Co to jest klauzula przyspieszenia? Dowiedz się teraz, zanim spieprzysz swój kredyt hipoteczny

17.02.2021
Category: Jeśli Nie Możesz

Co to jest klauzula przyspieszenia? Jeśli masz kredyt hipoteczny, prawdopodobnie Twoja umowa zawiera klauzulę przyspieszenia. Zasadniczo oznacza to, że jeśli złamiesz jakiekolwiek warunki kredytu, Twój pożyczkodawca może zażądać „przyspieszonej płatności. Innymi słowy, zamiast zwracać te pieniądze w ciągu 15 lub 30 lat zgodnie z planem, cała kwota jest natychmiast wymagalna .

Brzmi stresująco? Oto, co nabywcy i właściciele domów powinni wiedzieć o klauzuli dotyczącej przyspieszenia kredytu hipotecznego, w tym o tym, co ją uruchamia i jak zapobiec temu przerażającemu scenariuszowi.

Co to jest klauzula przyspieszenia?

Klauzula przyspieszenia jest częścią standardowej umowy kredytu hipotecznego używanej przez Fannie Mae, umowy wykorzystywanej w 80% do 90% kredytów mieszkaniowych – wyjaśnia Adam Sherwin z kancelarii Sherwin Law Firm w Somerville, MA. Nawet jeśli Twój kredyt hipoteczny nie jest zabezpieczony przez Fannie Mae, większość pożyczkodawców stosuje jakąś formę klauzuli przyspieszenia.

Powiązane artykuły
 • 10 Kluczowe warunki umów dotyczących nieruchomości Kupujący powinni wiedzieć, zanim podpiszą
 • Ubiegasz się o kredyt hipoteczny? Zdobądź swoje dokumenty z rzędu6 sposobów, w jakie kupujący domowi spieszą się z kredytem hipotecznymJeśli będziesz przestrzegać umowy kredytu hipotecznego, płacąc w terminie miesięczny rachunek lub w inny sposób, unikniesz stosowania tej klauzuli przyspieszenia. Ale jeśli naruszysz którykolwiek z warunków umowy, uważaj.

  „Jeśli jakiekolwiek warunki umowy pożyczki nie są spełnione, posiadacz listu hipotecznego ma prawo wezwać notę – wyjaśnia Ralph DiBugnara , wiceprezes Residential Home Funding.

  Tłumaczenie: Czas zapłacić!

  Co może wywołać klauzulę przyspieszenia?

  Najczęstszym powodem, dla którego pożyczkodawcy przyspieszają spłatę kredytu hipotecznego, jest to, że pożyczkobiorca nie spłacał miesięcznych rat kredytu hipotecznego. Ale większość kredytów hipotecznych umożliwia również przyspieszenie w przypadku naruszenia innej części umowy. Inne typowe przymierza, które mogą wywołać przyspieszenie, obejmują:

  • Brak ubezpieczenia domu – lub nieprzestrzeganie go
  • Nie płacenie podatków od nieruchomości lub spóźnianie sięNie utrzymywanie domu w dobrym staniePróba przeniesienia własności bez zgody pożyczkodawcyKażda umowa kredytu hipotecznego jest inna, więc przeczytaj uważnie swoją, aby dowiedzieć się, co może wywołać klauzulę przyspieszenia.

   Proces przyspieszania kredytów hipotecznych

   Ogólnie rzecz biorąc, nadejdzie list informujący pożyczkobiorcę, że pożyczkodawca uruchomił klauzulę przyspieszenia. W piśmie zostanie podana należna kwota, składająca się z salda pożyczki oraz odsetek od wszelkich nieodebranych płatności. Pismo to będzie zawierało również datę, do której musisz zapłacić. Zwykle jest to 30 dni od otrzymania listu.

   Jeśli nie możesz zapłacić, pożyczkodawca przejdzie do następnego kroku: wykluczenia, w którym pożyczkodawca przejmuje własność twojego domu, próbując odzyskać jego koszty.

   Pożyczkodawca nie musi przyspieszać pożyczki, aby przejąć dom, wyjaśnia Sherwin, ale często to robi. „To rodzaj formalności – wyjaśnia. „To ostatnia szansa na zapłatę przed rozpoczęciem procesu wykluczenia.

   Co możesz zrobić, jeśli Twój kredyt hipoteczny zostanie przyspieszony?

   „Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli Twój kredyt hipoteczny zostanie przyspieszony, nadal możesz uniknąć wykluczenia – mówi Sherwin. „To nie znaczy, że nie ma innej opcji.

   Zwykle możesz współpracować z pożyczkodawcą w celu rozwiązania problemu i przywrócenia kredytu hipotecznego. Może to oznaczać zapłacenie nieodebranych płatności (z odsetkami) lub naprawienie tego, co spowodowało, że pożyczkodawca zażądał pożyczki. Czasami twój pożyczkodawca również restrukturyzuje twoją pożyczkę, zwaną modyfikacją pożyczki, zmniejszając twoje płatności, abyś mógł sobie na nie pozwolić.

   „Każdy podmiot obsługujący ma swoje własne wytyczne dotyczące modyfikacji – mówi Sherwin, ale może przedłużyć warunki kredytu, obniżyć oprocentowanie lub opracować harmonogram spłaty odroczonej spłaty, który działa dla obu stron.

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy