Dobra ocena kredytowa na zakup domu to co najmniej 620, ale w przypadku pożyczek wspieranych przez rząd bariera może być znacznie niższa

17.02.2021
Category: Które Pomogą

Jeśli pożyczasz pieniądze na zakup domu, Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie wpłynie na to, ile będziesz płacić pożyczkodawcy hipotecznemu każdego miesiąca.

Ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba, która wskazuje na Twoje ryzyko jako pożyczkobiorcy. Dobra ocena kredytowa to zwykle wartość powyżej 670, w zależności od modelu oceny zdolności kredytowej, co ogólnie oznacza, że ​​można ufać, że spłacisz pożyczone pieniądze w terminie. Wyniki kredytowe wahają się od 300 do 850.

Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, pożyczkodawcy ocenią Twoją zdolność kredytową, aby ustalić, czy w ogóle chcą pożyczyć Ci pieniądze i ile będą żądać odsetek, jeśli to zrobią. Wyższa ocena kredytowa zwykle zapewnia lepsze warunki pożyczki niż niekorzystna ocena kredytowa, co daje bardziej przystępną miesięczną spłatę kredytu hipotecznego.

Jaka jest dobra ocena kredytowa na zakup domu?

Dobra ocena kredytowa na zakup domu różni się w zależności od rodzaju kredytu hipotecznego, o który się ubiegasz, ale generalnie wymagana jest ocena kredytowa co najmniej 500.

Aby zakwalifikować się do tradycyjnego kredytu hipotecznego – pożyczki zabezpieczonej przez prywatnego pożyczkodawcę, a nie agencję rządową Stanów Zjednoczonych – musisz mieć zdolność kredytową wynoszącą co najmniej 620, według sieci pożyczkodawców. Im wyższa ocena kredytowa, tym większa szansa na uzyskanie niższego oprocentowania. Konwencjonalne kredyty hipoteczne wymagają jednak wpłaty zaliczki w wysokości co najmniej 5% ceny zakupu, a każda zaliczka poniżej 20% będzie również wymagała prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

Jeśli masz niższą zdolność kredytową, pożyczka rządowa może być bardziej odpowiednia. Pożyczka Federalnej Administracji Mieszkaniowej (FHA) pozwala kupującym z oceną kredytową 580 lub wyższą odłożyć zaledwie 3,5% ceny zakupu podstawowego miejsca zamieszkania. Kupujący z oceną kredytową od 500 do 579 mogą również kwalifikować się do pożyczki FHA, ale minimalna zaliczka wynosi 10%.

Kredytodawcy hipoteczni również przyglądają się stosunkowi zadłużenia do dochodów

Twoja ocena kredytowa nie jest jedynym czynnikiem, który pożyczkodawcy biorą pod uwagę, starając się o kredyt hipoteczny.

Pożyczkodawcy obliczą również stosunek zadłużenia do dochodu potencjalnego pożyczkobiorcy, aby określić, czy jest on odpowiedni do podjęcia kolejnej miesięcznej płatności. Wskaźnik zadłużenia do dochodu można znaleźć za pomocą prostego obliczenia: Podziel wszystkie miesięczne spłaty zadłużenia przez miesięczny dochód brutto i uzyskaj współczynnik lub procent (po przesunięciu przecinka dziesiętnego o dwa miejsca w prawo).

Im niższy procent, tym lepiej patrzysz na pożyczkodawców, ponieważ oznacza to, że twoje długi stanowią mniejszą część twoich zarobków. Według Consumer Financial Protection Bureau, wskaźnik zadłużenia do dochodu wynoszący 43% jest uważany za wartość graniczną dla kwalifikowanej hipoteki, ale mniejsi pożyczkodawcy i pożyczkodawcy rządowi mogą robić wyjątki.

Powiązane artykuły z How to Do Everything: MoneyJak obliczyć spłatę kredytu hipotecznegoCo to jest prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego?Jak kupić dom bez pieniędzyKredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu a kredyt o zmiennej stopie procentowejPersonal Finance Insider oferuje narzędzia i kalkulatory, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do kupowania lub sprzedawania akcji lub innych produktów finansowych. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z rekomendacji wymienionych w kalkulatorze, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy