Co to jest pożyczka zgodna?

17.02.2021
Category: Wynik Fico

Co musisz wiedzieć przed uzyskaniem kredytu hipotecznego

 • Dzielić
 • KołekE-mailDecydując się na zakup domu, jest duża szansa, że ​​usłyszysz termin „pożyczka zgodna z prawem. Zrozumienie tego terminu jest ważną częścią upewnienia się, że dokonujesz właściwego wyboru przy zakupie domu.

  Zasadniczo zgodna pożyczka to taka, która spełnia limit ustalony przez Federalną Agencję Finansowania Mieszkalnictwa (FHFA). Pożyczka spełniająca te warunki pozwala Fannie Mae i Freddie Mac na zakup twojego kredytu hipotecznego od pożyczkodawcy.

  Nie każda zgodna pożyczka jest kupowana przez Fannie lub Freddie, ale większość pożyczek udzielanych w USA jest w jakiś sposób wspomagana za pośrednictwem tych podmiotów. Fannie i Freddie kupują i zabezpieczają nowe kredyty hipoteczne, które spełniają ich kryteria. W rzeczywistości między 2018 a 2028 rokiem Kongresowe Biuro Budżetowe oczekuje, że te dwa podmioty zagwarantują 12 bilionów dolarów w nowych papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką.

  Limity pożyczek zgodne z 2019 r

  Na rok 2019 FHFA ogłosiła podwyżkę do 484 350 USD, w porównaniu z 453 100 USD w 2018 r. Dopóki Twoja pożyczka jest poniżej tej kwoty, jest to pożyczka zgodna z przepisami.

  Limity są ustalane na podstawie corocznej ankiety, która uwzględnia wzrost lub spadek średnich cen mieszkań. Wraz ze wzrostem cen obowiązują również limity kredytów, więc mieszkania pozostają dostępne dla nabywców o średnich i niskich dochodach.

  Istnieją jednak obszary o wysokich kosztach, które mają wyższy limit. Jeśli mieszkasz w jednym z tych obszarów, na przykład w Nowym Jorku lub San Francisco, limit może wzrosnąć do 726 525 USD. Ponadto istnieją specjalne uwagi dotyczące:

 • Alaska
 • HawajeGuamWyspy Dziewicze Stanów ZjednoczonychJeśli chcesz wiedzieć, czego możesz oczekiwać od swojej okolicy, FHFA ma pełną listę zgodnych limitów pożyczek według hrabstw w Stanach Zjednoczonych.

  Jak działa zgodna pożyczka

  Krótko mówiąc, pożyczkodawca udziela pożyczki, która spełnia wytyczne FHFA. Wiedzą, że Fannie Mae lub Freddie Mac potencjalnie kupią pożyczkę później, więc są gotowi pożyczyć.

  Największą cechą pożyczki zgodnej jest limit. Aby sprostać wymaganiom, FHFA ogranicza wielkość kredytu – jednocześnie zmniejszając ryzyko niespłacenia kredytu. Wszystko, co jest większe niż zgodny z limitem, jest uważane za dużą pożyczkę.

  Jednak mimo że zgodny limit pożyczki jest pozycją, na którą zwraca się największą uwagę, pożyczki zgodne z wymogami mają również inne kryteria oceny ryzyka.

  Na przykład Fannie Mae ma zasady dla pożyczkodawców, które uwzględniają stosunek wartości kredytu do wartości, zadłużenie do dochodu i zdolność kredytową. Pożyczkodawcy przyglądają się zasadom ustanowionym przez Fannie i Freddie, a następnie tworzą zgodną pożyczkę, którą mogą później sprzedać. Możesz kupić już za 3% zaliczki, o ile spełniasz wymagania dotyczące zdolności kredytowej i opłacasz ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

  Sprzedając kredyty hipoteczne Fannie i Freddie, pożyczkodawca może usunąć je z własnego bilansu, uwalniając więcej kapitału na udzielenie większej liczby pożyczek. Chodzi o to, aby rynek kredytów hipotecznych pozostał w miarę przystępny cenowo i stabilny.

  Plusy i minusy zgodnych pożyczek

  Podobnie jak w przypadku większości decyzji finansowych, ze zgodnymi pożyczkami wiążą się wady i zalety. Uważnie zastanów się, w co się pakujesz, aby dokonać najlepszego wyboru.

  Może być łatwiej się zakwalifikować

  W wielu przypadkach otrzymujesz niższe oprocentowanie

  Może być w stanie dokonać mniejszej zaliczki

  Twoja zdolność kredytowa jest elastyczna

  Ograniczone do określonej kwoty pożyczki

  Nie można kupić niektórych rodzajów nieruchomości

  Negatywne zdarzenia kredytowe, takie jak wykluczenie lub bankructwo, mogą uniemożliwić Ci uzyskanie pożyczki

  Trudniej jest uzyskać pożyczkę zgodną z wymaganiami, jeśli Twój wynik FICO jest poniżej 620

  Podsumowanie

  Dla wielu kupujących domy, zgodna pożyczka ma sens. Dopóki nie przekraczasz limitu pożyczki i spełniasz podstawowe kryteria ubezpieczeniowe, pożyczki te są stosunkowo łatwe do zakwalifikowania i często zapewniają najlepszą stopę procentową, o ile spełniasz wymagania kredytowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy