Co to jest konto czekowe bez czeku? Czy powinienem otworzyć konto?

17.02.2021
Category: Karty Debetowej

Jeśli szukasz nowego rachunku czekowego, na którym nie będziesz musiał co miesiąc martwić się o opłaty za debet, dobrym rozwiązaniem może być konto czekowe bez czeku. Banki takie jak Bank of America i Citibank oferują opcje bankowe bez czeków, które mają wbudowaną ochronę przed debetem, a także te same funkcje, które można uzyskać w przypadku zwykłego konta czekowego.

Rachunki czekowe bez czeku stają się coraz bardziej popularne wśród instytucji finansowych, aby zwiększyć wykorzystanie bankowości cyfrowej, ponieważ coraz więcej konsumentów polega na bankowości internetowej i mobilnej oraz kartach debetowych w zakresie swoich potrzeb bankowych.

W tym przewodniku omówię, czym jest konto czekowe bez czeku, a także wady i zalety tego konta. Pamiętaj, aby kontynuować czytanie, jeśli brzmi to jak coś, co Cię interesuje.

Spis treści

Jak działają konta czekowe bez czeku?

Chociaż szczegóły różnią się w zależności od banku, ogólne zasady sprawdzania bez czeku są takie same. Robisz bankowość online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a kiedy potrzebujesz uzyskać dostęp do gotówki lub dokonać zakupu, korzystasz z karty debetowej.

Te rachunki e-czekowe mają niskie miesięczne opłaty za usługi lub nie mają ich wcale i nie możesz wydać więcej niż to, co masz na koncie, więc nie będziesz musiał ponosić opłat za debet.

Z drugiej strony nie będziesz w stanie wypisać czeków papierowych, co może stanowić problem, jeśli często wysyłasz czeki do ludzi.

Jakie opłaty ma konto?

Nawet jeśli nie będziesz musiał martwić się o opłaty za debet w przypadku konta czekowego bez czeku, mogą obowiązywać miesięczne opłaty za utrzymanie związane z tego rodzaju kontami. W przypadku konta SafeBalance opłata wynosi 4,95 USD miesięcznie i nie ma sposobu, aby ją obejść. Ale w porównaniu do 35 dolarów opłaty za debet jest to dość niewielka cena do zapłacenia. Klienci Citibank z kontem czekowym bez czeku są obciążani miesięczną opłatą za usługę w wysokości 10 USD, ale możesz tego uniknąć, dokonując jednej kwalifikującej się bezpośredniej wpłaty miesięcznie, jednej płatności za kwalifikujący się rachunek miesięcznie lub utrzymując średnie saldo miesięczne 1500 USD.

Czy powinieneś otworzyć to konto?

Jeśli potrzebujesz prostego i prostego sposobu na zarządzanie swoimi pieniędzmi, konto czekowe bez czeku pozwoli Ci to zrobić przy minimalnych opłatach. Nie oznacza to jednak, że jest to właściwa opcja dla każdego. Jeśli od czasu do czasu musisz wypisać czek osobisty lub opłacić rachunek za pomocą przekazu pieniężnego, Twój bank może nie zezwolić na zamówienie go za pośrednictwem konta bez czeku lub może być konieczne uiszczenie oddzielnej opłaty za te usługi.

Klienci, którzy chcieliby mieć dostęp do czeków bez dodatkowych opłat, mogą zamiast tego skorzystać z tradycyjnego konta czekowego i całkowicie zrezygnować z ochrony w rachunku bieżącym. W ten sposób nadal masz wygodę wypisywania czeków, kiedy zajdzie taka potrzeba, i możesz samodzielnie monitorować swoje konto, aby uniknąć wypadnięcia na czerwono.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, konta czekowe bez czeku to świetne konto. Umożliwiają one wykonywanie wszystkich operacji bankowych za dotknięciem palca za pośrednictwem Internetu lub aplikacji mobilnej. Kolejną świetną cechą tego konta jest to, że nie musisz martwić się o opłaty za debet. Jeśli jednak jesteś osobą, która często wypisuje czeki, nie polecałbym zakładania tego konta.

W BankDealGuy, dla Twojej wygody, zebraliśmy najlepsze konta do zarządzania gotówką. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem kont, odwiedź naszą listę promocji bankowych, aby ewentualnie otrzymać premię za rejestrację wraz z kontem. Możesz również sprawdzić konta oszczędnościowe, jeśli chcesz zacząć oszczędzać pieniądze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy