5 rzeczy, które należy wiedzieć o zwłoce w pożyczce federalnej w czasie kryzysu związanego z koronawirusem

17.02.2021
Category: Spłaty Pożyczki

Epidemia koronawirusa powoduje utratę pracy przez tysiące osób, podnosząc tygodniową liczbę bezrobotnych w USA do rekordowego poziomu 6,6 miliona.

Jeśli masz federalną pożyczkę studencką, Departament Edukacji współpracuje z rządem, aby zmniejszyć ciężar spłaty pożyczki studenckiej w tym trudnym czasie.

Dla Amerykanów płacących federalne pożyczki studenckie ustawa CARES, legislacyjny plan pomocy gospodarczej stworzony w wyniku pandemii koronawirusa, wprowadza pewne zmiany w wymaganych płatnościach, w tym tymczasowe obniżenie stóp procentowych do 0% i automatyczne wstrzymanie płatności do końca września.

W przypadku osób posiadających prywatne pożyczki studenckie te zmiany nie mają zastosowania – w przypadku ich zmiany należy skontaktować się z pożyczkodawcą w celu ustalenia szczegółów.

1. Płatności zostały automatycznie wstrzymane do 30 września 2020 r

Wcześniej Departament Edukacji powiedział, że pożyczkobiorcy będą musieli skontaktować się ze swoim podmiotem obsługującym pożyczki studenckie, aby odstąpić od pożyczki. Nie jest to już konieczne: od 13 marca 2020 r. Wszystkie pożyczki federalne są automatycznie wstrzymywane administracyjnie.

30 września 2020 roku zwłoka wygaśnie, a automatyczne płatności zostaną wznowione.

2. Możesz dalej spłacać swoje pożyczki, ale musisz zadzwonić

Ci, którzy nadal mają stały dochód, mogą nadal spłacać swoje pożyczki. Skontaktuj się z obsługą pożyczki studenckiej, aby nadal dokonywać płatności. Możesz nadal dokonywać płatności ręcznie za pośrednictwem strony internetowej usługodawcy lub poprosić o wznowienie płatności automatycznych i zrezygnować z zwłoki.

Ponieważ wszystkie oprocentowanie pożyczek studenckich zostało obniżone do 0%, wszelkie dokonywane płatności trafią bezpośrednio na kapitał pożyczki, od którego naliczane są odsetki. Po wznowieniu stóp procentowych 30 września 2020 r. Możesz płacić mniej odsetek, jeśli obniżyłeś saldo kapitału, płacąc teraz.

3. Jeśli zdecydujesz się nadal płacić, będziesz mieć możliwość ponownego wyrażenia zgody na wyrozumiałość, jeśli Twoja sytuacja ulegnie zmianie

Jeśli zaczniesz dokonywać płatności, ale na przykład stracisz pracę, możesz wrócić do tymczasowej zwłoki. Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z obsługą pożyczki. Po przywróceniu zwłoki żadne płatności nie będą należne do 30 września 2020 r.

4. Zwroty środków są teraz dostępne, jeśli dokonałeś płatności od 13 marca

Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych udostępnia zwrot pieniędzy każdemu, kto dokonał płatności od czasu rozpoczęcia okresu zwłoki 13 marca.

Jeśli dokonałeś płatności, ale potrzebujesz jej z powrotem w kieszeni, prawdopodobnie będziesz w stanie odzyskać pieniądze. Oświadczenie opublikowane na stronie Federal Student Aid określa również, że możesz otrzymać zwrot każdej płatności dokonanej do 30 września 2020 r.

5. Każdemu, kto nie wywiązuje się ze zobowiązań, nie grozi potrącenie u źródła, zajęcie wynagrodzenia ani pobranie do czasu zakończenia okresu zwłoki

Jeśli nie spłacałeś federalnej pożyczki studenckiej, rząd nie będzie już wstrzymywał Twojego dochodu. Dodatek do wynagrodzenia, potrącanie z ubezpieczenia społecznego i renty inwalidzkiej oraz federalny zwrot podatku zostaną wstrzymane do zakończenia okresu zwłoki.

Jest jeden wyjątek: jeśli proces pobierania pensji, zasiłków na ubezpieczenie społeczne lub renty inwalidzkiej lub federalnego zwrotu podatku został zakończony przed 13 marca 2020 r., Pieniądze nie zostaną zwrócone. Wszelkie potrącenia z tytułu zaległej spłaty pożyczki po tym terminie 13 marca mogą zostać Ci zwrócone.

Departament Edukacji stwierdza również, że prywatne agencje windykacyjne również przestały działać od 25 marca 2020 r. Agencje zaprzestały również dzwonienia do windykacji, wysyłania listów i wysyłania rachunków.

  • Przeczytaj więcej o zarządzaniu pieniędzmi w tym burzliwym czasie:
  • 3 opcje dla osób borykających się ze spłatą kredytu hipotecznego podczas światowego kryzysu zdrowotnego4 powody, dla których warto mieć ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy, nawet jeśli uważasz, że go nie potrzebujeszJeśli koronawirus miał wpływ finansowy, możesz wstrzymać płatności na tych 8 rachunkachJak uzyskać czek stymulacyjny od rządu USA, który może zapłacić nawet 1200 USD, jeśli się kwalifikujeszW odpowiedzi na koronawirusa wydawcy kart kredytowych, tacy jak Amex i Capital One, pozwalają klientom pomijać płatności bez odsetek i nie tylkoUjawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Czasami zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

    Czy masz osobiste doświadczenia z koronawirusem, którymi chciałbyś się podzielić? Albo wskazówka, jak Twoje miasto lub społeczność radzi sobie z pandemią? Napisz e-mail na adres [email protected] i opowiedz nam swoją historię.

    Uzyskaj najnowszą analizę skutków biznesowych i ekonomicznych koronawirusa z Business Insider Intelligence na temat wpływu COVID-19 na branże.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy