Co się stanie, jeśli umrze współsigner korzystający z kredytu studenckiego

17.02.2021
Category: Mogą Również

Pomysł, by dziadek podpisał pożyczkę studencką dla ukochanego wnuka, brzmi jak obraz kochającej się rodziny, prawda? Jeśli jednak umrze dziadek, co stanie się z pożyczką?

To zależy, mówi nj.com w swoim niedawnym artykule: „Co się stanie z pożyczkami studenckimi, gdy pożyczkobiorca umiera? na rodzaje pożyczek, które zostały pierwotnie zaciągnięte.

Federalne pożyczki studenckie zazwyczaj nie wymagają cosignera, ponieważ pożyczka nie zależy od historii kredytowej, z wyjątkiem pożyczek Direct PLUS. Pożyczki te wymagają aprobaty cosignera, jeśli masz słabą historię kredytową. Jeśli pożyczkobiorca federalnej pożyczki studenckiej umrze – bez względu na to, czy był współpożyczkodawca, czy nie – pożyczka jest spłacana przez rząd. Majątek osoby nie jest zobowiązany do spłaty pożyczki. Obejmuje to bezpośrednie subsydiowane pożyczki, bezpośrednie niesubsydiowane pożyczki, bezpośrednie pożyczki konsolidacyjne i federalne pożyczki Perkins.

Jednak zanim rząd będzie mógł spłacić pożyczkę, osoby, które przeżyły, muszą przedstawić podmiotowi obsługującemu pożyczkę dowód zgonu. Może to być oryginał aktu zgonu, uwierzytelniona kopia aktu zgonu lub dokładna i kompletna kserokopia któregokolwiek z tych dokumentów.

Jednak nie dotyczy to pożyczek prywatnych. Zaciągając pożyczkę prywatną, pożyczkobiorca musi spełniać wymogi kredytowe pożyczkodawcy. Czasami te wymagania powodują konieczność posiadania cosignera przed zatwierdzeniem pożyczki. W związku z tym współpłacący jest odpowiedzialny za dług, jeśli pierwotny kredytobiorca nie spłaci z jakiegokolwiek powodu. To obejmuje śmierć.

Prywatne pożyczki studenckie (w tym pożyczki refinansowane) bardziej przypominają tradycyjne pożyczki osobiste. Prywatni pożyczkodawcy mogą potencjalnie wystąpić z roszczeniem do majątku o spłatę, gdy umrzesz. Jeśli jednak pożyczki wystawiane są wyłącznie na Twoje nazwisko, Twoje dzieci lub inni spadkobiercy nie są generalnie uznawani za podatnych na spłatę.

W przypadku pożyczek prywatnych śmierć jednego z sygnatariuszy (pierwotnego lub współgenerującego) może spowodować niewykonanie zobowiązania. W takim przypadku pożyczka jest wywoływana, a całe saldo staje się wymagalne natychmiast – pomimo faktu, że pozostały przy życiu sygnatariusz nigdy nie przegapił płatności. Prywatny pożyczkodawca, taki jak bank lub kasa pożyczkowa, rzadko zdarza się zwolnić pożyczkobiorcę z długu po śmierci pierwotnego pożyczkobiorcy.

Niektórzy pożyczkodawcy, tacy jak Smart Option Student Loans Sallie Mae, oferują polisy umierające śmierć i niepełnosprawność. Nie jest to normą i nie wszyscy pożyczkodawcy powinni tego oczekiwać. W niektórych przypadkach rozsądne może być wykupienie polisy ubezpieczeniowej na życie dla dziecka przez rodzica. Wówczas, w przypadku śmierci, rodzice otrzymywali środki na spłatę kredytów studenckich.

Innym możliwym rozwiązaniem w przypadku wnuczki jest ubieganie się o usunięcie z pożyczki, jeśli jej zdolność kredytowa poprawiła się od czasu pierwszego zaciągnięcia pożyczki. Może być w stanie refinansować pożyczki we własnym imieniu i / lub skonsolidować je w jedną miesięczną płatność, zarówno dla uproszczenia, jak i dla niższej stopy procentowej.

Pożyczki studenckie mogą stwarzać wspaniałe możliwości, ale mogą również prowadzić do poważnych problemów finansowych, które mogą nękać studenta przez dziesięciolecia po ukończeniu studiów. Upewnij się, że każdy, kto bierze udział w procesie kredytowym, rozumie związane z nim ryzyko i prawa obowiązujące w Twoim stanie, aby chronić się przed nieoczekiwanymi zdarzeniami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy