Często Zadawane Pytania

17.02.2021
Category: Przy Użyciu

Wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach mieszkaniowych w jednym miejscu. Skorzystaj z sekcji „Często zadawane pytania, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat kredytów hipotecznych, refinansowania, linii kredytowych pod zastaw domu i nie tylko.

Co to jest pożyczka częściowo amortyzowana?Zasadniczo wszystkie pożyczki, o ile nie zostaną spłacone w jednej racie, podlegają amortyzacji w taki czy inny sposób. Istnieją dwa główne typy: w pełni amortyzowane i częściowo amortyzowane.

Wielu z nas jest zaznajomionych z pełną amortyzacją pożyczek, ale nie wszystkie pożyczki są w pełni amortyzowane. Pożyczki częściowo amortyzowane nie są szczególnie powszechne na rynku kredytów mieszkaniowych, ale istnieją. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo tym pożyczkom.

Co to jest amortyzacja?

Amortyzacja to kolejny sposób opisania pożyczki, którą pożyczkobiorca spłaca w ratach w czasie. Niezależnie od tego, czy pożyczka jest amortyzowana w całości, czy częściowo, pożyczkobiorcy spłacają raty przez cały okres spłaty pożyczki. Na przykład pożyczka o stałym oprocentowaniu, 60-miesięczna w pełni amortyzowana, będzie miała 60 równych miesięcznych rat.

W przypadku każdej z 60 płatności część środków zostanie pokryta z kwoty głównej pożyczki, a część z odsetek. Większość wcześniejszych spłat pożyczki to głównie odsetki. Wraz z upływem okresu pożyczki większa część miesięcznych płatności trafia do kwoty głównej pożyczki. Zakłada się, że w okresie kredytowania nie dokonano żadnych dodatkowych płatności.

Jaka jest różnica między kredytem w pełni amortyzowanym a częściowo amortyzowanym?

Przy pełnej amortyzacji pożyczki pożyczkobiorca dokonuje spłat zgodnie z harmonogramem spłat pożyczki. Pożyczkobiorca spłaca pożyczkę do końca okresu kredytowania. Jeśli pożyczka jest pożyczką o stałym oprocentowaniu, każda płatność w pełni amortyzowana jest równa kwocie w dolarach.

Z drugiej strony, pożyczka częściowo amortyzowana to kolejny harmonogram spłat oparty na amortyzacji, z wyjątkiem tego, że cała rata nie jest amortyzowana. Zamiast tego istnieje ustalony okres, w którym do spłaty pożyczki stosowany jest harmonogram spłat amortyzacji. Może to być dowolna część okresu kredytowania (zazwyczaj 7-9 lat).

Po zakończeniu amortyzowanego okresu spłaty pożyczki mogą być nadal dokonywane co miesiąc. Jednak w przypadku pożyczek częściowo amortyzowanych płatności są obliczane przy użyciu dłuższego okresu kredytowania niż faktyczny okres kredytowania. W przypadku tych pożyczek pozostałe saldo pożyczki jest wymagalne na koniec okresu amortyzacji.

Plusy i minusy pożyczek częściowo amortyzowanych

Korzyści z częściowo amortyzowanej pożyczki

Istnieje kilka korzyści, z których większość dotyczy kredytów hipotecznych dla zysku. Pożyczki te mają często niskie miesięczne raty i krótki okres spłaty rat. Z góry pożyczkobiorcy z częściowo zamortyzowanymi pożyczkami oszczędzają mnóstwo pieniędzy.

Wady pożyczki częściowo amortyzowanejWadą jest to, że płatność balonowa wymagana do spłaty pożyczki jest znacznie większa niż większość może sobie pozwolić na spłatę. Pożyczki częściowo amortyzowane działają najlepiej, gdy inwestycja przynosi zysk. Fundusze te mogą następnie pokryć wymaganą płatność balonową pod koniec okresu pożyczki.

Z tego powodu dokonywanie wszystkich miesięcznych spłat pożyczki na 60 miesięcy na okres 60 miesięcy nie spowoduje spłaty całego salda. Pożyczki częściowo amortyzowane mają obejmować płatność balonową w momencie zapadalności pożyczki. Częściowo zamortyzowana spłata kredytu balonowego musi zostać spłacona w całości lub pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy