Gdzie uzyskać wyższe stopy procentowe w 2020 r. – Lista krajów GlobalBanks

17.02.2021
 • Facebook
 • ŚwiergotLinkedInRedditE-mailWhatsAppŻaden sprytny inwestor nie chce lokować swoich środków w banku, który oferuje niskie odsetki. Ale dla wielu z nas banki w naszych krajach nie pozostawiają nam wielkiego wyboru, co nasuwa pytanie, jak możemy uzyskać wyższe stopy procentowe?

  W tym artykule przedstawimy kilka krajów, w których można uzyskać wysokie stopy procentowe, jednocześnie korzystając z usług bankowych w zdrowych instytucjach. Wśród tych krajów znajdują się tak interesujące miejsca, jak Panama, Mongolia, Armenia czy Gruzja. W tych krajach możesz zablokować stopy procentowe w bankach, które są znacznie wyższe niż w innych częściach świata, o ile wiesz, z którymi bankami otworzyć.

  W tej chwili najwyższy certyfikat depozytowy w Stanach Zjednoczonych wypłaca od 2% do 2,7%. I tak, sytuacja uległa poprawie w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy stawki były poniżej progu 2%.

  Ale przy takich nominalnych zwrotach możesz się zastanawiać, czy pozostawienie tam swoich pieniędzy jest w ogóle tego warte. Pozwól nam zaoszczędzić ci kłopotów, tak nie jest.

  Uzyskaj dostęp do najbardziej palących informacji o stopach depozytów w tym miesiącu w naszym majowym alercie dotyczącym depozytów. Pobierz swój egzemplarz za darmo, wstawiając poniżej swój e-mail i zapisz się do newslettera GlobalBanks!

  Dlaczego powinieneś przejmować się wyższymi stopami procentowymi?


  Spójrzmy na przykład w USA: w 2018 r. Inflacja w USA wynosiła średnio 2,44%. Mówiąc prościej, oznacza to, że musisz wydać dodatkowe 2,44%, aby utrzymać taką samą jakość życia, jak rok wcześniej.

  Załóżmy, że w tym samym okresie Twój lokalny bank płaci Ci oprocentowanie w wysokości 2% od stałego depozytu. Oznacza to, że co roku otrzymasz 2% całkowitej zdeponowanej kwoty.

  Podsumujmy, w 2018 r. Koszty utrzymania wzrosły o 2,44%. Ale wartość twoich oszczędności wzrosła tylko o 2%. W tym tkwi problem twoje pieniądze nie nadążają za kosztami utrzymania.

  Trzymając się przykładu ze Stanów Zjednoczonych, w zależności od miasta, inflacja mogła być znacznie wyższa. Oznacza to, że Twoje pieniądze traciłyby na wartości w jeszcze szybszym tempie.

  Oto kilka przykładów średnich stóp inflacji w USA w 2018 roku:
 • San Diego, Kalifornia: 5,47% (na zdjęciu powyżej)
 • Phoenix, Arizona: 4,16%San Francisco, Kalifornia: 3,84%Miami, Floryda: 3,38%Boston, Massachusetts: 3,23%Seattle, Waszyngton: 3,21%Aby więc w pełni odpowiedzieć na powyższe pytanie:

  „Dlaczego uzyskanie wyższej stopy procentowej ma znaczenie?

  Ma to znaczenie, ponieważ bez stopy procentowej, która (przynajmniej) odpowiada inflacji, Twoje pieniądze tracą na wartości.

  Ale faktem jest, że nie muszą. W przeciwieństwie do tego, co można otrzymać w lokalnych bankach w większości krajów rozwiniętych, banki międzynarodowe oferują zwykle znacznie wyższe stawki. Ale możesz się zastanawiać: „z czego musisz zrezygnować, aby uzyskać wyższe stopy procentowe?

  Cóż, oczywiście zależy to od banku, w którym zdecydujesz się otworzyć konto. Ale ogólnie, gdy porównujesz swój lokalny bank z bankiem międzynarodowym, zazwyczaj uzyskujesz lepszą obsługę. Prawdopodobnie uzyskasz lepsze zarządzanie finansami. A do tego wszystkiego masz wyższe stopy procentowe.

  Zgadza się, nie musisz z niczego rezygnować, aby uzyskać wyższy zwrot z depozytów. W rzeczywistości otrzymujesz lepszą obsługę i lepszą ochronę swoich pieniędzy dookoła.

  Więc prawdziwym pytaniem nie jest, jak uzyskać wyższe stopy procentowe. Dlaczego nie masz już międzynarodowego konta bankowego?

  Pierwszy krok do uzyskania wyższych stóp procentowych

  Udawajmy przez chwilę, że zdecydowałeś się wyjść poza swój kraj, aby otworzyć konto bankowe. Może właśnie zostałeś poinformowany, że możesz znaleźć lepsze banki i uzyskać wyższe stopy procentowe na całym świecie. Jaki jest następny krok, który powinieneś zrobić?

  Następnym krokiem jest określenie najlepszego kraju, w którym chcesz dokonać wpłaty. Następnie możesz zacząć decydować, w których bankach otworzyć konto. Dopiero wtedy musisz się martwić, że przejdziesz przez ten proces.

  I nie zapominajmy, że w zależności od wielkości depozytu wynik może być znaczący – szczególnie w porównaniu do stawek, które otrzymujesz w domu.

  Zrozumienie wyższych stóp procentowych w bankach międzynarodowychNa całym świecie istnieją międzynarodowe banki, które oferują atrakcyjne roczne stopy procentowe na północ od 5 procent. Żeby było jasne, nie musisz prowadzić bankowości w ich lokalnych walutach.

  Większość jurysdykcji, o których wspomnimy, wymaga, abyś dokonywał płatności w dolarach amerykańskich lub euro. Oczywiście, jeśli interesuje Cię lokalna waluta, możesz wygenerować znacznie wyższe zwroty. Ale otrzymujesz te wyższe zyski w zamian za dodatkowe ryzyko walutowe, które podejmujesz.

  Ryzyko walutowe jest tylko jednym z rodzajów ryzyka, które napotkasz otwierając w jurysdykcjach przynoszących wysokie odsetki. Nie oznacza to jednak, że w Twoim kraju również nie ma ryzyka związanego z bankowością.

  W rzeczywistości bankowość w Twoim kraju często prowadzi do bankowości z bankami o niższej jakości. Te lokalne banki mają tendencję do angażowania się w toksyczne inwestycje i straszne praktyki pożyczkowe. Często pożyczają Twoje pieniądze i pieniądze innych deponentów osobom, które na początku nie powinny dostawać kredytów hipotecznych ani pożyczek.

  Aby dowiedzieć się o zaletach bankowości międzynarodowej przeczytaj nasz najnowszy artykuł tutaj. Ale na potrzeby tego artykułu zagłębimy się nieco bardziej w ryzyko związane z bankowością międzynarodową.

  Ogólnie mówiąc, kiedy mówimy o bankowości na arenie międzynarodowej, zwracamy uwagę na dwa szczególne rodzaje ryzyka:

  Ryzyko nr 1: Ryzyko jurysdykcji

  Ryzyko nr 2: Ryzyko bankowe

  Ryzyko związane z jurysdykcjąRyzyko związane z jurysdykcją odnosi się do konkretnej jurysdykcji, w której bank ma siedzibę. Ważne jest, aby zrozumieć, czy sektor finansowy i waluta jurysdykcji są stabilne. Podobnie musisz mieć pewność, że istnieje względna stabilność polityczna i regulacyjna. To oczywiście idzie w parze z solidnymi podstawami ekonomicznymi. Wszystkie te kwestie mają wpływ na Twoje doświadczenie bankowe, sposób uzyskiwania dostępu do konta i Twoje pieniądze w danym kraju.

  Mając to na uwadze, najlepiej byłoby prowadzić bankowość w stabilnej jurysdykcji, w której nie ma korupcji i konfliktów. A jeśli możesz znaleźć jurysdykcję, w której wartość wszystkich depozytów w kraju nie przyćmiewa jego PKB, potraktuj to jako premię.

  Ryzyka specyficzne dla bankuJak możesz sobie wyobrazić, ryzyko bankowe odnosi się do sposobu zarządzania bankiem, w którym otworzyłeś konto. Niestety, zbyt mało osób zadaje sobie trud zadawania najbardziej podstawowych pytań. Nie dokonałbyś inwestycji bez pytania o kondycję finansową firmy lub zarządzanie firmą. Dlaczego więc miałbyś dobrowolnie oddawać swoje pieniądze komuś innemu bez zadawania tych samych podstawowych pytań?

  Oto najbardziej podstawowe pytania, które powinieneś zadać, rozważając otwarcie konta:

  • Jak wypłacalne są rachunki banku?
  • Ile gotówki bank ma pod ręką?Jak bezpieczne są Twoje inwestycje?Równie ważne jest rozważenie praktyk zgodności banku. W naszym ostatnim artykule na temat zagrożeń związanych z otwieraniem w łatwych bankach możesz zrozumieć, dlaczego jest to takie ważne.

   Szczególną uwagęPodczas gdy omawiamy ryzyko związane z bankowością międzynarodową, to samo ryzyko dotyczy bankowości lokalnej. Czy faktycznie korzystasz z bankowości internetowej w bezpiecznym banku? Czy Twój kraj spełnia te same standardy, które stosujesz w jurysdykcjach międzynarodowych? że rozważasz? Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z bankowości międzynarodowej, odpowiedź może Cię zaskoczyć.

   Znalezienie kraju, w którym można uzyskać wyższe stopy procentowe

   Każdego roku wydaje się, że do grona jurysdykcji o najwyższych stopach procentowych dołącza nowy kraj. W minionych latach na szczycie list przebojów znajdowały się Mongolia, Zambia, Turcja i Gruzja.

   Ogólnie rzecz biorąc, czy otrzymanie wyższego oprocentowania oznacza, że ​​należy otworzyć konto? Oczywiście, że nie, ale z pewnością oznacza to, że zespół GlobalBanks przyjrzy się bliżej.

   Pomijając jurysdykcje o najwyższym oprocentowaniu, wciąż jest wiele krajów oferujących dwa razy więcej niż duże banki w USA. W takich przypadkach znajdziesz bezpieczniejsze banki i nadal otrzymasz znacznie wyższe zwroty niż w domu.

   Jak uzyskać wyższe stopy procentowe w Gruzji
   Oprócz jednego z najłatwiejszych procesów otwierania rachunków na świecie, Gruzja oferuje również bardzo wysokie stopy procentowe. To powiedziawszy, prawdopodobnie Georgia nie jest zaskakującym umieszczeniem na tej liście. W rzeczywistości, chyba że ukrywałeś się pod kamieniem, prawdopodobnie słyszałeś, jak wszyscy w przestrzeni internacjonalizacji mówią o tym.

   Chociaż większość ludzi nadal jest bardzo podekscytowana Gruzją, zespół GlobalBanks nadal dostrzega ryzyko związane z bankowością tutaj. Więc nasze podekscytowanie jest bardziej umiarkowane niż większość. Omawiamy wszystkie te ryzyka i strategie otwierania rachunków w naszym obszernym raporcie Banking in Georgia, który jest dostępny w Insider Library.

   Konkluzja: Konta w Gruzji można otwierać bardzo łatwo bez konieczności podróżowania tam lub płacenia wysokich opłat. I, jak szczegółowo opisujemy w naszym raporcie dotyczącym Gruzji, prawdopodobnie masz duże szanse na zdalne otwarcie bez pomocy osoby wprowadzającej .

   Teraz, jeśli chodzi o stopy procentowe w Gruzji, wiele osób nadal oczekuje dwucyfrowych wypłat. To już nie jest możliwe. Nawet jeśli zdecydujesz się otworzyć w gruzińskich lari, lokalnej walucie, osiągniesz tylko 9,4%. Tak, powiedzieliśmy „tylko.

   Jeśli zamiast tego zdecydujesz się otworzyć w USD, co zdecydowanie zalecamy, możesz spodziewać się od 3% do 3,5%. Stopa procentowa, którą zablokujesz, będzie zależeć od wielkości depozytu i banku, z którym masz do czynienia.

   Jak uzyskać wyższe stopy procentowe w Panamie
   Panama jest często określana jako centrum bankowości międzynarodowej i słusznie. Oprócz tego, że jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast Ameryki Łacińskiej, jest także domem dla banków z całego świata.

   Jedną z uderzających różnic między Panamą a wieloma innymi jurysdykcjami bankowymi jest to, że oferuje dostęp do dolarów amerykańskich. Teraz Panama ma swoją własną walutę, Balboa, ale istnieje tylko w monetach. Zatem wszelkie transakcje bankowe, które wykonujesz w Panamie, będą denominowane w USD.

   Już samo to oferuje dużą wartość z punktu widzenia ryzyka, jeśli Twoje pieniądze pochodzą z USD. Nie mając do czynienia z małą lokalną walutą, eliminujesz jedno z głównych zagrożeń, które mogą utrudniać międzynarodową bankowość, ryzyko walutowe.

   To powiedziawszy, względna stabilność Panamy skutkuje niższymi stopami procentowymi niż gdzie indziej. Jednak w porównaniu z Gruzją tak nie jest.

   W większości panamskich banków można znaleźć depozyty w USD wypłacające od 3,5% do 4,5%. Ponownie, będzie to zależeć od banku, z którym masz do czynienia, i kwoty, którą chcesz zdeponować. Inną kwestią, którą możesz wziąć pod uwagę podczas negocjacji, jest czas, przez jaki pozostawisz zdeponowane pieniądze.

   To powiedziawszy, istnieją pewne wyzwania związane z bankowością w Panamie. Jednym z nich jest w szczególności otwarcie konta, jeśli nie jesteś rezydentem. Jest to z pewnością nadal możliwe, o ile wiesz, do których banków się zwrócić i jakich strategii otwarcia konta użyć.

   Omawiamy strategie otwierania rachunków dla banków panamskich w naszym raporcie Banking in Panama. Tam wtajemniczeni mają dostęp do informacji o najlepszych opcjach bankowych w kraju. Nie wspominając o konkretnych kontaktach i spostrzeżeniach na temat działalności każdego banku.

   Jak uzyskać wyższe stopy procentowe w Mongolii
   Jak wspomniano powyżej, Mongolia jest faworytem, ​​jeśli chodzi o wysokie stopy procentowe. Guru internacjonalizacji często wychwalali korzyści wynikające z otwarcia konta tutaj i nie bez powodu.

   Mongolia jeszcze kilka lat temu była najszybciej rozwijającą się gospodarką na świecie, napędzaną przez lokalny boom górniczy. W wyniku tego wzrostu wiele banków zaoferowało bardzo atrakcyjne stopy procentowe, aby przyciągnąć na rynek więcej kapitału zagranicznego.

   Cóż, boom wydobywczy zwolnił, podobnie jak gospodarka. W rezultacie widzieliśmy wiele spadków stóp procentowych. To powiedziawszy, nawet te „spadające stawki są nadal znacznie lepsze niż te, które uzyskasz w domu. Z tego powodu zespół GlobalBanks nadal lubi Mongolię jako opcję stałych depozytów. Więc jeśli jesteś w okolicy, warto to sprawdzić.

   Spośród wielu banków w kraju, jest tylko kilka, w których warto rozważyć otwarcie konta. Pierwszym i jedynym, który według nas oferuje właściwą obsługę w języku angielskim, jest Khan Bank.

   Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Chana, powinieneś odwiedzić ich oddział „Ambasady, znajdujący się kilka przecznic od Parlamentu w centrum Ułan Bator. Znajdziesz tam świetny personel mówiący po angielsku, który zgodzi się z oprocentowaniem w wysokości 5,4% USD na 12-miesięcznej lokacie.

   Podobnie jak w przypadku większości międzynarodowych jurysdykcji, jeśli chcesz zaryzykować na lokalnej walucie, przekonasz się, że możesz zarobić do 13%. To powiedziawszy, tugrik jest zmienną walutą, a ekspozycja po prostu nie jest warta ryzyka.

   Jak zdobyć większe zainteresowanie Armenią
   Inna była Republika Radziecka, Armenia, to trochę ukryty klejnot. W przeciwieństwie do wielu innych byłych republik radzieckich, Armenia ma silną kulturę bankową.

   W stolicy Armenii, Erywaniu, znajdziesz wiele ormiańskich banków detalicznych, banków prywatnych i banków inwestycyjnych. A większość z nich będzie gotowa przyjąć Twoje depozyty w USD, EUR lub RUB w zamian za rozsądne oprocentowanie.

   A jeśli chodzi o stawki, Armenia, podobnie jak inne wymienione kraje, jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z większością jurysdykcji. Konto podstawowe, które możesz otworzyć w Armenii, zaczyna się od 500 USD, a jeśli zdecydujesz się otworzyć w dramach ormiańskich, możesz zablokować na 9,5%.

   Jeśli jednak zdecydujesz się otworzyć w USD, możesz spodziewać się, że uzyskasz od 4% do 4,5%. Jeśli chcesz dokonać wpłaty w EUR lub RUB, otrzymasz odpowiednio 2,5% lub 7%.

   Co dalej?

   Aby rozpocząć otwieranie konta, musisz wybrać kraj i znaleźć najlepszy dla siebie bank. Aby to zrobić, należy ocenić wszystkie potencjalne zalety i wady zarówno jurysdykcji, jak i banku.

   Dodatkowo warto zauważyć, że chociaż możesz chcieć otworzyć konto, te banki mogą nie chcieć cię jako klienta. Widzisz, każdy bank będzie miał własne kryteria akceptacji i w zależności od tego, jak do nich podejdziesz, możesz nie dokonać cięcia.

   Ale nie martw się, to nie znaczy, że nie możesz otwierać kont w wybranym banku. Oznacza to po prostu, że od samego początku zwracając się do banku, musisz mieć odpowiednią strategię otwarcia konta.

   GlobalBanks Insiders robią to, korzystając z danych bankowych dostępnych na naszej prywatnej platformie dostępnej tylko dla członków.

   Stając się GlobalBanks Insider , otrzymujesz natychmiastowy dostęp do naszej prywatnej platformy wywiadowczej, która pomoże Ci otwierać i utrzymywać otwarte międzynarodowe rachunki bankowe.

   Uzyskaj strategie otwierania kont, uzyskaj dostęp do naszej globalnej bazy danych bankowych, odkryj tajne backdoory w światowej klasy bankach i połącz się w naszej prywatnej społeczności tylko dla członków.

   Oto, jakie korzyści odniesiesz jako Insider GlobalBanks:
  • Otrzymuj poradniki bankowe offshore, ściągawki i skrypty otwierania konta na każdą sytuację
  • Wgląd w preferencje klientów banków, upodobania i niechęci oraz kluczowe obszary wrażliwości, aby Twoje konto nie zostało zamknięte, zamrożone ani skonfiskowaneUzyskaj przydatne informacje o otwieraniu konta – dowiedz się, co działa, a co nie, z którymi bankami i bankierami należy się ubiegać, a których unikaćDoświadczenia z otwierania kont z pierwszej ręki i analizy przypadków z życia nowych klientów.Zostań Insiderem i otwieraj zagraniczne konta bankowe szybciej i taniej niż ktokolwiek innyDodatkowo uzyskaj dostęp do naszej prywatnej społeczności tylko dla członkówAby dowiedzieć się więcej i dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp i od razu otwierać konta, kliknij poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy