Co powinieneś wiedzieć przed zainwestowaniem pieniędzy na emeryturę

17.02.2021
Category: Możesz Zrobić

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak zainwestować pieniądze z emerytury, edukacja się opłaca. Nie chcesz uprawiać hazardu ze swoimi funduszami emerytalnymi, ani nie jest to czas na spróbowanie czegoś nowego i niesprawdzonego. Jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby dowiedzieć się, gdzie umieścić swoje fundusze emerytalne. Przed podjęciem decyzji mądrze będzie rozważyć je wszystkie.

Ustaw realistyczne oczekiwania

Pomimo zawirowań na rynkach inwestycyjnych ci, którzy rozumieją, jak działa inwestowanie, powiedzą ci, że jeśli chodzi o twoje pieniądze na emeryturę, nic nie przebije zdywersyfikowanego portfela. Ale co to znaczy? Oznacza to, że opracowujesz tak zwany model alokacji aktywów, który mówi ci, jaka część pieniędzy z emerytury powinna znajdować się w akcjach, a jakie w obligacjach.

Patrzysz na historyczne zwroty i ryzyko związane z modelem alokacji aktywów oraz kwotę pieniędzy, którą musisz wypłacić każdego roku. Następnie regularnie balansujesz swoje konto i trzymasz się długoterminowego planu inwestycyjnego. Musisz opracować realistyczne oczekiwania, że ​​w niektórych latach będziesz mieć lepsze zyski niż w innych i patrzeć na swoje inwestycje emerytalne w ciągu swojego życia, a nie w ciągu najbliższych trzech miesięcy lub jednego roku.

Zaakceptuj kompromisy

Każdy chce doskonałej inwestycji; coś bezpiecznego, co zapewnia stały dochód i z czasem będzie rosnąć. Taka inwestycja nie istnieje. Zdobądź wiedzę na temat podstaw inwestowania, aby zrozumieć kompromisy, które musisz zaakceptować podczas inwestowania.

Nie ma darmowego lunchu. Możesz przeznaczyć swoje pieniądze z emerytury na bezpieczne inwestycje i zaakceptować gwarantowaną, ale niższą stopę zwrotu, którą oferują. Lub możesz zdecydować się na podjęcie znanego poziomu ryzyka inwestycyjnego i zbudowanie portfela, który oferuje możliwość uzyskania wyższych zwrotów niż te, które mogą zapewnić bezpieczne inwestycje. Zdywersyfikowany portfel obejmuje pewne inwestycje, które są bezpieczne, inne mają na celu generowanie dochodu, a inne będą rosły, aby zapewnić dochód za dziesięć do piętnastu lat.

Dowiedz się i uzyskaj porady

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, zanim zdecydujesz, gdzie odłożyć pieniądze na emeryturę, jest wykształcenie i zasięgnięcie profesjonalnej porady. Możesz to zrobić, czytając książki o inwestowaniu, aby zrozumieć podstawowe koncepcje inwestycyjne, lub subskrybując szanowany magazyn finansowy i czytając wszystkie artykuły przez rok.

Możesz także oglądać kursy inwestycyjne online na YouTube lub sprawdzić, jakie zajęcia społecznościowe mogą być oferowane w Twojej okolicy w lokalnej uczelni lub ośrodku społecznościowym. Jeśli wolisz delegować pracowników, przeprowadź rozmowy z kilkoma doradcami finansowymi i poszukaj kogoś, kto zechce Cię uczyć, jednocześnie świadcząc usługi planowania i inwestowania.

Unikaj dużych błędów

Ludzie popełniają błędy z pieniędzmi z emerytury z powodu chciwości lub ignorancji. Chciwość pojawia się, gdy widzisz inwestycję, która Twoim zdaniem przyniesie ponadprzeciętne zwroty. Ignorancja jest czynnikiem, gdy nie wiesz, co jest, a co nie jest możliwe. Ułatwia to komuś namówienie Cię na coś, co nie jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Kiedy zrozumiesz, jak działa inwestowanie, wiesz, że ponadprzeciętne zyski nie są możliwe w dłuższym okresie. Powiedzenie „świnie się tuczą, świnie są rzeźne oddaje tę tendencję do wpadania w kłopoty, jeśli jesteś zbyt chciwy. Wiele inwestycji, które przemawiają do chciwości, okazuje się oszustwami lub schematami Ponzi. Jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, trzymaj się z daleka. Gdy zbliżasz się do emerytury, unikanie dużych błędów jest ważniejsze niż znajdowanie świetnych zwrotów z inwestycji.

Zrób plan długoterminowy i postępuj zgodnie z nim

Plan emerytalny pomaga podejmować mądre decyzje dotyczące inwestowania. Twoje pieniądze mają pracę. Nie chodzi już o to, ile możesz zgromadzić; zamiast tego chodzi o dostarczanie niezawodnej miesięcznej wypłaty emerytalnej. Inwestowanie w celu uzyskania dochodu jest inne i Twoje podejście musi się zmienić.

Decyzja o przejściu na emeryturę to największa decyzja finansowa w Twoim życiu – większa niż zakup domu i znacznie większa niż zakup samochodu. Jeśli decyzje finansowe nie są dla Ciebie łatwe, rozważ zatrudnienie doradcy emerytalnego. Jeśli lubisz matematykę i liczby, graj z kalkulatorami emerytalnymi online lub utwórz własny plan dochodów emerytalnych w formacie arkusza kalkulacyjnego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy