Aktualne stawki 30-letnich kredytów hipotecznych i refinansowania, 24 września 2020 r. | Ceny niezmienione

Aktualne stawki 30-letnich kredytów hipotecznych i refinansowania, 24 września 2020 r. | Ceny niezmienione
16.10.2020
Category: Nasz Zespół

30-letnie stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych

Średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 3,01% i nie uległa zmianie w ciągu ostatniego tygodnia. Miesiąc temu średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego było wyższe i wyniosło 3,07 proc.

Przy obecnej średniej stopie procentowej spłacisz kwotę główną i odsetki w wysokości 422,14 USD za każde pożyczone 100 000 USD.

Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego, aby obliczyć miesięczne raty i zobaczyć, ile zaoszczędzisz, dodając dodatkowe płatności. Ten kalkulator pomoże Ci również obliczyć odsetki, które rozwiniesz przez cały okres pożyczki.

30-letnie stopy refinansowania kredytów hipotecznych

Średnia stopa refinansowania 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 2,97 procent, co oznacza wzrost o 2 punkty bazowe w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tym razem w zeszłym miesiącu średnia oprocentowanie kredytu hipotecznego na 30 lat wyniosło 3,14 proc.

Przy obecnym średnim kursie zapłacisz kapitał i odsetki w wysokości około 420 USD za każde pożyczone 100 000 USD. W porównaniu z poprzednim tygodniem to o 1,08 dolara więcej.

Plusy i minusy 30-letniego kredytu hipotecznego

Hipoteka na 30 lat to najpopularniejsza opcja dla właścicieli domów, a tego typu kredyt ma szereg zalet, w tym:

 • Niższa miesięczna płatność. 30-letni kredyt hipoteczny oferuje niższe, bardziej przystępne spłaty rozłożone w czasie w porównaniu z krótkoterminowymi kredytami hipotecznymi.
 • Stabilność. Dzięki 30-letniemu okresowi możesz zablokować stałą spłatę kapitału i odsetek. Ta przewidywalność pozwala zaplanować wydatki mieszkaniowe w perspektywie długoterminowej. Pamiętaj: Twoja miesięczna rata mieszkaniowa może się zmienić, jeśli wzrosną lub, co mniej prawdopodobne, spadną Twoje ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości.
 • Siła nabywcza. Przy niższych płatnościach możesz kwalifikować się do większej kwoty pożyczki i droższego domu.
 • Elastyczność. Niższe miesięczne płatności mogą zwolnić część miesięcznego budżetu na inne cele, takie jak oszczędzanie na nagłe wypadki, emeryturę, czesne lub naprawy i konserwację domu.
 • Strategiczne wykorzystanie długu. Niektórzy twierdzą, że Amerykanie zbytnio koncentrują się na spłacie kredytów hipotecznych, zamiast dodawać je do swoich kont emerytalnych. 30-letni kredyt hipoteczny z niższym kosztem miesięcznym pozwala zaoszczędzić więcej na emeryturę.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu finansowego, 30-letni kredyt hipoteczny ma pewne wady, w tym:

 • Więcej zapłaconych odsetek ogółem. 30-letni okres oznacza, że ​​zapłacisz więcej odsetek w porównaniu z tym, co zapłaciłbyś w przypadku pożyczki krótkoterminowej.
 • Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. Kredytodawcy pobierają wyższe oprocentowanie w przypadku 30-letnich kredytów hipotecznych w porównaniu do kredytów 15-letnich. To dlatego, że podejmują ryzyko, że nie zostaną spłaceni przez dłuższy czas.
 • Wolniejszy wzrost kapitału. Tabela amortyzacji dla 30-letniego kredytu hipotecznego ujawnia trudną rzeczywistość: we wczesnych latach prawie wszystkie płatności są przeznaczone na odsetki, a nie na kapitał. Pożyczka na 15 lat to wyższa miesięczna rata, ale znacznie szybsze przejście na emeryturę kwoty pożyczki.
 • Kupowanie droższego domu niż powinieneś. Tylko dlatego, że dzięki 30-letniej pożyczce możesz sobie pozwolić na więcej domu, nie oznacza to, że powinieneś rozciągać swój budżet do granic możliwości. Daj sobie trochę miejsca na inne cele finansowe i nieprzewidziane wydatki. Skorzystaj z kalkulatora dostępności domu Bankrate, aby określić, na ile domu możesz sobie pozwolić.

30-letni kredyt hipoteczny a 15-letni kredyt hipoteczny

Największą wadą 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu jest wysokość odsetek, które zapłacisz. Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zwykle wyższe w przypadku pożyczek 30-letnich niż pożyczek 15-letnich. Chociaż Twoje miesięczne raty będą niższe w przypadku 30-letniej pożyczki, będziesz płacić dużo wyższe odsetki przez cały okres pożyczki.

Na przykład w przypadku 15-letniej pożyczki hipotecznej o stałym oprocentowaniu skrócisz czas spłaty o połowę i znacznie zaoszczędzisz na odsetkach. Porównaj, ile spłacisz odsetki od 15-letnich i 30-letnich pożyczek za pomocą 15-letniego lub 30-letniego kalkulatora kredytu hipotecznego Bankrate.

Zalecenia dotyczące blokady hipotecznej

Blokada kursu gwarantuje, że pożyczkodawca będzie honorował określoną stopę procentową po określonym koszcie przez określony czas. Zaletą blokady oprocentowania kredytu hipotecznego jest to, że chroni Cię przed wahaniami rynkowymi. Wywiera również presję na kredytobiorców, aby upewnili się, że zamkną domy przed wygaśnięciem okresu blokady stóp procentowych. Na przykład, jeśli pożyczkodawca zablokuje Twoją stopę procentową na poziomie 3,75 procent na 45 dni, a stopy wzrosną do 4 procent w tym okresie, nadal otrzymasz pożyczkę po niższej stopie.

Jeśli zdecydują się nie blokować Twojego kursu, otrzymasz „zmienną” stopę procentową. To nie jest zła strategia, gdy stopy procentowe ogólnie spadają, ale może być kosztowna w środowisku rosnących stóp. Dla osób niechętnych ryzyku, które szukają kredytu hipotecznego, blokada stopy procentowej jest koniecznością. Warto poprosić o minimum 45-dniową blokadę; 60 dni to jeszcze lepiej.

Dokąd zmierzają stawki

Co tydzień nasz zespół redakcyjny pyta panel ekspertów od kredytów hipotecznych, gdzie ich zdaniem oprocentowanie kredytów hipotecznych ulegnie zmianie w następnym tygodniu. Tygodniowe prognozy można znaleźć w indeksie trendów oprocentowania kredytów hipotecznych Bankrate’s.

Aby zapewnić najświeższe stawki, pożyczkodawcy w całym kraju odpowiadają na ankietę dotyczącą stawek kredytów hipotecznych przeprowadzaną przez Bankrate w dni powszednie, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć nasze najnowsze średnie stawki rynkowe i aktualną analizę aktualnych stóp procentowych.

Inne codzienne artykuły informacyjne:

 • Dzisiejsze oprocentowanie kredytów hipotecznych
 • Aktualne stawki refinansowania kredytów hipotecznych

Robisz zakupy dla pożyczkodawcy hipotecznego?

 • Recenzja GoodMortgage
 • Przegląd kredytów hipotecznych Calibre Home Loans
 • Allied Mortgage Group Mortgage Review Poznaj inne rodzaje pożyczek
  ProduktCeny zakupuStawki refinansowania
  Powyższa tabela odsyła do stron poświęconych pożyczkom, aby pomóc naszym czytelnikom dowiedzieć się więcej o oprocentowaniu kredytów hipotecznych.
  Pożyczka na 30 lat Stawki 30-letniego kredytu hipotecznego 30-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka na 20 lat Aktualne stawki 20-letnich kredytów hipotecznych 20-letnie stawki refi
  Pożyczka na 15 lat 15-letnie oprocentowanie kredytu hipotecznego 15-letnie stopy procentowe Refi
  Pożyczka na 10 lat Oprocentowanie 10-letnich kredytów hipotecznych 10-letnie stopy procentowe Refi
  Pożyczka FHA Aktualne stawki kredytów hipotecznych FHA Aktualne stawki refinansowania pożyczki FHA
  Pożyczka VA Stawki pożyczek VA Stawki pożyczki refinansowej VA
  Pożyczka ARM Stawki pożyczek ARM Aktualne stawki refinansowania ARM
  Pożyczka Jumbo Stawki kredytów hipotecznych Jumbo Stawki refinansowania Jumbo

Metodologia

Stawki, które widzisz powyżej, są średnimi dla witryny Bankrate.com. Obliczenia te są wykonywane po zamknięciu poprzedniego dnia roboczego i obejmują kursy i / lub stopy zwrotu, które zgromadziliśmy tego dnia dla określonego produktu bankowego. Średnie dla witryny Bankrate.com są niestabilne – pomagają konsumentom obserwować zmiany kursów z dnia na dzień. Instytucje uwzględnione w tabelach „Średnia witryny Bankrate.com” będą się różnić z dnia na dzień, w zależności od tego, jakie stawki instytucji zbierzemy w danym dniu do prezentacji na stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach publikowanych przez Bankrate, zobacz „Zrozumienie średnich stawek Bankrate na miejscu”.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy