Leszek Balcerowicz w mocnych słowach odpiera zarzuty ws. powiązań wraz z GetBack. Oto cały list

🕓 16.06.2019
📂 Finanse
👁 221
🗨
Afera GetBack. Leszek Balcerowicz pisze list ws. powiązań wraz z spółką

Prof. Leszek Balcerowicz po przesłanym nam liście odpiera zarzuty pojawiające się w bazie prawicowych tygodników, odnośnie do odwiedzenia jego bliskości z byłym prezesem GetBack oraz namawiania do kupna obligacji spółki. Poniżej publikujemy pełną tekst listu.

Balcerowicz przy ostrych słowach odnosi się do publikacji "wPolityce" i w "Sieci". "wPolityce" napisało bowiem, że Leszek Balcerowicz przy sposobności ewentualnej komisji śledczej ws. GetBacku "chętnie opowiedziałby, co mówił w tej imprezie, czy wychwalał obligacje GetBack, jakie są jego relacje z Konradem Kąkolewskim, b. prezesem firmy, przez którą swoje zaoszczędzone pieniądze straciły tysiące Polaków, no i na ile wycenił swoje usługi promowania GetBack".

Treść listu niżej:

Łajdactwo w "wPolityce” i w "Sieci”

To nie jest efekt roboty dziennikarzy lecz pracowników albo współpracowników aparatu propagandowego rządzącej partii. Takie postępowanie nie zaakceptować mieści się w którychkolwiek bądź standardach etyki dziennikarskiej jak i również etyki w ogóle. Toteż zdecydowanie przeciwstawiam się naszym praktykom w swojej funkcjonowania publicznej, w niniejszym medialnej.

Poniżej krótko opisuję przypadek, który znam bezpośrednio:

26 maja 2018 r. M. Pyza, dziennikarz tygodnika "Sieci”, opublikował w wpolityce. pl utwór, który insynuacyjnie sugerował, jakobym wychwalał obligacje GetBacku i miał jakieś relacje z Konradem Kąkolewskim, byłym prezesem spółki.

W reakcji na tenże paszkwilancki tekst skierowałem 30 maja 2018 r. do redaktor naczelnej wPolityce. pl – p. Marzeny Nykiel poniższą replikę:

Normalność przedstawiana jako patologia

Wedle moich standardów M. Pyza, próbując w insynuacyjny środek powiązać mnie z późniejszymi problemami GetBacku, łamie wzory elementarnej przyzwoitości. Czy wybryk M. Pyzy jest harmonijny ze standardami, jakie wyznaje redakcja wPolityce?

Mój wykład w październiku 2017 doszedł do skutku z inicjatywy firmy marketingowej reprezentującej GetBack, która zwróciła się do agencji reprezentującej mi w kwestii wykładów o charakterze komercyjnym. Na tejże podstawie - zgodnie z wcześniejszą praktyką – zawarłem z reprezentującą mnie filią umowę na wykład dla pracowników i klientów Getbacku.

18 czerwca p. Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu „wPolityce. pl” odmówiła opublikowania mojej repliki.

Nie dość, że "wPolityce. pl” odmówiła opublikowania mojej repliki, to jej pisarz M. Pyza (wraz wraz z M. Wikłą) kontynuują medialne łajdactwo, tym razem w tygodniku "Sieci” (30 lipca br. ): Poprzez umieszczenie mnie na okładce ryzykują wywołać fałszywe wrażenie, iż miałem jakiekolwiek naganne układy z GetBackiem.

Na dodatek poda podają fałszywą i grubo zawyżoną sumę, jaką rzekomo otrzymałem zbytnio mój wykład dla podwładnych i klientów tej spółki. Faktyczna kwota, nie była większa od tej, jaką firma mnie reprezentująca, lokalizuje z klientami w przypadku wykładów o charakterze handlowym. Jak widać, aparatczycy PiS – mediów nie tylko specjalizują się w insynuacjach i manipulacjach, ale i kłamią.

Ciekawe czy podobnie jak w czasach PRL-u medialne łajdactwo skierowane przeciwko krytykowi PiS, będzie piłką podaną do innych członów rządzącego układu?

Autor: SaRinaB07
Związane z
Finanse
Kategoria
Top Aktualności Komentarze
Adam Glapinski, prezes NBP, o wynikach polskiej gospodarki
- Polska od jakieś czasu pędzi jak lokomotywa, budząc zdumienie świata i analityków - powiedział podczas przemówienia inaugurującego Kongres 590 prezes NBP Adam Glapinski. Glapiński powołał się na dane GUS…...
8, 5 mln dol. łapówek za kontrakty w Indiach i Polsce? Są zarzuty wobec Alstomu  Informacje
Brytyjska spółka-córka francuskiego producenta pociągów i turbin Alstom posiadała zapłacić podczas sześciu lat ok. 8, 5 mln dolarów łapówek, by osiągnąć kontrakty przez hindusów, Polsce jak i również Tunezji…...
500 złotych na dziecko. BIG: Program pomoże spłacić długi  Pieniądze
500 plus także na pierwsze dziecko. Wydaje się decyzja komisji senackiej 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie…...
5 spółek, na których masz możliwość zarobić w tym roku
Inwestor nie zaakceptować ma dziś łatwego egzystencji. Rekordowo niskie stopy procentowe ograniczają potencjał do zysku z obligacji. Tymczasem rynki akcji stają się coraz bardziej kapryśne, bo hossa w giełdach - napędzana stosunkowo…...
2, 7 mld dolarów długu za gaz. «Ukraina rozwiąże tę kwestię do finiszu stycznia»  Informacje
Poroszenko: pozycja z dostawami gazu ustabilizowana Fala zarobkowej migracji do Polski może jeszcze wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega Polak będzie zarządzał ukraińską spółką Odciski palców jak i również fotografie cyfrowe.…...
Nie znaleziono