatą

Statystycznie bezpośredni depozyt jest bardziej wiarygodny niż czeki papierowe , które mogą zostać zgubione, skradzione lub zniszczone. Ale żaden system nie jest nieomylny. Problemy z bezpośrednią wpłatą mogą wystąpić, jeśli ktoś spróbuje dokonać wpłaty na Twoje konto i nie użyje Twojego prawidłowego imienia i nazwiska, numeru rozliczeniowego lub numeru konta lub jeśli Twoja płatność zostanie zaksięgowana w niewłaściwym miejscu, na przykład na koncie oszczędnościowym zamiast na koncie czekowym.

Jeśli zauważysz, że wpłata bezpośrednia nie dotarła na czas, możesz skontaktować się ze swoim bankiem i organizacją, która ją wysłała, aby sprawdzić, jaki może być problem.

Więcej artykułów

Czy mogę doładować moją kartę NetSpend kartą kredytową? →

Co się stanie, jeśli wpiszesz nieprawidłowy numer konta do bezpośredniego wpłaty? →

Co należy zrobić, jeśli wysłany przez Ciebie czek nigdy nie został odebrany? →

  • USAA: Jak działa wpłata bezpośrednia?
  • Biuro Ochrony Finansów Konsumentów: Otrzymuję wypłatę poprzez bezpośrednie wpłaty. Kiedy mogę wypłacić środki?CreditRepair.com: wpłaty bezpośrednie i kradzież tożsamościSteven Melendez jest niezależnym dziennikarzem z doświadczeniem w dziedzinie technologii i biznesu. Pisał do różnych publikacji biznesowych, w tym Fast Company, The Wall Street Journal, Innovation Leader i Ad Age. Był stypendystą Knight Foundation w Medill School of Journalism na Northwestern University.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy