Czy powinienem uzyskać wstępną kwalifikację lub wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego

Czy powinienem uzyskać wstępną kwalifikację lub wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego
16.10.2020
Category: Kredyty Hipoteczne

Pomimo identycznego brzmienia, prekwalifikowany kredyt hipoteczny nie jest tym samym, co wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny. Wstępna kwalifikacja to na ogół szybki i bezpłatny proces, w ramach którego bank pobiera informacje finansowe i informuje Cię ogólnie, jak będzie wyglądać Twoja pożyczka. Wstępne zatwierdzenie jest w rzeczywistości procesem uzupełniającym, który jest znacznie bardziej zaangażowany i często kosztuje. Wstępne zatwierdzenie wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, wniosku o kredyt hipoteczny i oszacowania własnej zaliczki. Aby uzyskać pomoc w sprawie kredytu hipotecznego, rozważ znalezienie doradcy finansowego.

Prekwalifikowane kredyty hipoteczne

Uzyskanie wstępnej kwalifikacji kredytu hipotecznego na dom to po prostu podstawowy krok. To jak misja rozpoznania faktów i nie sygnalizuje sprzedawcom, że jesteś prawdziwym kupującym.

Wstępna kwalifikacja udzielona przez pożyczkodawcę hipotecznego określa rodzaje dostępnych pożyczek, kwotę, którą może on Ci pożyczyć i jakie mogą być Twoje płatności.

Ale wstępna kwalifikacja nie jest wiążącą umową. Po prostu ma być informacyjny. Daje ci wyobrażenie o tym, co tam jest i pomaga w rozpoczęciu planowania.

Posiadanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego jest dobrym punktem wyjścia, jeśli jesteś na płocie i próbujesz zdecydować, czy chcesz wynająć, czy kupić dom. Ale jeśli poważnie myślisz o kupnie domu, możesz chcieć dowiedzieć się, jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny.

Wstępnie zatwierdzone kredyty hipoteczne

Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny oznacza, że ​​nie grasz w żadne gry. Nie ma wymogu korzystania z konkretnego pożyczkodawcy. Jeśli chcesz, możesz złożyć wniosek o wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego online.

Proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego jest dość dogłębny. Bank będzie chciał zobaczyć dowód Twoich dochodów i długów.

Oto lista dokumentów, które zwykle musisz dostarczyć pożyczkodawcom w celu uzyskania wstępnego zatwierdzenia kredytu hipotecznego:

  • Zwrot podatku
  • Odcinki wypłaty
  • W-2 od kilku lat
  • Informacje o pożyczce
  • Informacje o innych hipotekach (jeśli dotyczy)
  • Raport kredytowy
  • I inne istotne informacje finansowe

Wstępnie zakwalifikowane kredyty hipoteczne a wstępnie zatwierdzone kredyty hipoteczne: co jest dla Ciebie najlepsze?

Teraz, kiedy już wiesz, jaka jest różnica między wstępnie zakwalifikowanymi hipotekami a wstępnie zatwierdzonymi hipotekami, musisz zdecydować, którą drogą pójdziesz, rozpoczynając proces zakupu domu.

Gdy kupujący otrzymuje wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny od pożyczkodawcy, wysyła to jasny sygnał do sprzedawcy. Wiedzą teraz, że jesteś prawdziwym rywalem. Twoje oferty zawierają prawdziwe mięso na kości i należy je rozważyć.

Jesteś kwalifikowanym kupującym, jeśli masz wstępne zatwierdzenie kredytu mieszkaniowego. Bank przeprowadził należytą staranność i jest gotowy pożyczyć Ci pieniądze. Kupujący rozumie teraz, że nie musisz uzależniać oferty od finansowania.

Wstępnie zatwierdzony kredyt hipoteczny zablokuje oprocentowanie na określony czas, gdy będziesz szukał domu. Wiesz dokładnie, ile możesz wydać i wiesz, jakie będą Twoje miesięczne raty kredytu hipotecznego dzięki szacunkowi przed zatwierdzeniem kredytu hipotecznego. Jesteś w znacznie lepszej sytuacji, aby kupić dom, który chcesz, mając w ręku list potwierdzający hipotekę.

Jeśli jednak masz zły kredyt, Twoje szanse na uzyskanie wcześniejszej akceptacji kredytu hipotecznego są mniejsze. Jeśli pożyczkodawca jest skłonny zaoferować Ci wcześniej zatwierdzoną pożyczkę mieszkaniową, Twoje stopy procentowe mogą być wyższe niż zwykle.

Możesz nawet mieć trudności z zakwalifikowaniem się do wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego FHA, jeśli twoja ocena kredytowa jest gdzieś poniżej 500. Czasami pożyczkobiorcy ze słabym kredytem muszą zapłacić wyższą zaliczkę.

Podsumowanie

Chociaż wstępnie zatwierdzony i wstępnie zakwalifikowany może brzmieć dokładnie to samo, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, są to dwie bardzo różne sytuacje. Uzyskanie wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego to bardzo szybki proces, w ramach którego bank bardzo szybko przygląda się Twojej sytuacji finansowej i informuje Cię, jak może wyglądać Twoja pożyczka. To nie jest zbyt szczegółowe. Z drugiej strony, wstępnie zatwierdzona pożyczka jest procesem znacznie bardziej rygorystycznym. Zwykle pojawia się po wstępnej kwalifikacji i obejmuje sprawdzenie zdolności kredytowej, wniosek o kredyt hipoteczny oraz oszacowanie kwoty zaliczki. Proces uzyskania wstępnego zatwierdzenia również generalnie kosztuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy