Ile kart kredytowych powinieneś mieć (i dlaczego mam dziewięć)

Ile kart kredytowych powinieneś mieć (i dlaczego mam dziewięć)
16.10.2020
Category: Zakup Domu

Ile i jaki rodzaj kart kredytowych powinieneś mieć? Odpowiedź jest nie tylko wysoce indywidualna, ale również prawdopodobnie będzie ewoluować – wraz z Twoimi finansami, wydatkami, wiedzą i dostępnymi ofertami kredytowymi.

Powinienem wiedzieć. Mam teraz dziewięć kart kredytowych, chociaż rzadko noszę w portfelu więcej niż dwie lub trzy. Ale gdybym wiedział, co wiem teraz, kiedy ubiegałem się o moją pierwszą kartę świeżo po studiach osiem lat temu, prawdopodobnie miałbym tylko sześć. Ok, może siedem.

Niektórzy wolą żyć bez kart kredytowych, więc nie będą mieli ochoty wydawać pieniędzy, których nie mają. Inni mogą sobie bardzo dobrze poradzić z jedną kartą, która zapewnia zwrot gotówki, lub może dwie karty – jedną na codzienne wydatki, a drugą na jedzenie poza domem lub podróż za granicę. Według Experian milenialsi mają średnio 2,5 karty każda, podczas gdy pokolenie wyżu demograficznego średnio 3,5. To brzmi właściwie dla większości ludzi.

Ale są też ludzie tacy jak ja, którzy robią hobby (poprawiające styl życia) z maksymalizacji nagród z kart kredytowych – a zwłaszcza nagród za podróże. Faktem jest, że nie byłoby mnie stać na wszystkie loty, które odbyłem lub zatrzymałem się w tak ładnych hotelach, bez tych nagród za podróż. Nauczyłem się kilku lekcji z moich przygód poprzez lądowanie na kartach kredytowych, którymi podzielę się poniżej.

Ale najpierw konieczne zastrzeżenie: co miesiąc spłacam pełne saldo wszystkich moich kart. Posiadanie dziewięciu kart nie oznacza, że ​​wydaję więcej, niż gdybym miał dwie lub trzy. Dlatego moje lekcje są najbardziej przydatne dla ludzi, którzy spłacają swoje salda co miesiąc, nie wierzą, że posiadanie większej liczby kart skłania ich do wydawania więcej, i nie przeszkadza im spędzenie trochę czasu na przeczytaniu drobnego druku na ofertach kart.

Kolejne ostrzeżenie: otworzyłem te karty w ciągu ośmiu lat. Może to zaszkodzić twojej zdolności kredytowej – i zagrozić ważniejszemu celowi, na przykład uzyskaniu najniższej możliwej stopy kredytu hipotecznego – jeśli otworzysz wiele kont kart kredytowych w krótkim czasie. Zamknięcie kart może również zaszkodzić Twojemu wynikowi, szczególnie jeśli są to najstarsze karty w Twoim portfelu. To jest więcej powodów, aby uczyć się na podstawie moich doświadczeń i budować portfel kart kredytowych nieco bardziej selektywnie niż ja budowałem swoje.

Poniżej opiszę pięć etapów posiadania karty kredytowej, przez które przeszedłem, wraz z lekcjami z każdego z nich. Każdy z tych etapów może Ci odpowiadać.

Etap 0: Żyj bez karty kredytowej

Zanim zdecydujesz się ubiegać się o jakąkolwiek kartę kredytową, pamiętaj, że istnieje opcja, aby w ogóle jej nie mieć, używając tylko gotówki lub karty debetowej powiązanej z kontem rozliczeniowym. Nazywam to „Etapem 0” i traktuję to jako opcję domyślną. Rzeczywiście, 20% dorosłych Amerykanów nie ma żadnych kart kredytowych. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak przetrwać i rozwijać się bez karty kredytowej.

Trzymając się gotówki, jedyne pieniądze, które możesz wydać, to pieniądze w kasie lub zaoszczędzone. Dla niektórych to skuteczna forma dyscypliny budżetowej. Dodanie karty debetowej do tego zestawu zapewnia wygodę i pozwala na robienie takich rzeczy, jak robienie zakupów online.

Wadą Stage 0 jest ograniczony potencjał nagród. Jednak kilka kont bankowych oferuje karty debetowe, za które otrzymasz nagrody za zakupy.

Jest jeszcze jedna wada Etapu 0. Uzyskanie zdolności kredytowej będzie trudniejsze niż w przypadku osób, które mają co najmniej jedną kartę kredytową. Może to Cię kosztować, jeśli na przykład chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny. Ale są inne sposoby na podniesienie wyniku, takie jak terminowa spłata kredytów studenckich i samochodowych. Kredyt budowlany nigdy nie powinien być jedynym uzasadnieniem zaciągania długu. Jednak dla tych, którzy nie mają innych pożyczek, karta kredytowa opłacana w całości co miesiąc może pomóc w zbudowaniu kredytu na zakup domu w okolicy.

Etap 1: Zdobądź jedną kartę Cash Back

Pierwszą kartę kredytową otrzymałem na swoje nazwisko miesiąc po ukończeniu Cornell University. Miałem pracę na pełny etat i po raz pierwszy mieszkałem sam. Wiedziałem, że moje największe wydatki (poza czynszem) będą przeznaczone na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak artykuły spożywcze, gaz i pranie chemiczne. (Tak, w mojej pierwszej pracy musiałem codziennie nosić garnitur).

Zaczynając, Twoja pierwsza karta kredytowa powinna być kartą bez rocznych opłat, która zapewnia zwrot gotówki za wszystko, co kupisz. Wybrałem kartę Discover it® Cash Back * (znaną teraz jako karta Discover it ), która zapewnia zwrot gotówki w wysokości 1% przy każdym zakupie (bez ograniczeń) i 5% zwrotu w przypadku kategorii rotacyjnych z limitem. Ten zwrot gotówki w wysokości 1% przy każdym zakupie pozwolił mi wykorzystać moją kartę do zaspokojenia potrzeb i zacząć budować własną historię kredytową. Moja linia kredytowa była niewielka, ale wystarczała na pokrycie moich głównych wydatków każdego miesiąca.

Gdybym jednak miał to zrobić jeszcze raz, wybrałbym kartę korzystającą z sieci Visa lub MasterCard, które są akceptowane przez więcej sprzedawców niż Discover. Moje najlepsze wybory na dziś w etapie 1 to Citi® Double Cash Card (którą doradca Forbes uznał za najlepszą uniwersalną kartę na rok 2020) oraz Chase Freedom® *, Chase Freedom Unlimited® i Capital One® Quicksilver® Cash Rewards Karta kredytowa * .

Jeśli ubiegasz się o pierwszą kartę, będąc jeszcze studentem – czyli zanim będziesz miał dużo dochodów lub historię kredytową – przeczytaj tutaj o najlepszych studenckich kartach kredytowych. (Pamiętaj, że karta Discover it nadal znajduje się na tej liście, ponieważ pasuje do całej gotówki, którą zarobiłeś pod koniec pierwszego roku, a nawet wypłaca 20 USD premii za każdy rok, w którym GPA wynosi 3,0 lub więcej. Oferuje również łatwe przejście na kartę niebędącą studentem).

Etap 2: Dodaj wiele kart bez opłat rocznych w zależności od tego, gdzie wydajesz

Opierając się na pierwszej karcie kredytowej, następnym krokiem jest dodanie kart, które oferują dodatkowe nagrody za miejsca, które wydajesz najwięcej. Skoncentruj się na kartach bez opłat rocznych.

Analizując moje wybory dotyczące drugiej karty kredytowej, szukałem karty, która najbardziej wynagrodziłaby mnie za zakupy spożywcze. Wybrałem kartę Blue Cash Everyday® firmy American Express *, która w każdym roku kalendarzowym oferuje 3% zwrot gotówki do 6000 USD na zakupy w amerykańskich supermarketach (wtedy 1%). Mniej więcej w tym samym czasie złożyłem również wniosek o kartę Visa w moim głównym banku, PNC, i otrzymałem to, co wcześniej było znane jako PNC CashBuilder Card: karty z nagrodami cash back za jednorazową stawkę.

Patrząc wstecz na te decyzje, posiadanie trzech kart cash-back było przesadą. Karta PNC stała się przez pewien czas moją podstawową kartą Visa. Ale nie anulowałem karty Discover, ponieważ anulowanie karty kredytowej na tak wczesnym etapie budowania historii kredytowej mogło doprowadzić do obniżenia mojej zdolności kredytowej. Między innymi skróciłoby to moją i tak już krótką historię kredytową, a także obniżyłoby moje całkowite dostępne linie kredytowe. Niższa linia kredytowa zwiększa wykorzystanie kredytu, co może również obniżyć wynik.

Istnieją inne możliwości wyboru drugiej karty, oprócz innej karty cash back. Powinno to być oparte na Twoim stylu życia i miejscu, w którym spędzasz. Na przykład, jeśli dużo podróżujesz, możesz rozważyć kartę, która wypłaca Ci mile, które są wykorzystywane na pokrycie kosztów podróży. Karta kredytowa Bank of America® Travel Rewards i karta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards * są przykładami tego typu kart. Obie karty są kartami jednopłatnymi, które pozwalają na wykorzystanie mil jako kredytów na koszty podróży (tj. 2500 mil = 25 dolarów kredytu na podróż).

Moją czwartą kartą kredytową była ta karta Bank of America i wynikała z innego błędu, który popełniłem, z którego możesz się czegoś nauczyć. Złożyłem wniosek o kartę Bank of America Travel Rewards, ponieważ planowałem kilka podróży zagranicznych, a trzy inne karty, wszystkie nałożyłem opłaty za transakcje zagraniczne. W tym czasie wróciłem do szkoły w pełnym wymiarze godzin i zdobyłem tytuł MBA. Studencka wersja karty Bank of America była jedną z niewielu kart, do których się zakwalifikowałem, z roczną opłatą w wysokości 0 USD i bez opłaty za transakcje zagraniczne.

Lekcja pierwsza: Powinienem był upewnić się, że jedna z moich trzech kart cash back nie ma opłaty za transakcje zagraniczne. (W tym względzie dobrym wyborem jest karta kredytowa Capital One® Quicksilver® Cash Rewards.)

Lekcja druga: Jeśli myślisz o powrocie do szkoły w pełnym wymiarze godzin lub o innej przerwie w zarabianiu, pamiętaj, aby wyrównać potrzebne karty, gdy nadal pracujesz i zarabiasz. Chociaż Twój obecny dochód nie wpływa na Twoją zdolność kredytową, Twoje uprawnienia do różnych kart tak.

Oprócz rozważenia potrzeb związanych z podróżą możesz dodać kartę kredytową konkretnego sprzedawcy. Tego typu karty kredytowe oferują korzyści i nagrody związane z konkretnym sprzedawcą, którego często używasz – lub u którego masz zamiar wydać dużo pieniędzy w najbliższej przyszłości. Większość tych kart jest akceptowana tylko przez wskazanego sprzedawcę. Potrzebujesz nowej garderoby do pracy? Spójrz na kartę Macy. Podobnie Nordstrom, Home Depot, Best Buy i Amazon oferują własne karty kredytowe z wyjątkowymi korzyściami. (Amazon oferuje również dwie karty Visa, w tym jedną, która daje członkom Amazon Prime 5% zwrotu z wydatków na Amazon i w należącej do Amazona Whole Foods i stworzyła listę najlepszych kart Cash Back Forbes na 2020 r.)

W tym momencie dostałem piątą kartę kredytową: Target RED Card. Karta oferuje 5% rabatu gotówkowego na wszystkie zakupy w Target, bezpłatną wysyłkę w przypadku zamówień online oraz roczną opłatę w wysokości 0 USD. Ta karta uzupełniała moje inne karty. Często robiłem zakupy w Targecie, kupując przedmioty codziennego użytku, które były tańsze niż w lokalnym sklepie spożywczym. Tak więc w pełni wykorzystałem zalety karty.

Aby to sprawdzić, w etapie 2 możesz otrzymać wiele bezpłatnych kart kredytowych – oprócz pierwszej karty cash back – w zależności od wydatków. Gdybym po prostu utknął na etapie 2, ostatecznie zamknąłbym kartę PNC lub Discover, ponieważ obie oferują podobne nagrody pieniężne. American Express Blue Cash Everyday oferuje większość dodatkowych korzyści poza nagrodami (głównie drugorzędne ubezpieczenie wynajmu samochodów), które towarzyszyły karcie Discover.

Etap trzeci: wnoszenie opłat rocznych za karty z lepszymi nagrodami

Możesz osiągnąć punkt, w którym będziesz potrzebować konkretnych nagród, które uzasadniają płacenie rocznej opłaty za kartę kredytową. Przyjrzyj się bliżej swojej lojalności wobec określonych marek – poza zakupami u konkretnego sprzedawcy, ponieważ karty większości sprzedawców są bezpłatne.

Kluczowe marki to podróże. Na przykład, jeśli najczęściej przebywasz w hotelach Marriott lub latasz liniami American Airlines, możesz ubiegać się o jedną z ich kart kredytowych. Należy pamiętać, że większość kart kredytowych lojalnych wobec marki pobiera roczną opłatę. W tym momencie spróbuj wybrać kartę kredytową, która oferuje korzyści przekraczające roczną opłatę.

Szukając konkretnych nagród, otrzymałem szóstą, siódmą, ósmą i dziewiątą kartę kredytową: kartę Hilton Honors American Express od American Express, United℠ Explorer Card (pamiętaj o tej, gdy osiągniemy etap 4) od Chase, The World of Hyatt Credit Karta * firmy Chase i karta kredytowa Alaska Airlines Visa Signature® *. Wszystkie te karty, z wyjątkiem karty Hilton Honors, pobierają roczną opłatę. Każda z tych kart reprezentuje określoną lojalność wobec marki z moich poprzednich podróży.

Wybrałem kartę Hilton, ponieważ moja lojalność wobec rodziny jej marek (zwłaszcza Hampton Inn) była większa niż wobec innych grup hotelowych oraz ponieważ karta, która wiąże się z roczną opłatą w wysokości 0 USD (zobacz stawki i opłaty), pozwala mi prawie podwoić liczbę punktów Zarabiam na pobycie w Hiltonie. W tym miejscu powinienem wspomnieć, że jako dumny absolwent Wydziału Hotelarstwa Uniwersytetu Cornell, jestem prawdopodobnie bardziej świadomy tego, która korporacja posiada nazwę sieci, niż przeciętny podróżnik. Jednak te informacje można łatwo znaleźć na stronach internetowych promujących te karty.

Karta kredytowa United Airlines pasuje do mojego stylu życia, ponieważ mieszkam teraz w pobliżu lotniska, na którym United ma fortecę. Karta World of Hyatt umożliwia coroczny bezpłatny nocleg w jednym z niższych hoteli Hyatt (a jeden z nich znajduje się w pobliżu mojego brata). Roczna opłata w wysokości 95 USD przewyższa stawki za pokój w wysokości 399 USD.

Wreszcie, karta Alaska Airlines oferowała najwygodniejsze loty, aby odwiedzić mojego brata w San Francisco. Entuzjasta linii lotniczych może z łatwością wskazać tę wadę: zarówno United, jak i Alaska Airlines latają tą samą trasą. Jednak łatwiej jest uzyskać preferowany status w Alaska Airlines niż w United Airlines. Ponadto karta Alaska Airlines oferuje roczny certyfikat taryfy towarzyszącej, który pozwala zabrać osobę towarzyszącą w dowolne miejsce za 121 USD (opłata 99 USD plus podatki i opłaty od 22 USD). Dodaj opłatę roczną w wysokości 75 USD za kartę Visa Alaska Airlines, a otrzymasz bilet lotniczy o dowolnej wartości dla osoby towarzyszącej za około 200 USD, co jest jednym z powodów, dla których karta znalazła się na liście najlepszych kart kredytowych linii lotniczych Forbes 2020 Innymi słowy, to więcej niż się opłaca.

Moje wydatki na te dodatkowe karty są generalnie bardzo skoncentrowane; Używam ich głównie do ich konkretnych marek. W międzyczasie do codziennych wydatków nadal korzystałem z kart kredytowych, które nabyłem w drugim etapie. Kluczem jest zidentyfikowanie własnych zachowań, które dają szansę na większe korzyści – zanim zapłacisz roczną opłatę.

Czy wydajesz mnóstwo pieniędzy na karmienie swoich dorastających dzieci? Cóż, za roczną opłatą w wysokości 95 USD karta Blue Cash Preferred® od American Express zapewnia 6% premii gotówkowej w supermarketach w USA za zakupy do 6000 USD rocznie (następnie 1%), w porównaniu z 3% zwrotem gotówki w supermarketach w USA na zakupy do 6000 USD rocznie (wtedy 1%). bezpłatna wersja tej karty (ta, którą mam) opłaca. Oznacza to, że jeśli wydasz 500 USD miesięcznie na artykuły spożywcze, otrzymasz dodatkowe 180 USD w postaci nagród pieniężnych rocznie. Więc nawet po odjęciu rocznej opłaty w wysokości 95 USD (zobacz stawki i opłaty) za preferowaną wersję karty, otrzymujesz dodatkowe 85 USD w nagrodach, które można wykorzystać jako kredyt na wyciągu. Może ciągniesz te głodne dzieci na duże odległości na ich podróżne mecze piłkarskie (lub hokejowe lub cokolwiek innego) w pożeraczu benzyny? Cóż, Blue Cash Preferred firmy Amex daje 3% zwrotu w USAzakupy na stacjach benzynowych, w porównaniu do 2% z wersji bez opłaty rocznej. W każdym razie, rozumiesz. W odpowiednich okolicznościach warto uiścić opłatę.

W moim przypadku nie pozostawałem długo na posiadaniu karty Stage 3. Okazało się to błędem w ocenie, nad rozwiązaniem którego wciąż pracuję. Na etapie 3 starannie wybrałem każdą kartę kredytową, po rozważeniu moich konkretnych zachowań związanych z wydatkami. Później stałem się chciwy na duże premie za rejestrację i wskoczyłem do etapu 4, w którym konsument jest kuszony dużymi bonusami lub dużymi nagrodami, czasami w zamian za płacenie jeszcze wyższej opłaty rocznej. Ten poziom może działać dla niektórych posiadaczy kart, ale podobnie jak w przypadku etapu 3 wymaga przemyślenia i planowania.

Etap 4: Zdobądź duże nagrody i bonusy za rejestrację

Na tym ostatecznym poziomie posiadania karty kredytowej możesz wyglądać jak mistrz szachowy lub nowicjusz. Mistrz myśli kilka kroków do przodu i zachowuje kontrolę nad szachownicą – co oznacza, że ​​planuje z wyprzedzeniem, jak spłacić wysokie wynagrodzenie; nie pozwala, by posiadanie kart z wysokim limitem kredytowym lub pokusa nagród kusiły go do wydawania więcej, niż w innym przypadku; i nie łapie każdej oferty bonusowej bez zastanowienia się nad konsekwencjami (na przykład jak otwarcie tak wielu kart może wpłynąć na wynik kredytowy).

Szachy nie są dla każdego. Stanie się dobrym graczem wymaga czasu. Więc nawet jeśli masz świetną zdolność kredytową – zazwyczaj wymagane do gry na etapie 4 – nie czuj się do tego zobowiązana.

Najlepszym przykładem karty kredytowej na etapie 4, która może się opłacić, jeśli wiesz, co robisz, jest karta Chase Sapphire Reserve, którą Forbes nazwał najlepszą kartą podróżną 2020 dla osób często podróżujących. Za jego wysoką roczną opłatę w wysokości 550 USD otrzymujesz 300 USD kredytu na podróże opłacone kartą; Wstęp do poczekalni na lotnisku Priority Pass; podstawowe ubezpieczenie wynajmu samochodu; ubezpieczenie podróżne premium; Przywileje Visa Infinite; i 50% więcej wartości punktów podczas wymiany punktów na podróże w programie Chase’s Ultimate Rewards. Inną popularną kartą kredytową dla graczy z wyższej półki jest The Platinum Card® firmy American Express. Podobnie jak w przypadku Chase Sapphire Reserve, płacisz wysoką opłatę roczną (ostatnio 550 USD – zobacz stawki i opłaty) i otrzymujesz ogromne korzyści, w tym obecnie duży bonus powitalny.

Uważaj, aby karta super premium z wysoką opłatą nie była jedyną kartą kredytową. Najlepiej połączyć jedną z tych kart z kartą bez opłat rocznych. Jeśli twoje życie się zmieni (powiedzmy, że nie podróżujesz tak dużo), możesz porzucić kartę z wysoką opłatą.

Postanowiłem na razie nie ubiegać się o kartę super-premium. Jednym z powodów jest to, że mam już tak wiele kart i nie chcę się nadwyrężać lub muszę anulować niektóre z moich starszych kart.

Ale przez chwilę grałem w strategię rejestracji bonusowej na etapie 4 i przyznaję, że popełniłem kilka początkujących błędów. Wyjąłem dwie dodatkowe karty kredytowe, aby otrzymać bonus za rejestrację – ogromne nagrody w postaci punktów i mil, które zdobyłem, obciążając wymaganą kwotę w ciągu pierwszych trzech miesięcy. W ten sposób wylądowałem z moją dziesiątą i ostatnią kartą kredytową: kartą kredytową Bank of America® Cash Rewards *. Karta nie ma rocznej opłaty i widziałem zachęcającą ofertę bonusową i skorzystałem z niej. W tym momencie zdecydowałem, że mam zbyt wiele kart i ostatecznie anulowałem moją kartę cash back PNC, która była jedną z moich najstarszych kart. Efektem netto był niewielki spadek mojej zdolności kredytowej.

Inna oferta bonusowa, na którą się zdecydowałem – dotyczyła United℠ Explorer Card – była bezpłatna tylko przez rok. Aby uniknąć opłaty, wymieniłem ją przed drugim rokiem na bezpłatną kartę United MilegagePlus Rewards *. Kiedy kilka miesięcy później zadebiutowała przełożona i również bezpłatna karta United TravelBank *, zadzwoniłem ponownie i zmieniłem na nową. Jako obecny posiadacz nie kwalifikowałem się do otrzymania premii dla nowego posiadacza karty, ale mimo to zmiana była opłacalna. (W poniższej tabeli zobaczysz, że liczę United tylko jako jedną kartę.)

Niektórzy ludzie z radością kupują karty kredytowe wyłącznie w celu uzyskania premii za rejestrację, a następnie anulują kartę – często przed nadejściem opłaty rocznej po roku. Nazywa się to „ubijaniem i paleniem”. Życzę im wszystkiego najlepszego. Ale oprócz trudności w śledzeniu całej tej działalności istnieje możliwość, że może to wpłynąć na twoją zdolność kredytową, więc jest to niebezpieczna strategia, jeśli masz zamiar znaleźć się na rynku w najbliższym czasie w celu dokonania dużego zakupu, takiego jak dom. Istnieje również możliwość, że nawet jeśli Twoja zdolność kredytowa pozostanie solidna, bank odmówi Ci karty, której naprawdę chcesz, ponieważ otworzyłeś zbyt wiele kont w ciągu ostatniego roku lub dwóch.

Oto moja rada dotycząca gry premiowej: jeśli możesz użyć nowego typu karty (powiedzmy takiej, która nie wiąże się z opłatą za transakcję zagraniczną lub takiej, która ma dobre nagrody za podróż, lub takiej, która pozwala zaoszczędzić dużo na zakupach spożywczych lub gas), a następnie za wszelką cenę rozważ dostępne oferty bonusowe w swojej decyzji. Ale nie daj się zwabić do otwierania zbyt wielu duplikatów kart kredytowych tylko dla bonusów.

Moim osobistym celem jest powrót do życia na 3.etapie (na razie koniec pogoni za bonusami) i zmniejszenie z czasem portfela moich kart kredytowych o jeden lub dwa.

Oto tabela przedstawiająca historię kart kredytowych, które otworzyłem i (w dwóch przypadkach) zamknąłem. (Zauważ, że policzyłem wszystkie trzy karty United jako jedną kartę, ponieważ nigdy nie miałem więcej niż jednej wersji karty United na raz, ale wymieniłem jedną na drugą, a potem na drugą).

Nazwa karty kredytowej Wystawca Licencja Kolejność przejęcia Kolejność zamknięcia
Odkryj kartę Cash Back Odkryj Bank Odkryć 1
Karta Blue Cash Everyday American Express American Express 2
Karta PNC CashBuilder PNC Bank Wiza 3 1
Karta kredytowa Bank of America® Travel Rewards Bank Ameryki Wiza 4
Cel CZERWONA karta TD Bank Nie dotyczy 5
Karta Delta SkyMiles® Gold American Express American Express American Express 6 2
United℠ Explorer Card Pościg Wiza 7 Wymienione
Karta United MileagePlus Rewards Pościg Wiza 7 Wymienione
Karta United TravelBank Pościg Wiza 7
Karta Visa Alaska Airlines Bank Ameryki Wiza 8
Karta Hilton Honors American Express American Express 9
Karta World of Hyatt Pościg Wiza 10
Bank of America Cash Rewards Card Bank Ameryki Karta MasterCard 11

Wniosek

Opisując moją własną podróż przez pięć etapów posiadania karty kredytowej, chcę pomóc Ci zrozumieć, który etap będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i jak uniknąć błędów, które popełniłem. Patrząc na mój portfel kart kredytowych, widzę, że te, które wybrałem później – zwłaszcza karty lojalnościowe hoteli – lepiej pasują do mojego stylu życia. Mimo to zatrzymałem karty, z których wyrosłem ze strachu przed zniszczeniem mojej zdolności kredytowej. Sugeruje to, że kiedy jesteś gotowy na pierwszą kartę, zamiast skorzystać z pierwszej oferty, którą zobaczysz, powinieneś przeprowadzić pewne badania. Na przykład, jeśli chcesz otworzyć studencką kartę kredytową, zapoznaj się ze szczegółami wersji tej karty, do której możesz przejść, i porównaj ją z innymi opcjami dostępnymi dla pracujących dorosłych.

Pamiętaj, wiele osób ma przy sobie tylko jedną kartę kredytową. Mają jedną kartę od lat, utrzymują doskonały kredyt i zdobywają znaczne nagrody pieniężne bez martwienia się o to, którą kartę wyciągną i zabiorą ze sobą na dowolną wycieczkę na zakupy lub wakacje.

Z drugiej strony, niektórzy ludzie z powodzeniem działają na etapie 4. Kontynuują otwieranie nowych kart, aby ścigać premie lub zdobywać najbardziej luksusowe nagrody z podróży. Ale to wiąże się z ryzykiem. Istnieje ryzyko, że zapłacisz wysoką roczną opłatę, która nie ma sensu, biorąc pod uwagę Twoje wydatki i styl życia. Istnieje ryzyko, że przekroczysz wydatki, aby zdobyć nagrody (lub uzasadnić tę opłatę). I istnieje ryzyko, że całe to odbijanie się kart kredytowych zaszkodzi, gdy będziesz ubiegać się o dodatkowe produkty kredytowe, takie jak kredyt hipoteczny.

Niezależnie od tego, ile kart wybierzesz, zachęcam do przestrzegania moich trzech głównych zasad.

  1. Jeśli to możliwe, używaj plastiku, upewniając się, że otrzymasz nagrodę.
  2. Nie kupuj niczego z plastikiem, którego nie kupiłbyś, gdybyś miał tylko gotówkę.
  3. Upewnij się, że co miesiąc spłacasz w całości saldo.

Aby wyświetlić stawki i opłaty dotyczące karty Hilton Honors American Express, odwiedź tę stronę .

Aby wyświetlić stawki i opłaty dotyczące Platinum Card® American Express, odwiedź tę stronę .

Aby wyświetlić stawki i opłaty karty Delta SkyMiles® Gold American Express, odwiedź tę stronę .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy