Co to jest kredyt hipoteczny na majątek ruchomy?

17.02.2021
Category: Cały Okres

Co to jest kredyt hipoteczny na majątek ruchomy?

Kredyt hipoteczny na majątek ruchomy to ten sam produkt, co zabezpieczona pożyczka samochodowa, tylko w przypadku aktywów kupowanych głównie w celach biznesowych. Na przykład, jeśli jesteś handlowcem i potrzebujesz ute na przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce, możesz kwalifikować się do hipoteki ruchomej.

Jeśli chcesz porównać swój następny kredyt samochodowy, to dobra wiadomość, możemy Ci w tym pomóc.

Jak działa kredyt hipoteczny na majątek ruchomy?Podobnie jak w przypadku zabezpieczonej pożyczki samochodowej, pożyczkodawca zapewni Ci środki na zakup pojazdu, a Ty przejmiesz prawo własności w momencie zakupu. Pożyczkodawca bierze „hipotekę na pojazd jako zabezpieczenie pożyczki. Po zakończeniu umowy staniesz się całkowitym właścicielem pojazdu.

Co jeszcze muszę wiedzieć?
 • Odliczenie od podatku może być możliwe, gdy pojazd jest używany do celów biznesowych *
 • Klient, który jest zarejestrowany w systemie GST, może ubiegać się o GST zawarty w cenie pojazdu jako kredyt wejściowy przy następnym rachunku z działalności gospodarczej (BAS) *Popraw przepływ gotówki* Aby dowiedzieć się, czy się kwalifikujesz, skontaktuj się z księgowym.

  Oszacuj swoje spłaty

  Ułatwiamy uzyskanie finansowania.

  Rozumiemy Twoje potrzeby

  Nie bądź traktowany jak liczba; upewniamy się, że rozumiemy Twoje potrzeby i wymagania, aby znaleźć dla Ciebie szereg rozwiązań.

  Znajdziemy ofertę odpowiednią dla CiebieKorzystamy z naszej wiedzy i niezrównanej sieci partnerów, aby znaleźć doskonałe opcje finansowania, a także zweryfikować Twoje aktywa i pomóc je chronić.

  Dajemy Ci stałe wsparcieJesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres trwania Twojej pożyczki i zawsze, gdy potrzebujesz pomocy.

  Rozumiemy Twoje potrzebyNie bądź traktowany jak liczba; upewniamy się, że rozumiemy Twoje potrzeby i wymagania, aby znaleźć dla Ciebie szereg rozwiązań.

  Znajdziemy ofertę odpowiednią dla CiebieKorzystamy z naszej wiedzy i niezrównanej sieci partnerów, aby znaleźć doskonałe opcje finansowania, a także zweryfikować Twoje aktywa i pomóc je chronić.

  Dajemy Ci stałe wsparcieJesteśmy do Twojej dyspozycji przez cały okres trwania Twojej pożyczki i zawsze, gdy potrzebujesz pomocy.

  Częste pytania dotyczące kredytów hipotecznych na nieruchomości

  Jakie są korzyści?

  Korzyści z hipoteki ruchomej obejmują elastyczne okresy spłaty kredytu, możliwość obniżenia miesięcznych spłat poprzez ustalenie salda końcowego (wartość rezydualna lub balon), możliwość ubiegania się o odliczenia podatkowe, jeśli samochód jest używany do celów biznesowych * oraz ubiegać się o ulgi podatkowe, jeśli jesteś zarejestrowany w systemie GST *

  Kredyt hipoteczny na majątek ruchomy może również przynosić dodatkowe korzyści (w zależności od wyboru pożyczkodawcy), w tym stałą stopę procentową i miesięczne spłaty na czas trwania pożyczki, a także spłaty, które można dostosować do przepływów pieniężnych Twojego lub Twojej firmy.

  * Sprawdź u swojego księgowego, czy się kwalifikujesz

  Kto by to pasował?

  Zarówno firmy, jak i osoby fizyczne kwalifikują się do kredytu hipotecznego na rzecz ruchomości, o ile samochód jest używany głównie do celów biznesowych.

  Kredyt hipoteczny na ruchomy sprzęt jest dobrym wyborem dla tych, którzy są zarejestrowani jako GST na zasadzie kasowej, ponieważ powinieneś mieć możliwość ubiegania się o GST od ceny zakupu pojazdu jako ulgę podatku naliczonego przy następnym wyciągu z działalności gospodarczej.

  Jakiego podatku i GST mogę się spodziewać?

  Jeśli samochód jest używany do celów biznesowych, możesz ubiegać się o odliczenie podatku od odsetek od kredytu, a także od wartości amortyzacji pojazdu, do wysokości limitu amortyzacji ustalonego przez australijski urząd skarbowy. Porozmawiaj ze swoim księgowym, aby dowiedzieć się więcej.

  Co to jest kredyt hipoteczny na ruchomy majątek i jak działa?

  Kredyt hipoteczny na majątek ruchomy polega na pożyczeniu przez firmę finansową pieniędzy na zakup pojazdu, który będzie używany głównie do celów biznesowych. Ustalone spłaty dokonywane są wówczas co miesiąc.

  Będziesz właścicielem pojazdu od samego początku, jednak firma finansowa ustanowi „hipotekę na pojazd jako zabezpieczenie kredytu.

  Po spłacie pożyczki i wartości rezydualnej (ostatecznego salda pojazdu) firma finansowa usunie hipotekę. Alternatywnie możesz zdecydować się na refinansowanie wartości rezydualnej lub odsprzedać pojazd.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy