Fumigacja domu

Fumigacja domu

Fumigacja domu

Najbardziej spotykanymi w Polsce szkodnikami drewna są: kołatek domowy i spuszczel pospolity. Mogą pojawić się w drewnie, które ma się w domu.
W chwili pojawienia się takiego problemu warto zastosować zabieg fumigacji domu.

Fumigacja domu polega na zwalczeniu szkodników występujących w użytkowym drewnie. Jest to bardzo skuteczna metoda oraz najczęściej stosowana, w celu pokonania grasujących szkodników. Dla osób niedoświadczonych dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie zadania profesjonalnej firmie.

Fumigacja jest chemicznym zabiegiem, w którym stosuje się gaz fosforowodorów PH3 – potocznie nazywanym „gazem na korniki”.
Na czas wykonywania mieszkańcy muszą opuścić dom. Budynek należy oznaczyć i zabezpieczyć. Zabieg jest szkodliwy tak samo dla szkodników, jak i dla ludzi.

8-15 dni. Tyle trwa zabieg fumigacji domu. Cena zależna jest od wielu czynników, co nie pozwala na konkretne jej określenie od razu. Po wykonanym zabiegu zaleca się wykonać impregnację drewna przeznaczonym do tego preparatem.

Fumigacja możliwa jest do wykonana na każdym rodzaju drewna liściastego, jak i iglastego. Do zabiegu nadają się także schody drewniane, stropy, tarasy drewniane. Murowane domy, domy z drewna, półbala czy tylko z bala również można poddawać fumigacji.

About