Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna, aby kupić dom?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

Napisane przez Kathryn Bergeron 2 czerwca 2016 3 MIN PRZECZYTAJ Kupowanie w domu

Nieruchomości i finanse osobiste: co jest uważane za dobry wynik kredytowy dla kredytu hipotecznego?

Prawdą jest, że kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, posiadanie dobrego kredytu jest lepsze niż posiadanie złego kredytu. Jednak prawdą jest również, że podczas gdy pożyczkobiorca posiadający 759 punktów może zapłacić wyższą stopę procentową niż pożyczkobiorca z wynikiem 760, inny pożyczkobiorca z wynikiem 630 może zapłacić taką samą stawkę, jak pożyczkobiorca z wynikiem 770. To, jak Twoja ocena kredytowa wpływa na warunki kredytu, zależy od rodzaju kredytu – i pożyczkodawcy – który wybierzesz.

Tradycyjne kredyty hipoteczne

W przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego rynek ustala stopę procentową w zależności od ryzyka, jakie przedstawiasz jako kredytobiorca. „Zazwyczaj im wyższa jest Twoja ocena kredytowa, tym niższe będzie Twoje oprocentowanie – wyjaśnia Josh Manier, konsultant ds. Kredytów hipotecznych i zarządzający prywatnym funduszem pożyczkowym. Jednak punkty graniczne różnią się w zależności od pożyczkodawców. Podczas gdy Bankrate.com zauważa, że ​​punktacja kredytowa 760 jest zwykle punktem, w którym uzyskuje się najniższą stopę procentową, może się okazać, że pożyczkodawca udzieli najniższej stawki pożyczkobiorcom z wynikami powyżej 700 lub 720. W momencie publikacji Fannie Mae podnosi oprocentowanie pożyczek, które udziela, jeśli Twój wynik jest poniżej 740. „Twoja ocena kredytowa staje się jeszcze ważniejsza, jeśli potrzebujesz kredytu hipotecznego typu jumbo lub jeśli potrzebujesz tradycyjnego kredytu hipotecznego z niskim wkładem, dodaje Manier.

Kredyty hipoteczne FHA

Jeśli zamierzasz kupić nieruchomość, korzystając z kredytu hipotecznego z niską spłatą, gwarantowanego przez Federal Housing Administration, zasady są inne. „Ponieważ rząd zdejmuje część ryzyka z pożyczkodawcy hipotecznego, większość pożyczkodawców podejmie większe ryzyko – mówi Manier. Od stycznia 2013 r. FHA nałożyła minimalną ocenę kredytową na poziomie 620 dla „automatycznego gwarantowania emisji. Niższe oceny kredytowe wymagają specjalnego zabezpieczenia i rzadziej zostaną zatwierdzone. „To, że Twój wynik spełnia minimum FHA, nie oznacza jednak, że zostaniesz zakwalifikowany, ostrzega Manier. „Banki mogą również ustalać własne wartości minimalne, więc jeśli jesteś na granicy, może być konieczne rozejrzenie się. Na przykład od kwietnia 2013 r.duża instytucja pożyczkowa obsługująca głównie południowe Stany Zjednoczone miała wymagany wynik co najmniej 660 punktów dla swoich programów FHA.

Kredyty hipoteczne USDA i VA

Jeśli kwalifikujesz się, programy hipoteczne Departamentu Rolnictwa i Administracji Weteranów Stanów Zjednoczonych oferują inny sposób uzyskania kredytu hipotecznego – a Twoja stawka nie będzie zależała od Twojej zdolności kredytowej. Same programy nie mają minimalnych wymagań dotyczących zdolności kredytowej. Jednak, jak wskazuje Manier, „Zarówno programy VA, jak i USDA opierają się na kredytodawcach, którzy określają własne minimalne oceny kredytów hipotecznych. Oznacza to, że jeśli otrzymasz pożyczkę, nie zostaniesz ukarany za swój wynik, ale jeśli Twoja ocena kredytowa nie mieści się w połowie 600, możesz mieć trudności z zakwalifikowaniem się. Oba programy mają również dodatkowe wymagania, które ograniczają ich zastosowanie. Aby otrzymać pożyczkę VA, musisz być czynnym członkiem służby lub weteranem, podczas gdy pożyczki USDA są zwykle dostępne tylko na obszarach wiejskich lub półwiejskich.

Maksymalizacja zdolności kredytowej

Niezależnie od wybranego programu, im wyższy jest Twój wynik kredytowy, tym lepsza będzie Twoja sytuacja. Twój pośrednik hipoteczny lub pożyczkodawca może pomóc w opracowaniu strategii maksymalizacji wyniku, ale jest kilka rzeczy, które możesz teraz zrobić. Zacznij od zamówienia kopii raportów kredytowych w celu wyszukania nieścisłości – masz prawo do jednego bezpłatnego raportu na biuro informacji kredytowej rocznie i możesz złożyć zamówienie online. Jeśli spóźniasz się z płatnościami, nadrobić zaległości i przestać spóźniać się. Wreszcie zacznij spłacać swoje karty. „Chociaż dobrze jest mieć małe saldo, używanie zbyt dużej ilości kredytu to zły znak, zauważa Manier.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy