Fora dyskusyjne dotyczące edukacji medycznej

17.02.2021

Zdobądź stopień medyczny

 • Indeks forum Edukacja medyczna Dyskusje o edukacji medycznej
 • Zmień rozmiar czczionkiWyślij e-mail do znajomegoWidok do druku
 • FAQ
 • ZarejestrowaćZaloguj sieLista szkół medycznych, które akceptują punkty AP?
  • Zgłoś ten post
  • Odpowiedz z cytatemLista szkół medycznych, które akceptują punkty AP?przez Gość »niedz. 12 września 2004 20:55

  • Zgłoś ten post
  • Odpowiedz z cytatemOdp: Lista szkół medycznych, które akceptują punkty AP?autor: DrDave »Pon 13 września 2004 4:35

   Nie powiedziałeś, które zajęcia AP chodziłeś w liceum, ale domyślam się, że były to fizyka i chemia – bo to były zajęcia, które opuściłeś na studiach. Czy uczelnia przyznała Ci zaliczenie z 1 roku fizyki i 1 semestru chemii z zajęć AP? Jeśli tak, to myślę, że większość szkół medycznych uzna to za wystarczające.

   Nie uczyłem się fizyki na studiach, tylko fizykę AP i dali mi pełny rok zaliczenia na studiach. Nie pamiętam, żebym spędzał czas na sprawdzaniu, jak szkoły medyczne to liczą, ale prawdopodobnie skontaktowałem się z każdą z tych, do których aplikowałem, aby sprawdzić, czy to się liczy, czy nie.

   Gdybym był w twojej sytuacji, skonsultowałbym się z kilkoma szkołami medycznymi, które rozważałeś, i zapytałbym ich, jak radzą sobie z zajęciami AP i nie uczęszczali na zajęcia w college’u.

   Dostanie się do szkoły medycznej będzie miało te same wymagania, niezależnie od tego, czy chcesz podjąć pracę związaną z polityką zdrowotną, czy zostać praktykującym chirurgiem. Jednak prawdopodobnie zechcesz rozważyć niektóre z połączonych programów MD / MPH (Masters in Public Health) – zakładając, że jest to rodzaj polityki zdrowotnej, do której się odnosisz.

  • Zgłoś ten post
  • Odpowiedz z cytatemOdp: Lista szkół medycznych, które akceptują punkty AP?przez Gość »Wt 14 września 2004 00:27

   dzień dobry. dzięki za powrót do mnie. Kiedy wszedłem, miałem 39 punktów Ap, w tym fizykę, chemię, bio, kalkulator i inne losowe nauki społeczne. Zrobiłem jeden semestr chemii na studiach, więc tylko pół semestru to AP. wszystko liczy się jako pełny rok z laboratorium.

   Dobrze jest usłyszeć, że są szkoły, w których nie musisz chodzić na zajęcia. Kiedy uczyłem się dla MCAT, wszyscy mówili mi, że nie będzie dobrze.

   W przypadku zajęć rozumiem, że praca na zajęciach jest taka sama, ale co z wolontariatem. Śledziłem kilku lekarzy wcześniej w szkole, ale nie podobało mi się to, więc nie robiłem tego dalej. Jestem teraz na stażu na wzgórzu i ostatecznie to właśnie chciałbym zrobić. Rada, czy to dobrze, wiem, że to dość konkretne pytanie.

   Dzięki za sugestię MD / MPH. Zaglądam do tego i MD / JD. chociaż to drugie może być po prostu stratą pieniędzy.

  • Zgłoś ten post
  • Odpowiedz z cytatemOdp: Lista szkół medycznych, które akceptują punkty AP?autor: DrDave »wt. 14 września 2004 5:16

   Wydaje mi się, że w większości szkół wszystko będzie dobrze. Z tego, co pamiętam, właściwie debatowałem nad przystąpieniem do chemii ogólnej na pierwszym semestrze pierwszego roku, ponieważ miałem 4 semestralne godziny zaliczenia z kursu AP. Jednak w Emory mieli ogólną chemię z wyróżnieniem, więc pomyślałem, że byłby to dobry kompromis – jeśli byłby to głównie przegląd, pomyślałem, że mógłbym dostać dobrą ocenę z mojego naukowego GPA; jeśli to było coś nowego – warto. Podsumowując, myślę, że większość szkół medycznych zaakceptuje Twój kredyt AP – ale zadzwoniłbym do kilku interesujących szkół tylko po to, aby je zapytać, abyś nie miał później żadnych niespodzianek. Jeśli zadzwonisz, daj mi znać, co mówią.

   Jeśli chodzi o wolontariat – większość pre-medów prowadzi jakiś rodzaj wolontariatu. Myślę, że Wasz wolontariat „na wzgórzu jest wspaniałym doświadczeniem – będzie bardzo interesującą dyskusją podczas wywiadów. W większości średnich szkół medycznych nie miałoby to znaczenia, czy zostanie przyjęty, czy nie, ale w szkołach na najwyższym poziomie, jeśli masz stopnie i MCAT, coś takiego wyjątkowego może mieć znaczenie – ponieważ szkoły najwyższego poziomu chcą unikalności indywidualne osoby na swoje zajęcia (przynajmniej takie mam wrażenie).

   Jeśli jesteś zainteresowany karierą „na wysokim szczeblu w polityce zdrowotnej, MD / JD prawdopodobnie będzie miała większe znaczenie – ponieważ będziesz lepiej rozumieć prawo i politykę zdrowotną z prawnego punktu widzenia. Nie będzie to jednak tanie, ani łatwa trasa.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy