Gdzie inwestować w 2019 roku

17.02.2021
Category: Mieć Pewność

Zarabianie na akcjach to nie spacer po parku. Będziesz potrzebować zbroi ochronnej, aby zabłysnąć na rynku w obliczu gąszczu zagrożeń.

Na tym etapie długiego, historycznego okresu na giełdzie, inwestorzy mogą chcieć zacząć myśleć o rynku nieco inaczej – na przykład jako o niedźwiedziu w garniturze hossy. Nie oznacza to, że hossa się skończyła, tylko że niedźwiedź może być bliżej, niż się wydaje, i że czas się odpowiednio przygotować. Oznacza to, że również w 2019 roku będziesz musiał założyć zbroję obronną, aby przetrwać i prosperować na rynku narażonym na rosnące ryzyko.

Na razie tło finansowe nadal obsługuje akcje. Gospodarka będzie rosła, choć w wolniejszym tempie; Zyski przedsiębiorstw również wzrosną, jeśli nie tak szybko jak wcześniej. Chmura niepewności, która zawisła nad wyborami śródokresowymi, opadła. „Nadrzędnym przesłaniem jest to, że środowisko gospodarcze i inwestycyjne jest zdrowe, ale staje się coraz mniej korzystne – mówi David Joy, główny strateg rynkowy w Ameriprise. Główny strateg inwestycyjny CFRA, Sam Stovall, mówi: „Jestem bykiem, ale bykiem z małym b .

To opisuje naszą perspektywę do t. Widzimy umiarkowane wzrosty dla inwestorów giełdowych w 2019 r., Przy większej zmienności i braku gwarancji, że rynek zakończy się w grudniu na najwyższym punkcie roku. Innymi słowy, zyski na rynku mogą nie być liniowe lub monolityczne – będziesz musiał ostrożnie wybierać i zrównoważyć swoje udziały religijne, ponieważ różne sektory rynku i style inwestowania huśtają się przez cały rok.

Uważamy, że indeks giełdowy Standard & Poor’s 500 może osiągnąć poziom między 2950 a 3000 w 2019 r., Co przyniosłoby łączny zwrot, w tym dywidendy, na poziomie około 8% lub 9%. Podobny wzrost cen spowodowałby, że średnia przemysłowa Dow Jones wynosiłaby około 27 800. Indeksy mogą gwałtownie wzrosnąć na niestabilnym rynku, zwłaszcza na początku roku. Jednak z powodów, które wyjaśnimy poniżej, uważamy, że inwestorzy powinni powstrzymać wszelkie tendencje spekulacyjne i podejść do rynku w zdyscyplinowany sposób. (Ceny i zwroty w tej historii trwają do 9 listopada, kiedy S&P 500 zamknięto o 2781).

Taki ostrożny pogląd wydaje się niezgodny z solidnym zapleczem finansowym. Według najnowszego raportu rządu, w trzecim kwartale gospodarka rosła w tempie 3,5% rocznie. Zyski przedsiębiorstw są na dobrej drodze do wzrostu o 20% więcej w 2018 r. Na poziomie 3,7% bezrobocie jest obecnie najniższe od czasu, gdy Diana Ross i The Supremes zajęli pierwsze miejsca na listach przebojów muzyki pop, a podwyżki pracowników przekroczyły 3% po raz pierwszy czas za dekadę.

 • 7 odpornych na awarie funduszy ETF do walki z niedźwiedziem rynkiemDobrze, ale nie lepiej

  Byłaby to wielka pomyłka inwestorów, gdyby dokonali ekstrapolacji przebojowego obrazu gospodarczego, który teraz widzimy, na przyszłe zyski na akcjach, mówi Liz Ann Sonders, główny strateg inwestycyjny w Charles Schwab. „Dane są zawsze świetne na szczytach rynku. Jeśli chodzi o relacje między gospodarką a rynkiem, lepsze lub gorsze liczy się bardziej niż dobre lub złe – mówi.

  Rynek może pochwalić się „zdecydowanie byczymi atrybutami – mówi John Linehan, dyrektor ds. Inwestycji w akcje T. Rowe Price. „Masz silne zaufanie konsumentów i przedsiębiorców, obniżki podatków i wiele bodźców fiskalnych przenikających przez gospodarkę oraz ciągłą deregulację – mówi. Wobec tego jest „więcej niewiadomych, niż widzieliśmy od jakiegoś czasu.

  I nie da się obejść faktu, że kluczowe czynniki rynkowe zwalniają. Jak mówi strateg Ed Yardeni z Yardeni Research, osiągnięcie w 2018 r. Najwyższych wskaźników wzrostu gospodarczego oraz przychodów i zysków przedsiębiorstw byłoby „prawie niemożliwe w 2019 r. Ze względu na wzrost w 2018 r. Spowodowany obniżkami podatków i skokiem wydatków rządowych.

  Badanie przeprowadzone przez Blue Chip Economic Indicators pokazuje, że ekonomiści spodziewają się spowolnienia wzrostu gospodarczego w USA z 3,1% rocznie w czwartym kwartale 2018 r. Do 2,3% w czwartym kwartale 2019 r. Kiplinger spodziewa się, że ogólna stopa wzrostu w 2019 r. Wyniesie 2,7%. , spadek z 2,9% w 2018 roku. Tymczasem oczekuje się, że wzrost zysków spółek z indeksu S&P 500 zwolni z błyskawicznego poziomu 24% do 8,8%, według szacunków analityków z narzędzia do śledzenia zysków Refinitiv.

  Ilustracja: Benedetto Cristofani

  Nawet te szacunki mogą być zbyt optymistyczne, biorąc pod uwagę rosnącą presję na marże zysku przedsiębiorstw. Oczekiwania dotyczące wyższych marż w 2019 r. Są „wysokie – mówi Michael Wilson, główny strateg ds. Akcji w USA w Morgan Stanley Wealth Management. Uważa on, że jest duża szansa, że ​​marże będą się kurczyć zamiast rosnąć, ponieważ firmy będą musiały ponosić wyższe koszty pracy, obsługi zadłużenia i materiałów, a także cła.

  Jeśli marże spadną poniżej oczekiwań, tak samo będzie z zyskami. Chris Hyzy, dyrektor ds. Inwestycji w Merrill Lynch i US Trust, mówi, że wzrost zysków o 6% do 7% jest bardziej realistyczny w 2019 r. To dałoby zysk na akcję dla indeksu S&P 500 na poziomie 170 USD w porównaniu z szacunkami 177 USD na akcję. Podziel się teraz. Kiedy zyski osiągają szczyt, jest to zazwyczaj zła wiadomość dla inwestorów, mówi Stovall z CFRA. Większości szczytów towarzyszy bessy (zazwyczaj definiowane jako spadek o co najmniej 20%) lub korekta (definiowane jako spadek o ponad 10%, ale mniej niż 20%).

 • 12 alternatywnych strategii zapewniających wysoką wydajność i stabilnośćWgniecenia w zbroi

  Na szczycie listy ryzyk rynkowych znajdują się napięcia handlowe i rosnące stopy procentowe, które wystawią na próbę ekonomię i rentowność przedsiębiorstw. „Ryzyko recesji jest nieco wyższe i mniej odległe niż to, co przewiduje konsensus, a pas startowy między obecną a następną recesją może się skrócić, jeśli bitwa handlowa będzie się dalej eskalować – mówi Sonders. Ona i inni stratedzy są sceptyczni co do zawarcia kompleksowej umowy handlowej z Chinami. Tymczasem wyższe cła i cła na więcej towarów mają wejść w życie w 2019 r. Dodając obowiązujące, oczekujące lub proponowane opłaty, Sonders szacuje, że mogą one obniżyć wzrost gospodarczy o jeden punkt procentowy. „Usunięcie o jeden punkt wzrostu, który spadł z powrotem do 2–3%, jest znaczące – mówi.

  Miej oko na Rezerwę Federalną w 2019 r. Bank centralny podwyższa krótkoterminowe stopy procentowe od 2015 r. I podwyżki będą kontynuowane przez cały 2019 r. – ale to, ile i jak często będą rosły, mają kluczowe znaczenie dla tego, czy hossa przetrwa, czy zginie, mówi Joy z Ameriprise. Świat inwestujący jest zdania, że ​​Fed podniesie stopy tylko dwukrotnie w 2019 r., Mówi Joy, ale Fed wskazał trzy podwyżki, czego też oczekuje Kiplinger. Inwestorzy powinni liczyć na osłabienie. „Jeśli Fed się zatrzyma, może to oznaczać, że hossa nie jest gotowa do wygaśnięcia – mówi Joy. Mówi, że jeśli Fed będzie nadal chciał zdusić inflację, może zdławić również rynek.

  Bear Watch

  Pytanie, które powstrzymuje inwestorów w nocy: czy korekta jest przerwą, która pozwoli zmęczonemu bykowi, który już zajął płaszcz najdłuższej hossy wszechczasów, wznieść się wyżej – i świętować swoje 10. urodziny w marcu – czy też początek końca wyścigu byków?

  Dla większości inwestorów moment nadejścia kolejnej bessy jest znacznie mniej ważny niż upewnienie się, że Twój portfel wytrzyma cokolwiek się stanie, co oznacza, że ​​jest odpowiednio zdywersyfikowany, z profilem ryzyka, który odzwierciedla Twój etap życia. Możemy uciec od 2019 roku bez potępienia, a wczesne wyjście z hossy może drogo Cię kosztować.

  Tendencja do największych zysków przypadających na pierwszą dziesiątą i ostatnią dziesiątą hossy przemawia przeciwko obstawianiu wszystkiego albo nic teraz, mówią stratedzy Schwab. Mimo to niewielu nie zgodzi się, że jesteśmy bliżej końca hossy niż początku. Szczyty rynku mogą być długimi, przeciągającymi się sprawami, których rozwój zajmuje miesiące. A inwestorzy dobrze by zrobili, pamiętając, że spadki koniunktury poprzedzają recesję gospodarczą średnio o sześć do 12 miesięcy.

  Mimo to możesz myśleć o rynku amerykańskim jako o najlepszym domu na przeważnie złym bloku. Ekonomiści Blue Chip Economic Indicators prognozują spowolnienie wzrostu w Europie z oczekiwanych 2,0% w 2018 r. Do 1,8% w 2019 r. Rynki wschodzące mają trudności z zarządzaniem długiem, który jest bardziej uciążliwy w wyniku rosnących stóp procentowych i niestabilnych walut. Oczekuje się, że chińska gospodarka wzrośnie w tempie 6%, ale to spadek w porównaniu ze średnią 10-letnią wynoszącą 8%.

  Amerykańscy inwestorzy giełdowi, którzy odnieśli sukces, pozwalając swoim zwycięzcom jeździć, będą musieli w 2019 roku przyjąć bardziej praktyczne podejście

  Niemniej jednak zdywersyfikowani inwestorzy mogą znaleźć dobre strony nawet na ryzykownych rynkach. „Zaczynamy dostrzegać możliwości w Europie – mówi Linehan. Francuski koncern naftowy Total (symbol TOT, 57 USD), który jest notowany na nowojorskiej giełdzie, jest „najlepszym źródłem wzrostu i zysków każdej firmy w branży – mówi. Cierpliwi, długoterminowi inwestorzy nie powinni rezygnować z akcji z rynków wschodzących, które są notowane ze średnim dyskontem w stosunku do akcji na rynkach rozwiniętych, który jest prawie dwukrotnie większy niż zwykle, mówi Hyzy. Rządy sprzyjające rynkowi w Brazylii i Indiach dobrze wróżyły tam inwestycjom – mówi Alicia Levine, główna strateg BNY Mellon. Polecamy Baron Emerging Markets (BEXFX) na liście Kiplinger 25 naszych ulubionych funduszy inwestycyjnych.

  Japonia też jest teraz atrakcyjna, mówi Levine. „Miał 20 lat stagnacji, ale ostatnio kilka kwartałów wzrostu gospodarczego – to nie gangbustery, ale wiele firm dobrze sobie radzi – mówi. Dodaje, że sektor konsumencki jest interesujący. Bezrobocie jest niskie, a płace rosną. Fidelity Japan Smaller Companies (FJSCX) ma znaczny udział w akcjach konsumenckich.

  Amerykańscy inwestorzy giełdowi, którzy odnieśli sukces, pozwalając swoim zwycięzcom jechać, będą musieli w 2019 r. Przyjąć bardziej praktyczne podejście. „Przez ostatnie kilka lat byłeś nagradzany za nadwagę na akcjach – mówi Joy. „Ale powinieneś przynajmniej trymować pozycje z powrotem do pozycji neutralnej. Jeśli bardziej martwisz się rynkiem, przejdź dalej i przejdź do niedoważonej pozycji w akcjach – mówi.

  Dla inwestorów, którzy chcą wzmocnić posiadane obligacje, wzrost stóp stanowi wyzwanie, ponieważ ceny obligacji spadają, gdy rosną stopy. Kiplinger spodziewa się, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych zakończy się w 2019 r., Przy 3,6%, w porównaniu z oczekiwanymi 3,2% na koniec 2018 r. (Więcej informacji na temat naszych perspektyw dotyczących obligacji można znaleźć w sekcji Inwestowanie w dochody) obligacje są mniej wrażliwe na zmiany stóp procentowych, więc szukaj obligacji lub funduszy o czasie trwania (miara wrażliwości na stopę procentową) od dwóch do siedmiu lat. „To idealne miejsce, w którym uzyskuje się największe zyski przy najmniejszym ryzyku – mówi Kathy Jones, główny strateg ds. Stałych dochodów w firmie Schwab. Fidelity Strategic Income (FADMX), członek Kip 25, fundusz, który można wybrać na dowolne miejsce, z okresem obowiązywania 4,3 roku i stopą zwrotu 3,9%, to dobry wybór. (Więcej informacji można znaleźć w aktualizacji Kiplinger 25).

  Po raz pierwszy od lat inwestorzy mogą podnieść swoje poduszki pieniężne bez poczucia, że ​​nastąpiła zmiana. Vanguard Prime Money Market Fund (VMMXX) zwraca 2,21%, w porównaniu z obecnym 1,9% rentownością na S&P 500. Najbardziej dochodowe banki internetowe i CD dostarczą 2,25% do 2,7%. Fidelity Conservative Income Bond (FCONX) rentowność 2,2% i można ją uznać za alternatywę gotówkową, twierdzą analitycy Morningstar. (Aby uzyskać więcej strategii i typów, zobacz Gotówka nie jest już śmieciem).

  Jeśli chodzi o akcje, które posiadasz, zrozum, że będzie to niepewny rynek, z prawdopodobieństwem spadku o 10% i wzrostu o 15% – mówi Linehan z T. Rowe Price. „Spróbuj skorzystać z okazji – mówi. Zachowaj różnorodność i często przywracaj równowagę, parując z powrotem zwycięzców i dodając do laggardów. „Budowa portfela staje się bardzo ważna pod koniec cyklu rynkowego, aby mieć pewność, że budżet ryzyka nie wypadnie z szału – mówi Hyzy z Merrill Lynch.

  Możesz także dostosować swoje posiadłości, aby uzyskać bardziej defensywną postawę. Strategowie z firmy Schwab ostatnio poprawili swoje spojrzenie na fundusze inwestycyjne i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, jednocześnie obniżając swoje perspektywy w zakresie technologii i finansów. „To była wiadomość, że istnieją sposoby na obronę bez hurtowego dumpingu zapasów – mówi Sonders Schwab. Na razie opieka zdrowotna jest jedynym sektorem, który według Schwab będzie przewyższał rynek.

  Rynek akcji

  Oczekuj więcej możliwości niż szerokich ruchów rynkowych lub sektorowych w 2019 roku. Używając starego porzekadła z Wall Street, będzie to mniej giełda akcji, a bardziej rynek akcji. Podczas poszukiwania akcji do kupienia wysoka jakość powinna być probierzem. Cechami charakterystycznymi są solidne marki, silne przepływy pieniężne, rosnące dywidendy i niskie poziomy zadłużenia. Pomyśl o Walcie Disneyu (DIS, 118 USD) lub Kiplinger Dividend 15 członek Johnson & Johnson (JNJ, 145 USD). Oba są rekomendowane przez analityków CFRA i znajdują się w portfolio firmy o wysokiej jakości wycenie kapitału. Menedżerowie w Akre Focus (AKREX) są tak wybredni, jak tylko się da. Największe udziały obejmują American Tower (AMT, 160 USD), wieżę komórkową REIT i gigantyczną kartę płatniczą Visa (V, 144 USD). Podoba nam się również T. Rowe Price Blue Chip Growth (TRBCX), członek Kip 25.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy